25 KWI 2013

Traderhawk na drodze do Mistrzostwa!

Za nami X kolejka Ligi A. Czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się na boiskach w ostatnich dniach. Szumnie zapowiadany Hit Sezonu rozczarował, a konkretnie zespół EUROGOL-MDD-ROHDE ,który zawiódł na całej linii. Zaskakująco wysoko przegrało OKT i chyba może już o mistrzostwie zapomnieć .

PAAK Hurtownia – J.S. Druk Team 8:4 (6:2)

Spotkanie inaugurujące X kolejkę Ekstraligi zakończyło się zwycięstwem zawodników Hurtowni PAAK. Mecz był bardzo zacięty, obfitujący w wiele starć i bramek. Posiadający bardziej wyrównana kadrę zespół Hurtowników nie licząc pierwszych minut spotkania nawet przez chwile nie stracił panowania nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Do przerwy 6:2. Po zmianie stron Drukarze zaatakowali i choć, wielokrotnie próbowali odmienić losy meczu za każdym razem albo na ich drodze stawał bramkarz Hurtowni PAAK albo zawodziła skuteczność. Duet Krzysztof Krawczyk i Łukasz Karolak po raz kolejny pokazali,że świetnie współpracują na boisku. Zapowiada się marsz drużyny w górę tabeli!

Bramki:

PAAK Hurtownia                                   J.S.Druk Team

Łukasz Karolak x2                                               Jarosław Nowicki x2

Paweł Grześkowiak x2                                        Przemysław Włodarski x1

Maciej Kołodziej x2

Krzysztof Krawczyk x1

Tomasz Kostrzewski x1

Maciej Kołodziej x1(sam)

Zawistowski Masarnia – Sanitrans&EFConsulting.pl 7:1(3:0)

Masarnia Zawistowski w dalszym ciągu nie zwalnia tempa. Wykorzystując porażkę OKT i EUROGOL-MDD-ROHDE wskoczyła na 3 pozycje w tabeli pewnie pokonując zespół Sanitrans&EFC. W drużynie Masarni nadal skutecznością imponuje Łukasz Siatka ,który w ostatnich dwóch meczach zdobył aż 9 bramek. Szybkie kontry z udziałem Marka Gwita ,Łukasza Siatki i Mateusza Rachubińskiego już do przerwy dały trzybramkowe prowadzenie ekipie z Władysławowa. Po zmianie stron zawodnicy Masarni Zawistowski nadal kontynuowali dzieło zniszczenia i ostatecznie zwyciężyli 7:1. Wiosenna inauguracja dla ekipy Bankierów wypadła bardzo blado. Pozostaje tylko liczyć , że w kolejnych spotkaniach zespół przypomni sobie formę z jesieni.

Bramki:

Masarnia Zawistowski                            SANITRANS&EFConsulting.pl

Łukasz Siatka x3                                                             Tomasz Wolski x1

Mateusz Rachubiński x2

Marek Gwit x1

Wojciech Bembnista x1

Traderhawk – EUROGOL-MDD_ROHDE 11:1 (4:0)

Pogrom w Hicie Sezonu!!!Zawodnicy Traderhawk zdemolowali ekipę MDD w hitowym spotkaniu X kolejki Ligi A. Jastrzębie wygrały 11:1, cztery bramki zdobywając już do przerwy. Świetne spotkanie rozegrał Tomasz Ejankowski, który zdobył pięć bramek i zanotował trzy asysty.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu wielu uznawało ostatnie ,niedzielne starcie za najbardziej interesujące spotkanie w sezonie. Zapowiadany HIT po prostu miał dostarczyć niesamowitych emocji, dramaturgii i walki. Pojedynek Traderhawk z MDD był o tyle ciekawszy , że obie drużyny, to jedyne ekipy w lidze, które nie doznały jeszcze porażki. W niedzielę EUROGOL-MDD-ROHDE na pewno pałał chęcią zdetronizowania lidera, rzeczywistość okazała się jednak diametralnie inna. Emocje były ale przed meczem i to tyle...Napompowany balon pękł już w czwartej minucie! Ale po kolei. Napisać, że Jastrzębie od razu rzuciły się do ataku i dominowały w pierwszej połowie to zbyt mało. Traderkawk po prostu od pierwszej minuty zaczął wyjątkowo skutecznie i efektownie demolować swojego rywala. Już po czterech minutach było 1:0, kiedy to w indywidualnej akcji Tomasz Ejankowski efektownym strzałem dał prowadzenie. Później gra się zaostrzyła ,czego konsekwencją kontuzja podstawowego bramkarza Jastrzębi- Adama Kowalewskiego. Do bramki wchodzi Michał Konwiński i staje się rzecz niezwykła. Traderhawk po prostu mądrym rozgrywaniem od tyłu piłki wybija z głowy zawodnikom MDD myśl o wygranej. Gra na 1-2 kontakty, wyjście spod pressingu i skuteczność -do której zdążyła już się przyzwyczaić cała liga. MDD oczywiście próbuje. Przecież w kadrze zespołu są zawodnicy o nieprzeciętnych umiejętnościach ,ale w szczęśliwy ,momentami ekwilibrystyczny sposób fenomenalnie w bramce Traderhawk broni Michał Konwiński. Do przerwy 4:0.Po 25 minutach MDD było więc upokorzone , a mecz praktycznie rozstrzygnięty i to niestety było widać podczas drugiej odsłony spotkania.

