04 CZE 2013

Liga B. Jack Cleaners wygrywa w Hicie!

VIII kolejka jeszcze się nie skończyła ale śmiało można napisać ,że przyniosła jedną istotną zmianę-Jack Cleaners w Hicie Kolejki pokonał Vintore i jest na dobrej drodze by wspólnie z Bims Plus uzyskać bezpośredni awans do ligi A. W czwartek dokończenie – zmierzą się ŚwiatGSM.com z FIT-MAXEM. Zaprzszamy na podsumowanie:

Warzelnia Piwa – Jagła Nieruchomości 6:3(3:2)

Kapitalny debiut w barwach Warzelni Piwa miał w spotkaniu z Jagła Nieruchomości Mateusz Iżycki! Cztery zdobyte gole i asysta walnie przyczyniły się do zwycięstwa jego zespołu ,a sam zawodnik za swoja postawę został wybrany do szóstki kolejki. Mecz pomimo złych warunków atmosferycznych stal na dobrym poziomie. Nieco więcej z gry miała Warzelnia Piwa. Jagła Nieruchomości ograniczała się do sporadycznych ale bardzo groźnych kontrataków. Swój dzień w bramce Warzelni miał -UWAGA – Dawid Paczosa! , który z konieczności stanął między słupkami. Jego interwencje momentami były szczęśliwe i przypadkowe ale wiele razy zdołały uchronić zespół od straty bramki .Po bardzo wyrównanym meczu Jagła przegrała i punktów musi szukać w najbliższym pojedynku z Victorią Białe Błota.

Warzelnia Piwa                                                       Jagła Nieruchomości

Mateusz Iżycki x4                                                    Tomasz Krzych x2

Aleksander Chudziak x1                                         Marek Szulc x1

Marcel Janik x1

SPX FT Poland Sp. Z O.O. - Bims Plus& HTI 4:10(2:7)

Kto myślał ,że młody zespół Bimsów przestraszy się twardo grającego zespołu SPX srogo się zawiódł .Już pierwsza akcja meczu przyniosła liderowi bramkę- bramkę ,która ostudziła zapały Marcina Gruszczyńskiego i reszty zespołu, ponieważ została zdobyta po koronkowej akcji do pustej bramki. Mecz praktycznie był rozstrzygnięty do przerwy- wynik 2:7 , to najniższy wymiar kary. Gdyby nie znakomita dyspozycja bramkarza SPX- Bartosza Ratyńskiego ,to po 25 minutach z pewnością byłaby dwu-cyfrówka. Druga odsłona zdecydowanie bardziej wyrównana. SPX podostrzył lekko grę , Bims Plus z racji korzystnego wyniku długo grał piłką ewidentnie oszczędzając zdrowie. Lider zdecydowanie za mocny na SPX wygrał zasłużenie 10:4.

SPX FT Poland Sp.Z O.O.                                      Bims Plus& HTI

Waldemar Częsz x2                                                           Krzysztof Kula x2

Marcin Gruszczyński x1                                                    Krystian Bleja x2

Paweł Kaźmierczak x1                                                       Mateusz Rościszewski x2

Igor Pisarski x2

Łukasz Iwiński x1

Patryk Sieg x1

Vitalabo – Solibud.pl 8:1(1:1)

