15 KWI 2013

Liga B. Faworyci z kompletem punktów...

Za nami premierowa kolejka w Lidze B. Wszystkie zespoły upatrywane jako faworyci do awansu zgodnie wygrali swoje mecze. Nadspodziewanie dobrze ligę zaczęła Jagła Nieruchomości, która wysoko pokonała Świat GSM. Pierwszego, historycznego gola w lidze B zdobył Mikołaj Laskowski z Jack Cleaners.

Jack Cleaners Myjnia Samochodowa – Warzelnia Piwa 12:2 (3:1)

Na inaugurację ligi B Jack Cleaners Myjnia Samochodowa wysoko zwyciężył z Warzelnią Piwa , choć początek meczu wcale tego nie zapowiadał. Oby dwa zespoły przystąpiły do spotkania bardzo stremowane, a pierwsze 10 minut meczu to nic tylko walka i niedokładność po obu stronach. Pierwsza ciekawa akcja,która zarazem przyniosła pierwszego gola w Lidze B miała miejsce w 12 minucie. Do zagranej z głębi pola piłki doskoczył Paweł Bryl i wyłożył futbolówkę jak na tacy Mikołajowi Laskowskiemu, który z 3 metrów nie mógł nie trafić. Do przerwy wynik 3:1.Po zmianie stron Warzelnia Piwa opadła z sił, z czego skrzętnie skorzystali zawodnicy Jack Cleaners. Gdyby nie szczęśliwie momentami interweniujący bramkarz Warzelni Tomasz Górski wynik mógłby być znacznie wyższy.

Jack Cleaners Myjnia Samochodowa                        Warzelnia Piwa

Mikołaj Laskowski x4                                              Dawid Paczosa x2

Jan Sieracki x4

Kamil Gębala x2

Filip Sajko x1

Grzegorz Biront x1

SPX FT Poland Sp. Z O.O - FIT- MAX 0:6 (0:3)

Gdyby Marcin Gruszczyński(SPX) w meczu przeciwko zespołowi FIT- MAX wykorzystał przynajmniej połowę sytuacji jakich miał w tym meczu , to wynik byłby zupełnie inny. Kapitan SPX-a ewidentnie nie miał szczęścia tego wieczoru. Albo na drodze do bramki stawali obrońcy , albo świetnie interweniujący bramkarz ekipy FIT-MAXU Damian Niemczyk, który obronił uderzenie „Gruchy'' również z rzutu karnego. FIT -MAX konsekwentnie od początku meczu realizował swoją taktykę. Długo utrzymywał się przy piłce i wielokrotnie grając na dwa kontakty z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich. Forma zaprezentowana z zespołem SPX naprawdę wysoka! Jeżeli zawodnicy FIT- MAXu utrzymają taką dyspozycję do końca ligi to w nowym sezonie z pewnością zagrają w lidze A.

SPX FT Poland Sp. Z O.O                                    FIT- MAX

Damian Januszewski x2

Artur Brzeziński x2

Marcin Holka x2

Solibud.pl – Victoria Białe Błota 2:8 (2:3)

Początek spotkania strasznie nerwowy. Obie ekipy ewidentnie badały możliwości rywala i za bardzo nie chciały się otworzyć. Całe pierwsze 25 minut upłynęło pod znakiem twardej i nieustępliwej gry oraz dużego stresu. Do przerwy minimalnie lepsza Victoria , która w końcówce pierwszej części złapała właściwy rytm gry i w drugiej połowie już jednomyślnie dominowała na boisku. Z bardzo dobrej strony pokazał się strzelec trzech bramek Damian Tokarski oraz Eryk Swinton, który debiutował w barwach Victorii. Solibud.pl doznał pierwszej porażki w lidze i choć morale po meczu w zespole znacznie podupadły ,to już w najbliższej kolejce będzie okazja do ich poprawy.

