21 STY 2016

Vklaps.pl/venergy z pierwszymi punktami w lidze pod balonem!

Vklaps.pl/venergy – El-Kajo 16:11 (9:5)

Bramki: Jakub Warda (1’, 1’, 5’, 15’, 16’, 40’), Krzysztof Kobus (6’, 39’), Kryspin Maroszczyk (9’), Łukasz Jaszczyk (13’), Kamil Szews (23’, 49’), Marek Szulc (28’,  45’), Maciej Krygier (34’), Mateusz Rzepiński (46’) – Krzysztof Jankowski (3’, 14’), Adrian Andruszczak (14’), Ireneusz Ciesielski (22’), Damian Andruszczak (25’, 32’, 42’, 50’), Marcin Mikołajczyk (30’), Marcin Rafał Mikołajczyk (33’).

Pierwsze zwycięstwo i punkty drużyny Vklaps.pl w lidze pod balonem. Od samego początku spotkania przewagę osiągnęli zawodnicy Kryspina Maroszczyka. Dobra postawa zawodników Vklaps.pl nie powinna dziwić gdyż kilka kolejek temu byli blisko urwania punktów „bedsom” przegrywając tamto spotkanie 12:15. El-Kajo pewnie spodziewało się bardziej wyrównanego meczu gdyż wyniki osiągane przez oba zespoły były podobne. Oba zespoły do 6 kolejki nie zdobyły choćby punktu. Vkalps.pl zaaplikowało swoim rywalom 9 bramek a 5  z nich było autorstwem Jakuba Wardy, który ten mecz zakończył z wynikiem 6 zdobytych bramek. W drużynie gości kolejny raz Damian Andruszczak okazał się być najlepszym strzelcem drużyny. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedna z najjaśniejszych postaci w zespole El-Kajo. W zespole Vklaps.pl na indywidualne wyróżnienie zasłużył również Krzysztof Kobus, który asystował przy 5 golach kolegów. W drugiej połowie meczu na 2 bramki zbliżyła się do gospodarzy drużyna El-Kajo jednak nie byli oni w stanie doprowadzić do wyrównania i w ostatnich 10 minutach stracili kilka bramek ostatecznie przegrywając spotkanie 11:16.

FLUGO – Beds.pl 9:17 (4:7)

Bramki: Damian Stafiej (11’, 31’, 41’), Mateusz Sobczyk (17’), Mariusz Mucha (22’), Krystian Duszyński (25’, 40’), Damian Lustig (36’), Artur Kolankowski (47’) – Rafał Werbski (5’, 11’, 20’), Łukasz Gutowski (6’, 15’, 24’, 28’, 38’), Bartosz Zwierzchowski (7’), Łukasz Rogatty (28’), Łukasz Stasiak (33’, 34’, 35’, 45’, 47’), Tomasz Bilecki (44’, 48’).

Beds.pl jako jedyna drużyna wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania i w 6 kolejce nie było inaczej. Tym razem na pokonanym polu zostawili zespół Flugo. Beds.pl od samego początku spotkania wyszło na spokojne prowadzenie nie oddając go do samego końca. Kilka składnych akcji przeprowadziło Flugo i kilka razy w 1 połowie musiał kapitulować bramkarz Beds.pl. Druga część spotkania to skuteczniejsza gra mistrzów Bydgoszczy, którzy przy bezpiecznym prowadzeniu mogli sobie pozwolić na trochę nonszalancji. Po 5 bramek w tym spotkaniu strzelili Łukasz Gutowski oraz Łukasz Stasiak. Flugo na zdobycie pierwszych punktów będzie musiało poczekać przynajmniej do następnej kolejki.