20 MAR 2017

Mistrz jest tylko jeden - SPX FLOW!

SPX FLOW 6:4 voip24sklep.pl

W finale „Ligi pod balonem” zobaczyliśmy starcie drużyn SPX FLOW oraz voip24sklep.pl. Z jednej strony ekipa, której udział w finale był niemal pewny (SPX FLOW), natomiast z drugiej kompletna niespodzianka tego sezonu (voip24sklep.pl). Faworytem spotkania była drużyna Marcina Gruszczyńskiego, lecz podopieczni Kryspina Maroszczyka w starciu półfinałowym z Masarnią pokazali, że są w stanie wygrać nawet z teoretycznie silniejszą drużyną! Jak potoczyło się spotkanie o mistrzostwo Ligi?

Obie ekipy pojawiły się w swoich najsilniejszych składach, dzięki czemu mogliśmy mieć pewność o wysokim poziomie oraz walce do ostatniego gwizdka. Mecz rozpoczął się bardzo nietypowo, gdyż już w 20 sekundzie po faulu na Dawidzie Retlewskim sędzia odgwizdał rzut karny! Sam poszkodowany wziął sprawy w swoje ręce i „11” zamienił na bramkę. Takiego rozpoczęcia finału nie spodziewał się chyba nikt. SPX po wznowieniu gry od razu mocno ruszył na rywali, by szybko odrobić stratę bramkową. Po licznych próbach wyrównania wyniku pierwszą bramkę dla swojej drużyny w 5 minucie strzela Wojciech Lewandowski. Po zremisowaniu to SPX przejął kontrolę nad meczem, starając się o kolejne trafienia. Udaje się to Wojciechowi Ruczyńskiemu, który w 10 minucie strzałem zza pola karnego pokonał Marcina Narlocha. Mecz zyskał na tempie, obie drużyny co chwilę wzajemnie atakowały bramki swoich rywali. W 20 minucie fantastyczną akcją indywidualną popisał się Wojtek Lewandowski, który najpierw ograł jednego z rywali, następnie przebiegł cała długość boiska by potężnym strzałem nie dać żadnych szans Marcinowi Narlochowi. Wynik 3:1 przybliżał coraz bardziej SPX do zdobycia tytułu mistrza Ligi. W końcówce pierwszej części spotkania ponownie dał o sobie znać Wojciech Ruczyński, który po indywidualnej akcji podwyższył wynik na 4:1. Pomimo szybkiego wyjścia na prowadzenia Voipu, to SPX zdominował pierwszą połowę pokazując, że to im należy się mistrzostwo.

By mieć szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu Voip musiałby zagrać bezbłędną drugą cześć spotkania oraz liczyć na potknięcia swoich rywali. Już w pierwszych minutach szansę na jakikolwiek kontakt z rywalem znów odbiera Voipowi Wojtek Lewandowski, który po kolejnej świetnej indywidualnej akcji zdobywa już 3 bramkę w tym meczu! Rywale jednak cały czas nie dawali za wygraną i próbowali odrobić starty. W świetnej dyspozycji tego dnia był Hubert Zacharjasz, którego wyjątkowo ciężko było pokonać. Udało się to w ósmej minucie Maciejowi Krygierowi strzałem z ostrego kąta.  W 17 minucie czwartą już bramką przypieczętował swój znakomity występ Wojciech Lewandowski. Wynik 6:2 całkowicie odzwierciedlał przebieg spotkania. W końcówce meczu voip24sklep.pl strzelił jeszcze 2 bramki za sprawą Mikołaja Barańczyka. Ostatecznie spotkanie 6:4 wygrywa SPX FLOW zapewniając sobie mistrzostwo Ligi pod Balonem!

SPX całe spotkanie było drużyną lepszą, zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Fenomenalny mecz w wykonaniu Wojtka Lewandowskiego, który trafił do bramki aż czterokrotnie i bez wątpienia był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w tym meczu. Dobrze pokazał się również najskuteczniejszy strzelec zespołu Wojtek Ruczyński oraz bramkarz Hubert Zacharjasz. Jeżeli chodzi o drużynę voip24sklep.pl to już samo bycie w finale jest dla nich dużym osiągnięciem. Przed rozgrywkami na pewno nikt nie obstawiałby ich w roli finalistów naszej Ligi. Mimo przegranego finału pokazali się z bardzo dobrej strony, walczyli o korzystny wynik do samego końca, a ich postawa jest godna poszanowania. Kolejne bardzo dobre spotkanie Marcina Narlocha, który popisał się paroma świetnymi interwencjami. Voip również mógł jak zwykle liczyć na porządny mecz w wykonaniu Dawida Retlewskiego, który był motorem napędowym swojej drużyny! Wraz z początkiem kwietnia rusza liga na orlikach. Czy finaliści przełożą dobra dyspozycję z boiska pod balonem na boiska orlikowe?

SPX FLOW: Wojciech Lewandowski x4, Wojciech Ruczyński x2

voip24sklep.pl: Mikołaj Barańczyk x2, Dawid Retlewski, Maciej Krygier