16 WRZ 2017

Falstart Mao Brakowao, RK 10 z cennymi punktami!

RK 10 5:1 Mao Brakowao

RK 10 powróciło do naszej ligi z nieco odmienionym składem. To samo tyczy się Mao Brakowao, które całkowicie przemeblowało swoje szeregi. Jak poradziły sobie obie ekipy w swoim pierwszym meczu nowego sezonu?

Jak to bywa z inauguracyjnymi spotkaniami po dłuższej przerwie w obu ekipach początki dość nerwowe. W grę wkradało się również sporo niedokładności. Pierwszy gol w 11 minucie po błędzie bramkarza dla Mao Brakowao. Spotkanie jednak dość wyrównane, obie ekipy atakowały bramkarzy rywali. W drużynie Mao widać było brak zgrania zawodników, poruszali się po boisku niemal że po omacku. Nie wykorzystali świetnej sytuacji na podwyższenie wyniku spotkania i od tamtego momentu było już coraz gorzej. Mimo długiego czasu prowadzenia lepiej na boisku prezentowali się kryminalni, co chwilę tworzyli nowe akcje. Bramka dla nich wisiała w powietrzu! W 26 minucie Piotr Lassotta z łatwością wdarł się z piłką w pole karne, formalnością było wpakowanie piłki do siatki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1, lepsze wrażenie pozostawili po sobie RK 10.

Początek drugiej połowy RK 10 rozkręcało się coraz bardziej, w 34 minucie bramka na koncie Łukasza Walczaka. Od tego momentu kryminalni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Mao przeprowadzało coraz mniej groźnych akcji, których i tak nie udało zamienić się na trafienia. RK 10 pokazało charakter, dzięki ich zgraniu zaczęli wypunktowywać swoich przeciwników. Świetna końcówka Damiana Czarry, który pod koneic drugiej połowy ustrzelił hat-tricka (’46, ’52, ’58). Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem RK 10 5:1 !

Mao mimo dobrych zawodników na papierze nie stanowiło w tym meczu dobrego kolektywu. Widać było ewidentne braki w zgraniu oraz problemy z komunikacją na boisku. Jeżeli chcą osiągnąć najwyższe cele, czeka ich sporo pracy. Jedyną osobą, która można wyróżnić w tym spotkaniu był ich bramkarz Radek Brzeziński. Gdyby nie on wynik zapewne skończyłby się dwucyfrywówką .RK 10 pokazało się z bardzo dobrej strony. Stanowili w tym meczu prawdziwą drużynę co było sukcesem do zwycięstwa. Zdobyli cenne punkty już na starcie rozgrywek oraz pokazali że będą się liczyć w grze o stawkę. Wykorzystali słabą jedność przeciwnika i wypunktowali go jak tylko się dało.

RK 10: Damian Czarra x3, Piotr Lassotta, Łukasz Walczak

MAO BRAKOWAO: Patryk Zimny

Zawodnik spotkania: Bez wątpienia najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu był Damian Czarra. Dzięki swojemu hat trickowi wypunktował rywali a jego zespół skompletował cenne 3 pkt!