09 GRU 2015

Vklaps.pl oraz Flugo przeciwstawiły się faworytom!

Vklaps.pl/venergy – Dach-Bud 4:11 (2:2)

Bramki: Maciej Krygier (1’), Michał Daniel (6’, 39’), Krzysztof Kobus (   43’) – Mateusz Borkowski (8’, 48’, 49’), Artur Brzeziński (24’, 46’), Marek Schulz (27’), Tomasz Popławski (31’), Rafał Burda (40’), Marcin Lipiec (40’), Ireneusz Pasiński (42’), Tomasz Mikietyński (44’).

Wielu z sympatyków Extraligi spodziewało się tutaj łatwego zwycięstwa Dach-Budu. Końcowy wynik może sprawiać wrażenie, że tak rzeczywiście było, jednak spotkanie to do 40 minuty było bardzo zacięte. Pierwsza połowa to dobry początek Vklaps.pl która objęła dwubramkowe prowadzenie. Dach-Bud był zaskoczony takim obrotem spraw i dopiero w końcówce pierwszej połowy doprowadzili do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Vklaps.pl w tej części spotkania pokazało, że stać ich na dobrą grę w obronie i skuteczne przeciwstawienie się przeciwnikom. Druga połowa do 40. minuty meczu przebiegała podobnie jak pierwsza część gry. Skuteczność w obronie dalej prezentowała drużyna Kryspina Maroszczyka, a ataki przeprowadzane przez Dach-Bud paliły na panewce. Dopiero w końcówce spotkania zmęczenie dało się we znaki w szeregach drużyny Vklaps.pl, którzy mieli zdecydowanie mniej zawodników na zmianę niż Dach-Bud. W ostatnich 10. minutach spotkania szeregi obronne gospodarzy tego meczu posypały się i podopieczni Rafała Burdy z łatwością zaczęli zdobywać gole i ostatecznie wygrać z 7-bramkową przewagą. Końcowy wynik spotkania to 4:11 dla Dach-Budu.

KAPA Team – FLUGO 10:7 (4:4)

Bramki: Jakub Szefka (11’, 13’, 45’, 48’), Marek Kutka (12’, 26’), Bartosz Marciniak (19’, 34’), Krzysztof Krężelewski (38’), Jakub Kujawski (42’) – Damian Stafiej (8’, 16’, 18’, 21’, 33’), Andreo Grzębowski (40’), Mateusz Sobczyk (47’).

Kolejne spotkanie, które wydawało się, że będzie należeć do kategorii pewnych 3. punktów dla jednej z drużyn. Flugo przed tym spotkaniem doznało dwóch znaczących porażek przegrywając z Warzelnią oraz Grupą Prawną wysokim stosunkiem bramkowym. Kapa Team po zwycięstwie w 1. kolejce nad Vklaps.pl i porażce z Daw-France przystępowało do tego spotkania z chęcią zdobycia kolejnych 3. punktów. Aby uzyskać dobry wynik drużyna z Kapuścisk musiała porządnie się napocić, gdyż Flugo okazało się być trudniejszym przeciwnikiem niż przewidywali. Początek spotkania był wyrównany. Pierwsza bramka wpadła dopiero w 8. minucie, a jej autorem był Damian Stafiej, którego trzeba pochwalić za skuteczność w tym spotkaniu. Strzelił on bowiem 5. bramek dla swojej drużyny. Po 15 minutach gry był wynik 3:1 dla Kapa Team, w tym momencie wydawało się, że Flugo po raz kolejny dozna wyraźnej porażki. Nic bardziej mylnego, zryw drużyny Flugo i 3. kolejne bramki Stafieja pozwoliły przed końcowym gwizdkiem pierwszej części gry doprowadzić do remisu 4:4. Druga połowa to lepsza gra drużyny Pawła Rucińskiego. Doświadczenie w rozgrywkach pozwoliło na ponowne wyjście na kilku bramkowe prowadzenie. Flugo nie było w stanie w drugiej połowie podnieść się jak w pierwszej części gry i ostatecznie przegrało to spotkanie 7:10.

Warzelnia Piwa – El-Kajo 17:7 (8:2)

Bramki: Sebastian Zieliński (3’, 6’, 38’), Daniel Kortas (4’, 5’, 16’, 24’, 29’), Eryk Swinton (21’, 23’, 34’, 48’), Arkadiusz Rusin (27’, 49’), Marcin Szamocki (33’), Tomasz Ejankowski (39’), Radosław Teliszewski (50’) – Robert Naliński (9’), Damian Andryszczak (14’, 39’, 44’, 49’), Tomasz Kulczyk (37’), Krzysztof Jankowski (44’).

Kolejny mecz i kolejne pewne zwycięstwo Warzelni. Tym razem pokonali oni absolutnego beniaminka rozgrywek Extraliga.pl drużynę El-Kajo. Początek spotkania to pokaz umiejętności poszczególnych zawodników występujących w szarych koszulkach z nadrukiem Warzelni. Po 6. minutach spotkania Warzelnia prowadziła już 4:0. Zryw Roberta Nalińskiego pozwoliło na zdobycie pierwszej bramki w rozgrywkach Extraligi dla El-kajo. W dalszej części pierwszej połowy dominowali gracze Warzelni wygrywając ją 8:2. Druga połowa spotkania była podobna do pierwszej, z tą jednak różnicą, że Warzelnia odpuściła trochę i pozwoliła przeciwnikom na zdobycie kilku bramek. Końcowy wynik spotkania to 17:7.