20 WRZ 2012

Podsumowanie II Kolejki Extraliga-Bydgoszcz.

Za nami II kolejka Bydgoszcz Extraliga.pl. Czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się na boiskach w ostatnich dniach. A jest o czym opowiadać, gdyż tym razem mecze jak mówią stare przysłowia: ”Nie taki diabeł straszny, jak go malują…”(OKT) oraz „Istnieją cierpienia, których kielich trzeba wypić do dna..”(FC PEPSICO) przyniosły sporo emocji. Ale po kolei.

Najlepsza Szóstka II kolejki:

* Mikołaj Kuśmierczuk (IDEA07)
* Artur Urbański (Eurogol/MDD), Mateusz Korecki (Zina Sport Bydgoszcz)
* Tomasz Ejankowski (Traderhawk)
* Marcin Targowski (Sanitrans&EFC), Jerzy Zakulski (Summer Island)

ZAWISTOWSKI MASARNIA – FINE ARTS REAKTYWACJA  5:1 (3:0)

Spotkanie inaugurujące II kolejkę Ekstraligii zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zawodników Masarni Zawistowski. Mecz był bardzo zacięty, obfitujący w wiele starć i brzydkich fauli zarówno z jednej jak i drugiej strony. Posiadający bardziej wyrównana kadrę zespół Masarni nie licząc pierwszych 5 minut spotkania nawet przez chwile nie  stracił panowania nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Chociaż Reaktywacja bardzo się starała, jej zawodnicy wielokrotnie próbowali odmienić losy meczu za każdym razem albo na ich drodze stawał bramkarz  z Władysławowa albo zawodziła skuteczność. Dzięki zwycięstwu gracze Masarni Zawistowski z kompletem punktów wspólnie z 3 innymi ekipami są liderem tabeli.

ZAWISTOWSKI MASARNIA                            FINE ARTS REAKTYWACJA

Mateusz Trepkowski x2                                        Filip Żurawski x1

Witold Stróżyński x2

Wojciech Bembnista x1

SANITRANS&EFConsulting.pl - FC Pepsico 15:2 (4:0)

„Istnieją cierpienia, których kielich trzeba wypić do dna..” to powiedzenie idealnie pasuje do drużyny FC Pepsico, która poniosła drugą  porażkę z rzędu  i po dwóch kolejkach zamyka ligowa tabelę. Niedzielne spotkanie idealnie rozpoczęło się dla drużyny bankierów, którzy już po 4 minutach prowadzili  2:0 i spokojnie kontrolowali przebieg gry aplikując zawodnikom FC Pepsico jeszcze 2 gole do przerwy. Połączone siły Sanitransu i EFC do serca wzięły sobie ostatnią, pechowa porażkę z Summer Island i strzelając kolejne gole nie zwalniały tempa gromiąc ostatecznie rywala 15:2. Jest to jak na razie rekord w ilości zdobytych bramek w tym sezonie Extraligi, a na wyróżnienie zasługują Marcin Targowski oraz Tomasz Wolski, którzy strzelili po 4 gole. Niepokoi natomiast postawa niektórych zawodników FC Pepsico, którzy wysoko przegrywając, zostawili na placu boju szóstkę kolegów walczących do końca zawodów, nie tylko z przeciwnikiem ale i z własnym zmęczeniem. Sukces niejednokrotnie rodzi się w bólach i wierzymy, że drużyna FC Pepsico zapłaciła frycowe, by w  następnej kolejce zdobyć pierwsze punkty.

SANITRANS&EFConsulting.pl                                   FC Pepsico

Marcin Targowski x4                                                     Marcin Piotrowski x1

Tomasz Wolski x4                                                          Marcin Sobiechowski x1

Jakub Szefka x2

Piotr Ciesielski x2

Michał Bielec x2

Łukasz Śliwiński x1

DAW-FRANCE – J.S. DRUK TEAM  6:6 (2:4)

Nareszcie mamy pierwszy remis w Extralidze - i od razu jaki wysoki! Ekipa Daw-France w poprzedniej kolejce nie grała (mecz z Idea07 przełożony na 01.10.2012r), natomiast zespół Drukarzy po zwycięstwie z Flugo liczył na kolejne 3 punkty. Mecz idealnie ułożył się dla „francuzów”, którzy po pierwszych minutach prowadzili już 2:0. Zaskoczony takim obrotem J.S.Druk Team, który przystąpił do meczu w osłabionym składzie (brak wielu zawodników i obu etatowych bramkarzy) wyglądał na totalnie rozbity i nie przypominał ekipy sprzed tygodnia. Przełamanie nastąpiło w 13 minucie meczu gdy na strzał  z dużej odległości zdecydował się Jarosław Nowicki i zdobył najładniejszą bramkę spotkania. Drukarze poszli za ciosem kompletnie odmieniając losy meczu i na przerwę zeszli prowadząc 4:2. Podrażnieni takim obrotem sprawy, zawodnicy DAW-FRANCE  w drugiej połowie  nie tylko odrobili straty, ale na 20 sekund przed końcem  prowadzili 6:5! Wówczas rzut różny wykonywany przez Drukarzy na gola  zamienił w ostatnim kontakcie z piłką Waldemar Szymkowiak zapewniając remis swojemu zespołowi!