Solibud.pl                                                                                   Victoria Białe Błota

Piotr Forbot x1                                                                         Damian Tokarski x3

Daniel Giża x1                                                                         Eryk Swinton x2

Daniel Klimczyk x2

Maciej Domagalski x1

Jagła Nieruchomości – ŚwiatGSM.com 17:3 (11:1)

Mecz z rodzaju - dobij leżącego! Jagła Nieruchomości wręcz zdemolowała rywala , który w trakcie meczu urządzał sobie testy w składzie. Zmiany w bramce , chaos w polu i kompletny brak organizacji połączony z beztroskim graniem zakończył się pogromem. Zawodnicy ekipy ŚwiatGSM.com, chyba po tym meczu zrozumieli, że liga to nie miejsce na trening. Jagła zachowała się jak rasowy bokser- gdy jej zawodnicy „poczuli krew'', to już do końca nie odpuścili. Łup bramkowy w sposób bardzo sprawiedliwy został podzielony na praktycznie wszystkich obecnych w składzie. Inauguracja wymarzona- oby tak dalej!

ŚwiatGSM.com w premierowym sezonie w szóstkach został brutalnie sprowadzony na ziemię. Trzeba tylko wierzyć, że zdobyte doświadczenie z tego meczu pozwoli jego zawodnikom w walce w kolejnych spotkaniach. Początki zawsze są trudne- Ale nawet najwięksi od czegoś musieli zacząć.

Jagła Nieruchomości                                                                                ŚwiatGSM.com

Adrian Banaś x2                                                                                     Przemysław Krajewskix2

Michał Daniel x2                                                                                    Grzegorz Krajewski x1

Marcin Mikołajczyk x2                                                                            Mateusz Badyniak (sam)

Marek Szulc x2                                                                                         Grzegorz Krajewski (sam)

Ariel Tarka x2                                                                                          Michał Niedbała (sam)

Mateusz Bartczak x1

Łukasz Forbot x1

Tomasz Krzych x1

Sebastian Pluciński x1

COB Centrum Obsługi Biznesu – Vintore Najlepsze Upominki 1:12 (1:5)

COB to kolejna ekipa obok zespołu ŚwiatGSM.com , która zaczyna przygodę z ligą szóstek i było to widać w niedzielnym spotkaniu. Doświadczenie jakie wynosi się z każdego sezonu szóstkowego jest bezcenne. Gracze Vintore zaprawieni w bojach na początku meczu dali się wyszumieć ekipie COB i po 10 minutach ruszyli do ataku. Efektem 12 strzelonych bramek i kilka bardzo ciekawych akcji. Artur Jaszczerski -kapitan Vintore w wywiadzie pomeczowym podkreślał ,że co prawda przeciwnik nie postawił zbyt dużego oporu, ale przynajmniej drużyna mogła przećwiczyć kilka ustawień taktycznych , gdyż w takim zestawieniu grała po raz pierwszy. Na osłodę dla drużyny COB pozostaje fantastyczny gol strzelony przez Szymona Lewandowskiego z blisko 25 metrów!

COB Centrum Obsługi Biznesu                                                       Vintore Najlepsze Upominki

Szymon Lewandowski x1                                                            Michał Kodranc x3

Bims Plus&HTI – Vitalabo 6:3 (2:2)

Zdecydowanie najlepsze spotkanie w minionej kolejce. Nie bez powodu oba zespoły uznawane są za pretendentów do awansu. Dyscyplina taktyczna od pierwszych minut meczu, duża fantazja w rozgrywaniu akcji i silna kadra to z pewnością atuty obu ekip.

Początek spotkania należał do Vitalabo, które narzuciło swój styl gry i starało się długo rozgrywać piłkę . Nieźle radził sobie atak , gdzie groźny był Patryk Fronskiewicz wspierany przez Marcina Musialskiego. Do Przerwy remis 2:2. W drugiej połowie przy stanie 3:2 dla Vitalabo w znakomitej sytuacji przekombinował Paweł Dudzik i to się zemściło. Bims Plus złapali wiatr w żagle, doprowadzili do remisu , a postawa strzelca czterech bramek dla Bims -Krystiana Bleji zasługuje na wyróżnienie. Sukces ma wielu ojców- w tym przypadku oprócz wspomnianego Bleji na to miano zasłużyli: kapitan Krzysztof Kula oraz bramkarz Jakub Kołudkiewicz.

BimsPlus&HTI                                                                        Vitalabo

Krystian Bleja x4                                                                   Patryk Fronskiewicz x2

Krzysztof Kula x1                                                                    Krzysztof Marek x1