22 KWI 2013

Bims Plus&HTI i Jack Cleaners zwycięskie......

Za nami kolejny tydzień w Lidze B. Zobaczyliśmy w nim wiele ciekawych spotkań i pięknych bramek. Dwa zapowiadane Hity w tej serii gier pasjonujące! Zapraszamy na podsumowanie 3 kolejki w bydgoskiej Lidze B.

ŚwiatGSM.com – Warzelnia Piwa 3:7 (0:2)

Pierwsze trzy punkty w rozgrywkach po spotkaniu z zespołem ŚwiatGSM.com dopisała sobie Warzelnia Piwa. Mecz szczególnie w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Na boisku dominowała walka i zaangażowanie. ŚwiatGSM.com drugi raz z rzędu musiał eksperymentować w bramce(podstawowy goalkeeper zespołu nie dojechał na mecz) i to odbiło się na wyniku. Do przerwy przegrywał 0:2.Druga część gry , to już mocno zaznaczająca się przewaga Warzelni Piwa- w kolejnym meczu bramki zdobywa Dawid Paczosa i kolejny raz pewnie wykorzystuje rzut karny. Tym samym zostaje liderem strzelców w swoim zespole. Warzelnia odbiła się od dna, ŚwiatGSM.com nadal pogrążony w kryzysie .

ŚwiatGSM.com                                                          Warzelnia Piwa

Adam Grodkiewicz x1                                              Dawid Paczosa x2

Kamil Jarzembski x1                                                Marcin Krzyżanowski x2

Mariusz Krajewski x1                                               Karol Gadawski x1

Marcel Janik x1

Grzegorz Murek x1

Solibud.pl - SPX FT Poland Sp. Z O.O 9:3 (4:1)

Bardzo milą niespodziankę we wtorkowy wieczór sprawili zawodnicy zespołu Solibud.pl. Po ostatniej wyraźnej porażce z Victorią Białe Błota wzięli odwet na zespole SPX. Od początku spotkania uzyskali wyraźną przewagę i przypieczętowali ją szybko strzeloną bramką. Jeszcze przed przerwą dołożyli kolejne 3 trafienia i praktycznie przesądzili o losach meczu. W drugiej części gra się wyrównała- SPX bardzo starał się nie stracić kontaktu bramkowego z przeciwnikiem , ale w kluczowych momentach grał zbyt indywidualnie i w konsekwencji zasłużenie przegrał. Na wyróżnienie w ekipie Solibudu zasługuje strzelec 3 goli-Mateusz Krawczyk i Daniel Giża.

Solibud.pl                                                                             SPX FT Poland Sp. Z O.O

Mateusz Krawczyk x3                                                        Przemysław Pawluczek x2

Karol Donarski x2                                                              Marcin Gruszczyński x1

Daniel Giża x2

Łukasz Pałczyński x1

Maciej Tarasiewicz x1

COB Centrum Obsługi Biznesu – Vitalabo 0:15 (0:6)

Ostre strzelanie w pierwszym czwartkowym meczu urządzili sobie gracze Vitalabo. Przeciwnik tego dnia był dla tak silnego rywala tylko tłem. Praktycznie co 3 akcja pod bramką COB kończyła się golem. Na boisku raczej nie było zbyt dużo pojedynków indywidualnych. Vitalabo dowodzone przez Marcina Musialskiego po paru minutach dostosowało taktykę do gry przeciwnika. Szybka wymiana piłek i w zasadzie mało kontaktowa gra z rywalem pozwoliła na łatwe zwycięstwo i unikniecie kontuzji. COB rozgromione, ale jego zawodnicy dopiero zbierają doświadczenie i z pewnością jeszcze nie raz będą musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci wielu straconych goli.