Jastrzębie robiły w niej to , czym imponowały wszystkim w poprzednich spotkaniach-zabójczy kontratak!Żal było patrzeć jak wraz z kolejnymi bramkami uchodzi życie z ekipy MDD. Na otarcie łez fantastyczny gol Arkadiusza Nowickiego i to tyle. Traderhawk ostatecznie wysoko zwycięża 11:1 i trzeba przyznać , że w pełni zasłużenie! Na dzień dzisiejszy jest ,to ekipa najlepiej grająca w Extralidze z wielkimi szansami na ostateczny sukces-złoty medal na Mistrzostwach Polski! Zastanawia po tym meczu tylko jedna rzecz? Mianowicie ,dlaczego EUROGOL-MDD-ROHDE nie odrobił lekcji i nie przygotował kompletnie taktyki na ten mecz?-mecz, można powiedzieć NAJWAŻNIEJSZY w sezonie:( .

Zapraszamy na obszerny skrót w kanale Liga TV.

Bramki:

Traderhawk                                   EUROGOL-MDD-ROHDE

Tomasz Ejankowski x5                                    Arkadiusz Nowicki x1

Marcin Zużydło x2                                          Olgierd Nartowicz x1(sam)

Daniel Kona x1

Wojciech Konwiński x1

Marek Szymański x1

OKT Polska – DAW-FRANCE 1:10 (0:1)

Poniedziałkowe zmagania rozpoczęły się od meczu dwóch drużyn ,które już nie raz udowodniły ,że w piłkę grać potrafią. Plastikowi znając wynik niedzielnej potyczki pomiędzy Traderhawk a Eurogol-MDD-ROHHDE liczyli na zwycięstwo i awans w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków OKT , które w pierwszym kwadransie stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Niestety skuteczność tego dnia pozostała w szatni. To czego nie zrobili Jarek Lewandowski , Michał Deliński i spółka uczynił Piotr Szurgot i dał prowadzenie Francuzom. Daw-France w swoim stylu kontrolowało grę w obronie i konsekwentnie parło do przodu. Do przerwy 0:1 ,a po zmianie stron koncert gry dal Mariusz Tatera i jego koledzy. W 3 minuty OKT traci trzy bramki i jest po emocjach. Gra robi się bardzo brzydka. Plastikowi zamiast grac w piłkę zaczynają polować na nogi rywala. W konsekwencji przy stanie 0:6 boisko musi opuścić Tomasz Gierczyński(OKT). Najpierw otrzymuje żółtą kartkę za faul i parę sekund później, drugą za wulgaryzmy i obrażanie sędziego. Mecz kończy się wygraną Daw-France aż 10:1. Ekipa OKT kompletnie zawiodła , nie pokazując na boisku woli walki i determinacji. Szanse na pudło oczywiście pozostają ale konieczne do tego jest wyciągniecie wniosków z porażki- i to jak najszybciej. W następnej kolejce arcyważny mecz dla OKT z Eurogolem.

EKO-DOM – FC Pepsico 5:3(2:0)

FC Pepsico po ostatnim remisie z TaniRoaming.pl liczyło na pierwsza wygraną w lidze. Tym bardziej ,że EKO-DOM przeżywa ogromne problemy kadrowe. Niestety na boisku ambitnie grająca(bez zmian) drużyna z Niemcza kapitalnie walczyła z armią FC Pepsico. Można śmiało powiedzieć ,że Pepsico zlekceważyło rywala, a gdy już się zorientowało że mecz wcale nie będzie łatwy ,było już po prostu za późno. EKO-DOM bardzo umiejętnie się bronił ,a zmuszony do gry na bramce w tym dniu Remigiusz Kozłowski świetnie rozprowadzał akcje od tyłu. Taktyka na długie utrzymywanie się przy piłce sprawdziła się znakomicie i dała pierwsze trzy punkty. FC Pepsico musi na swój komplet jeszcze poczekać

Bramki:

EKO-DOM                                      FC Pepsico

Marcin Nawrocki x3                                            Mateusz Rzepka x1

Piotr Kamiński x1                                                Wojciech Sikorski x1

Mateusz Przybytkowski x1

Daniel Moś (sam)

Fine Arts Reaktywacja – Summer Island/ Stalex 5:4(1:2)

Najbardziej zacięty pojedynek w tej serii spotkań . Walka o wynik trwała do ostatniego gwizdka sędziego. Lepiej spotkanie rozpoczęli gracze Summer, którzy do przerwy minimalnie prowadzili z ekipą Reaktywacji 2:1. Prawdziwych emocji zawodnicy dostarczyli nam po przerwie. Reaktywacja zagrała bardzo ambitnie , z determinacją i często na pograniczu faul. Summer Island również nie pozostawało dłużne- obie ekipy poszły na otwarta wojnę-cios za cios , którą ostatecznie wygrała Reaktywacja. Duży udział przy tej wygranej mieli przede wszystkim strzelcy bramek oraz Paweł Splitt i debiutujący w lidze Dawid Paczkowski. W ekipie Summer Island/ Stalex na wyróżnienie zasłużył Jerzy Zakulski i Mateusz Turek.

Obie drużyny po ostatnim występie zostawiły po sobie znakomite wrażenie.