17 MAJ 2017

Bedsi górą w hicie kolejki!

Beds.pl 6:5 City Parking Group

Klasyk naszych rozgrywek, jedno z najważniejszych spotkań dla obu ekip. Zarówno Bedsi, jak i zawodnicy City, zjawili się w licznych składach. Stawka spotkania była bardzo duża, ponieważ wynik będzie miał duży wpływ na kształtowanie się tabeli w ścisłej czołówce ligi A. By zapewnić jak najlepszy przebieg tego spotkania, mecz sędziowała podwójna obsada sędziowska – Michał Rulewski oraz Krzysztof Ulatowski. Jak potoczyło się starcie na szczycie?

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Bedsów. Już w 6 minucie ładną akcję wykończył Bartek Świątek dając prowadzenie swojej ekipie.  Zawodnicy City po stracie bramki próbowali jak najszybciej wyrównać wynik meczu. Parę okazji do strzelenia drugiej bramki mieli zawodnicy Bedsów, lecz dobrze interweniował bramkarz rywali – Marcin Trzewicarz. W 17 minucie wzorowy kontratak przeprowadzony przez Parkingowych dał im bramkę wyrównującą. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Tomasz Ejankowski, a akcję wykańczał Radosław Zużydło. Na odpowiedź Bedsów nie trzeba było długo czekać - już w 20 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Bartek Zwierzchowski. To trafienie dało im sporo pewności siebie, które szybko wykorzystali. Zaledwie pięć minut później kolejne trafienie na koncie Zwierzchowskiego i Bedsi wyszli na prowadzenie 3:1.  City było w ciężkiej sytuacji, ponieważ potrzebowali dwóch bramek by doprowadzić do remisu. Nie z takich opresji udało im się wychodzić obronną ręką, więc na tamten moment nie przekreślaliśmy ich szans nawet na zwycięstwo. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. By mieć szansę na korzystny wynik, piłkarze City Parking musieliby zagrać bezbłędnie w drugiej połowie.

Już na początku drugiej połowy to Bedsi byli blisko strzelenia kolejnej bramki przez Łukasza Stasiaka. Dzięki prowadzeniu pewnie czuli się na boisku. W 34 minucie Bartosz Zwierzchowski dokłada kolejne trafienie dając już trzybramkową przewagę swojej drużynie. Wszystko wskazywało na to, że było już po meczu, a City Parking się poddało. Jednak nic bardziej mylnego! W 38 minucie sygnał do dalszej walki dał Radek Zużydło trafiając ładnie z rzutu wolnego. Podziałało to dobrze na kolegów z drużyny, gdyż w 42 oraz 43 minucie kolejne trafienie na jego koncie! Duża przewaga Bedsów stopniała przez zaledwie 5 minut. Znów mieliśmy remis i spotkanie zaostrzyło się jeszcze bardziej. Sporo walki nie zawsze przepisowej, ale czego innego można się spodziewać w meczu o taką stawkę. W 49 minucie bramkę dająca prowadzanie zdobył Łukasz Stasiak. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza po ładnym uderzeniu z główki.  City Parking zdecydowało się na swój klasyczny ruch w trudnych sytuacjach - Ejan wprowadzony zamiast bramkarza. Jego zadaniem było tworzenie przewagi w polu oraz rozgrywanie akcji.  Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, żadna z ekip nie mogła pozwolić sobie na popełnienie nawet najmniejszego błędu. Próbę przejścia jednego z zawodników przez Radka Zużydło bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Bedów. Dwójkową akcję wykończył Bartosz Zwierzchowski przypieczętowując  swój znakomity występ. W samej końcówce City Parking udało się strzelić jeszcze jedną bramkę, lecz tym razem Bedsi nie dali wyrwać sobie ciężko wypracowanego zwycięstwa. Mecz kończy się wynikiem 6:5 dla Beds.pl!

Bardzo zacięty i ciężki mecz dla obu ekip, żadna z drużyn nie odpuszczała w ani jednym fragmencie spotkania. Naszym obiektywnym zdaniem zasłużone zwycięstwo Bedsów. To oni prowadzili przez dłuższy czas w meczu oraz popełnili mniej błędów. Przy kilku straconych bramkach zabrakło im trochę szczęścia oraz skupienia, jednak finalnie to oni wyszli zwycięsko z tego spotkania. Cała ekipa zagrała świetne spotkanie, lecz mieli swojego jednego bohatera – Bartosza Zwierzchowskiego. To jego 4 trafienia najbardziej przyczyniły się do wygranej w tym spotkaniu. Pomimo porażki City Parking świetne spotkanie rozegrał także Radosław Zużydło. Wszystkie trafienia dla swojej ekipy były zdobyte przez niego. City ponosi już drugą porażkę z rzędu. Muszą wziąć się ostro w garść jeśli nie chcą wypuścić Mistrzostwa z rąk. Czeka ich jeszcze parę ciężkich spotkań. Dzięki zwycięstwie Bedsów, liga zrobi się bardzo ciekawa!

Zawodnik spotkania: Oczywiście stawiamy na najjaśniejszy punkt Bedsów w tym meczu. Cztery trafienia dające zwycięstwo swojej ekipie. Zawodnikiem meczu zostaje oczywiście Bartosz Zwierzchowski!

Beds.pl: Bartosz Zwierzchowski x4, Łukasz Stasiak, Bartek Świątek

City Parking Group S.A: Radosław Zuzydło x5