COB Centrum Obsługi Biznesu                                              Vitalabo

Bims Plus&HTI – FIT-MAX 7:1 (4:0)

Pierwszy z dwóch zapowiadanych Hitów kolejki dostarczył oczekiwanych emocji. Wynik może sugerować co innego ,ale spotkanie stało na wysokim poziomie piłkarskim i było bardzo wyrównane. Zarówno Bims Plus jak i Fit-Max udowodniły, że nieprzypadkowo należą do faworytów ligi B. Lepiej spotkanie rozpoczęła ekipa Bims Plus , która w pierwszych dziesięciu minutach strzeliła dwie bramki i spokojnie kontrolowała późniejsze wydarzenia na boisku. Kolejny raz w bramce błysnął Jakub Koludkiewicz kapitalnie interweniując w wielu sytuacjach podbramkowych. Fit-Max za wszelką cenę szybko chciał odrobić straty, lecz zapominał o obronie. Taktyka Bims Plus&HTI okazała się zabójcza. Czterech zawodników cofniętych , na szpicy Krystian Bleja i po przechwycie piłki -kontratak. Przy tak dobrze zorganizowanym przeciwniku Fit-Max pomimo niezłej gry w polu musiał ponieść porażkę. W Hicie lepsi zawodnicy Bims Plus. Wynik 7:1 z pewnością działa na wyobraźnie.

Bims Plus&HTI                                                               FIT-MAX

Krystian Bleja x2                                                          Robert Frasz x1

Mateusz Rościszewski x2

Grzegorz Przyborowski x1

Krzysztof Kula x1

Marcin Pisarski x1

Jagła Nieruchomości – Vintore Najlepsze Upominki 5:12 (3:6)

Gdy w 3 minucie meczu Ariel Tarka pięknym uderzeniem pokonał bramkarza Vintore i uzyskał prowadzenie dla Jagły , zapowiadało się na wielkie emocje w tym meczu. Niestety były to „dobre złego początki”. Drużyna Vintore dowodzona przez swojego kapitana Artura Jaszczerskiego szybko odrobiła straty i już do przerwy prowadziła 6:3. Kolejny raz, zespołowa i bardzo ambitna gra Vintore dała sukces. Widać ,że drużyna składa się z dobrych znajomych , którzy na boisku oprócz wylanych kropli potu zostawiają również serce. Nawet przy wysokim prowadzeniu nikt w zespole nie odpuszczał , a każdą akcję w obronie traktował jak walkę o remis. Postawa godna naśladowania-Vintore Najlepsze Upominki LIDEREM po 2 seriach gier!

Jagła Nieruchomości                                                                    Vintore Najlepsze Upominki

Ariel Tarka x2                                                                               Maciej Beliński x2

Michał Daniel x1                                                                         Artur Jaszczerski x2

Tomasz Krzych x1                                                                         Krzysztof Jędrusik x2

Dawid Kłysz x1                                                                              Marcin Kłaczański x2

Dawid Ornawka x2

Michał Kodranc x1

Dariusz Tymek x1

Jack Cleaners Myjnia Samochodowa – Victoria Białe Błota 3:0 (1:0)

Drugi z zapowiadanych Hitów kolejki również nie zawiódł. Wczorajsze, ostatnie spotkanie w tej serii gier dostarczyło wszystkiego co w futbolu najpiękniejsze .Były bramki, zmarnowany rzut karny , piękne interwencje i kartki! . Na boisku panowała walka, dyscyplina taktyczna i solidna gra w obronie. Pierwszą, dogodną okazje na zdobycie gola zmarnował Mikołaj Laskowski(Jack Cleaners),który po minięciu bramkarza Victorii zbyt długo zwlekał ze strzałem i jego uderzenie z pustej bramki wybili obrońcy z Białych Błot. Chwile później po szybkiej kontrze gola dającego prowadzenie ekipie Jack Cleaners zdobył Jan Sieracki. Gdy wydawało się, że do przerwy już nic się nie wydarzy, w niegroźnej sytuacji ręką w polu karnym zagrał Adam Świstek i sędzia zawodów odgwizdał rzut karny dla Victorii Białe Błota. Do piłki podszedł Damian Duczmal i nie strzelił. Bramkarz Jacka Cleanersa Rafał Klosek fenomenalnie obronił. To był kulminacyjny punkt w meczu. Od tego momentu gracze Victorii nie mogli dojść do dogodnej sytuacji i dwukrotnie nadziali się na kontry , które skutecznie wykończył Mikołaj Laskowski.