Bardzo wyrównane zawody do przerwy oglądali w pierwszym niedzielnym meczu kibice przy ulicy Węgierskiej. Solibud.pl postawił twarde warunki gry i można powiedzieć ,że zaskoczył swoją postawą Vitalabo. W końcu zawodnicy Solibudu zaczęli uważnie i odpowiedzialnie grać w obronie. Wynik 1:1 do przerwy pokazał,że potrafią równie skutecznie bronić co atakować. Niestety dla nich po przerwie ambitna gra z pierwszej połowy miała katastrofalne skutki. Vitalabo swoją konsekwencją w budowaniu akcji i nieustępliwością zmusiło Solibud do heroicznej wprost obrony. Obrony ,której jego zawodnicy nie wytrzymali. Motorem napędowym Vitalabo po raz kolejny Marcin Musialski i Szymon Borcowski. Druga odsłona , to ich koncertowa gra i dobra skuteczność. W najbliższy czwartek przed Vitalabo mecz-test z Jack Cleaners! Usprawiedliwieniem na słabą grę w drugiej części meczu dla Solibudu jest fakt, że drużyna na zawody przyjechała bezpośrednio z meczu w innej lidze. Tak duże obciążenie dla amatorskiej drużyny ,to zdecydowanie za dużo- szkoda bo miejsce w tabeli na pewno nie oddaje potencjału jakim dysponuje Solibud.

Vitalabo                                                                                     Solibud.pl

Marcin Musialski x3                                                               Karol Donarski x1

Szymon Borcowski x2

Patryk Fronskiewicz x2

Adrian Tomaszewski x1

Victoria Białe Błota – COB Centrum Obsługi Biznesu 11:0(5:0)

Victoria w końcu zwycięska. W pojedynku COB zawodnicy z Białych Błot w końcu przełamali fatalną passę i poprawili sobie nieco humory. Trzeba przyznać , że rywal nie był zbytnio wymagający ale strzelenie 11 bramek nawet najsłabszemu zespołowi należy docenić. Odblokował się Eryk Swinton (hat-trick) nieźle grał Daniel Klimczyk. COB przegrał kolejny mecz ale gra zespołu już jest dużo lepsza niż na inaugurację rozgrywek. W sumie analizując to spotkanie doszliśmy do wniosku,że gdyby na boisku przez większą jego część przebywała podstawowa szóstka – to wynik mógł oscylować w okolicach remisu. Wiemy jednak,że dla zawodników Centrum Obsługi Biznesu liczy się przede wszystkim dobra zabawa i integracja firmowa- wytrwałości GRATULUJEMY ,a inicjatywę w 100% popieramy!

Victoria Białe Błota                                                   COB Centrum Obsługi Biznesu

Eryk Swinton x3

Daniel Klimczyk x3

Damian Duczmal x2

Dariusz Grzędzicki x1

Łukasz Pawlikowski x1

Sebastian Tomczak x1

Vintore Najlepsze Upominki – Jack Cleaners Myjnia Samochodowa 6:11(4:3)

Hit Kolejki zdecydowanie nie zawiódł. Jack Cleaners przystąpił do meczu z Vintore w 7-osobowym składzie. Obowiązki służbowe oraz kontuzje zawodników przed zawodami stawiały podopiecznych Jakuba Janiszewskiego na straconej pozycji. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Vintore i przyniósł zespołowi dwie bramki. Te dwa szybko zdobyte gole chyba uśpiły czujność wicelidera. Co prawda do przerwy Vintore jeszcze prowadziło 4:3 ale po zmianie stron grający niezwykle ambitnie Cleanersi zdominowali mecz. Ozdobą spotkania kapitalne bramki z dystansu Bartosza Łobodzińskiego oraz interwencje Jakuba Koska. Vintore Najlepsze Upominki przegrywa w lidze po raz pierwszy i przegrana ta ,to konsekwencja zlekceważenia przeciwnika. Kolejny raz w szóstkowych meczach sprawdziła się zasada,że nie liczy się ilość tylko jakość. Pojedynek ten może być przestrogą dla innych zespołów ,że nie należy lekceważyć żadnego rywala. Po VIII kolejce zespoły zamieniły się miejscami w tabeli.

Vintore Najlepsze Upominki                                  Jack Cleaners Myjnia Samochodowa

Marcin Kłaczański x2                                            Bartosz Łobodziński x4

Maciej Beliński x1                                                 Paweł Bryl x2

Dariusz Jezierski x1                                               Kamil Gębala x2

Damian Leszczyński x1                                          Mikołaj Laskowski x1

Tomasz Stachowicz x1                                           Mateusz Reszkowski x1