18 KWI 2013

Traderhawk wciąż z kompletem punktów.

Miniona kolejka przyniosła nam wiele sportowych emocji. Na czele nadal Traderhawk ,który po zaciętym boju pokonał DAW-FRANCE 5:3.W HICIE KOLEJKI, Masarnia Zawistowski wręcz zdemolowała Summer Island/Stalex. W końcu po pierwsze punkty sięgnęli outsiderzy. Zapraszamy na Podsumowanie IX kolejki spotkań w Lidze A.

TaniRoaming.pl – FC Pepsico 6:6 (0:3)

W pierwszym niedzielnym meczu IX kolejki zmierzyły się ze sobą dwie czerwone latarnie ligi. FC Pepsico oraz TaniRoaming.pl jednak zimą nie próżnowały i poważnie się wzmocniły. Mecz był bardzo wyrównany ,chociaż do przerwy Pepsico prowadziło trzema bramkami. Sytuacja ta była wykładnią bardzo dobrej gry w pierwszych 10 minutach meczu i gdyby skuteczność w tym okresie była lepsza to praktycznie mecz mógłby się rozstrzygnąć już w pierwszej części gry. Po zmianie stron sygnał do ataku ekipie TaniRoaming.pl dał Bartosz Sikora, który zdobył swojego premierowego gola w Extralidze i wydatnie przyczynił się do remisu 6:6 . Ozdobą spotkania były bramki Pawła Januszkiewicza i Łukasza Aranowskiego(oboje FC Pepsico) , które kandydują do TOP 5 z minionego tygodnia.

Remis bardzo sprawiedliwy . Z taką grą oba zespoły spokojnie mogą myśleć o barażach, a może o czymś więcej...?

Bramki:

TaniRoaming.pl                                                       FC Pepsico

Sebastian Mężyński x2                                          Łukasz Aranowski x3

Rafał Kilichowski x1                                               Łukasz Adams x1

Rafał Skalinski x1                                                   Paweł Januszkiewicz x1

Patryk Skupin x1                                                      Arkadiusz Stemski x1

Bartosz Sikora x1

J.S.Druk Team – Fine Arts Reaktywacja 3:3 (0:3)

Derbowy pojedynek dwóch drukarni poligraficznych zakończył się podziałem punktów. W pierwszej cześć gry zdecydowanie na boisku dominowała Reaktywacja, która była zabójczo skuteczna i wykazywała bardzo dużo ochoty do gry. Szczególnie aktywni w jej szeregach byli Paweł Splitt i strzelec 3 bramek Tomek Wolski. Należy również zaznaczyć kolejny dobry występ bramkarza Fine Arts- Mateusza Widzińskiego. Druga odsłona to już koncert gry zespołu J.S Druk. Bramkę kontaktową zdobył niezawodny w swoim zespole Jarosław Nowicki i gra Reaktywacji stała się nerwowa. Drukarze poczuli krew i zaatakowali bardziej zdecydowanie- efektem takiej gry ,dwie kolejne bramki i zasłużony remis. Z przebiegu meczu spory niedosyt muszą czuć zawodnicy Fine Arts , którzy przy prowadzeniu 3:0 zmarnowali kilka dogodnych sytuacji.

Bramki:

J.S.Druk Team                                                                   Fine Arts Reaktywacja

Jarosław Nowicki x2                                                         Tomasz Wolski x3

Filip Sulmiński x1(sam)

Summer Island/Stalex – Zawistowski Masarnia 3:12 (1:6)

HIT Kolejki zdecydowanie rozczarował . Jeżeli przed meczem ktoś myślał ,że ekipa Summer Island przeciwstawi się Masarni ,to srogo się zawiódł . Jedynie pierwsze 7-8 minut meczu stało na wyrównanym poziomie. Reszta spotkania to zdecydowana dominacja ekipy z Władysławowa. Klasą samą dla siebie był strzelec 6 bramek Łukasz Siatka oraz rozgrywający Masarni Zawistowski -Marek Gwit. Wynik naprawdę wysoki i chociaż zawodnicy Summer Island/Stalex w polu dzielnie walczyli, to ewidentnie swojego dnia w tym meczu nie miał ich bramkarz Przemysław Kaczorowski. Czarę goryczy przelał gol wpuszczony po strzale(wykopie od bramki) z całego boiska oddanym przez bramkarza Masarni Piotra Iciaka.

Masarnia Zawistowski coraz poważniej zaczyna myśleć o miejscu w pierwszej trójce Ligi.

Bramki:

Summer Island/Stalex                                                              Zawistowski Masarnia

Femi Adenuga x2                                                                      Łukasz Siatka x6

Mateusz Turek x1                                                                      Marek Gwit x2

Mateusz Rachubiński x2

Wojciech Bembnista x1

Piotr Iciak x1

FLUGO – OKT Polska 3:6 (2:1)

Mecz lepiej rozpoczął faworyt spotkania -zespół OKT Polska. W miarę szybko zdobyty gol nie podziałał jednak na zespół mobilizująco,wręcz przeciwnie -wprowadził rozluźnienie i nonszalancję pod bramką rywala. Kiedy do przerwy Flugo prowadziło z OKT 2:1 zanosiło się na niespodziankę ,ale gdy tuż po przerwie Podróżnicy wyszli na prowadzenie 3:1, to już pachniało sensacją! Na szczęście dla Plastikowych w ich szeregach jest kilku doświadczonych graczy, którzy potrafią odwrócić losy meczu. Bramki Damiana Olejnika i Jarosława Lewandowskiego dały remis ,a po chwili kolejne gole pozwoliły prowadzić i już do końca meczu kontrolować grę. OKT Polska zwycięskie i nadal z szansami na pudło. FLUGO mimo dzielnej gry przegrywa, ale styl jaki drużyna zaprezentowała po zimowej przerwie imponujący!

DAW-FRANCE – Traderhawk 3:5 (1:2)

Traderhawk jak na lidera i faworyta do mistrzostwa przystało wygrał swój poniedziałkowy mecz, choć trzeba przyznać ,że po raz pierwszy w sezonie musiał się o zwycięstwo mocno napracować. Francuzi przygotowani taktycznie do zawodów ustawili się na połowie boiska i w swoim stylu czekali na rywala. Mądra gra w obronie mocno utrudniała Jastrzębiom swobodne rozgrywanie piłki w polu karnym DAW-FRANCE. Do przerwy wynik 2:1 dla Traderhawk , ale trzeba przyznać ,że prowadzenie w tym meczu ani na chwilę nie było zagrożone. W zdobywaniu goli Tomasza Ejankowskiego wyręczył świetnie dysponowany tego dnia Michał Konwiński , a gol zdobyty na 3:1 z pół-przewrotki był niezwykłej urody.

DAW-FRANCE nie podtrzymało swojej serii bez porażki lecz swojej gry wstydzić się nie musi. Gdyby w zespole było jeszcze przynajmniej 2 zawodników na zmianę ,to kto wie jak by się to wszystko skończyło. A tak ,przegrana stała się faktem. Traderhawk już w blokach czeka na niedzielny HIT SEZONU z EUROGOL-MDD-ROHDE.

Bramki:

DAW-FRANCE                                                    Traderhawk

Piotr Szurgot x2                                                  Michał Konwiński x3

Karol Bilski x1                                                    Marcin Zużydło x1

Wojciech Konwiński x1

Idea07 – PAAK Hurtownia (przełożony)

EUROGOL-MDD-ROHDE – EKO-DOM (przełożony)

Liczby Kolejki:

56 bramek padło w IX kolejce Extraliga-Bydgoszcz Liga A.

6 żółtych kartek pokazali sędziowie

1 czerwoną kartkę w meczu Flugo -OKT Polska -ukarany Sebastian Sieszulski(Flugo)