DAW-FRANCE                                              J.S.DRUK TEAM

Michał Szeremet x2                                         Jarosław Nowicki x2

Piotr Szurgot x2                                               Damian Kwapiński x2

Dawid Frątczak x1                                          Waldemar Szymkowiak x1

Karol Bilski x1                                                Przemysław Włodarski x1

Endoaccess – PAAK Hurtownia 3:5 (2:3)

Poniedziałkowe zmagania rozpoczęły się od meczu dwóch drużyn, które w poprzedniej kolejce poniosły porażki. Endo uległo Reaktywacji, a PAAK dostał srogie lanie od OKT. Nic więc dziwnego, że obie ekipy liczyły na pierwsze punkty. Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy Hurtowni PAAK. Pierwszego gola w czwartej minucie po zagraniu Rafała Sobackiego efektownym wolejem zdobył Krzysztof Krawczyk. Trzy minuty później było już dwa do zera i zanosiło się na dość łatwe zwycięstwo. Na przerwę jednak Endo schodziło ze stratą tylko jednego gola i wynik nadal pozostawał sprawa otwartą. Po zmianie stron mecz się wyrównał ale bardziej skuteczni byli zawodnicy Hurtowni PAAK i ostatecznie zwyciężyli 5:3.Endo przegrywając skomplikowało sobie  sytuacje, bo w najbliższych spotkaniach z  teoretycznie   silniejszymi rywalami o punkty będzie jeszcze ciężej. PAAK natomiast odbił się od dna i humory w ekipie z śródmieścia na pewno się poprawiły.

Endoaccess                                            PAAK Hurtownia

Filip Siedlaczek x3                                Krzysztof Krawczyk x2

Rafał Sobacki x1

Damian Stodolny x1

Tomasz Kostrzewski x1

FLUGO – Summer Island Biuro Podróży 2:9 (0:2)

Spotkanie dwóch biur podróży, które zapowiadaliśmy jako hit kolejki rozczarowało i nie   dostarczyło spodziewanych emocji. Ekipa podróżników tylko w pierwszej połowie meczu potrafiła nawiązać równorzędna walkę z zespołem Summer, który tego dnia był znakomicie dysponowany. Wynik 2:0 do przerwy to najniższy wymiar kary dla FLUGO. Po zmianie stron ekipa Summer podkręciła tempo i w sposób zdecydowany zwyciężyła 9:2 ,będąc w przekroju całego spotkania drużyną lepszą i bardziej zgraną. Szczególnie mógł się podobać strzelec 4 goli dla zespołu Summer Island Jerzy Zakulski. Po meczu w wywiadzie dla Extraliga.pl Michał Chareński (FLUGO) powiedział, że przeciwnicy byli na wyższym poziomie niż Flugo, bardziej zdeterminowani i dlatego odnieśli zasłużone zwycięstwo. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić :)- nam pozostaje tylko życzyć sympatycznej drużynie podróżników wytrwałości w kolejnych spotkaniach i pierwszych punktów w lidze.

FLUGO                                                               Summer Island Biuro Podróży

Szymon Gehrke x1                                             Jerzy Zakulski x4

Mateusz Ptaszyński x1                                        Eryk Swinton x2

Adrian Misiewicz x2

Michał Wolter x1

EUROGOL-MDD – Idea07  5:3(3:1)

Marcin Gruszczyński (Eurogol-MDD)w pomeczowym wywiadzie dla Extraliga.pl stwierdził, że dzisiaj „troszeczkę ciężej było o wygraną i gdyby nie słaba skuteczność mecz szybciej można było rozstrzygnąć na swoja korzyść.”(w poprzedniej kolejce zwycięstwo ze Złotym Stokiem 8:3) Słowa prawdziwe ale na pochwały zasługuje na pewno bramkarz zespołu IDEA07 Mikołaj Kuśmierczuk, który momentami wychodził obronną ręką z niesamowitych opresji. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie piłkarskim i z pewnością mogło się podobać, a oby dwa zespoły od początku grały o pełną pulę. Co chwilę licznie zgromadzeni kibice byli świadkami ciekawych akcji oraz kombinacyjnej gry. Mecz zakończył się wynikiem 5:3. Zwycięstwo Eurogol-MDD nie przyszło, łatwo lecz gołym okiem widać ,że zasłużenie znajdują się w czubie tabeli i wyrastają na jednego z faworytów ligi. IDEA 07  w skład której wchodzą bardzo młodzi i ciekawi zawodnicy pokazała, że nie jest przypadkowa ekipą i w następnych spotkaniach trzeba się z nią liczyć.

EUROGOL-MDD                                               IDEA07

Marcin Napierała x2                                            Szymon Spychała x1

Maciej Hełminiak x1                                           Paweł Noskau x1

Rafał Werbski x1                                                 Rafał Szychulski x1

Przemysław Złotowski x1

OKT POLSKA – ZINA Sport Bydgoszcz 1:4 (0:1)

Do pewnego rodzaju niespodzianki doszło w ostatnim pojedynku tego dnia. Pierwsze stracone punkty zespołu OKT, jednego z pretendentów do tytułu stały się faktem. Pogromcą- nieobliczalna Zina Sport Bydgoszcz, która udowodniła, że :”nie taki diabeł straszny jak go malują”. OKT stawiło się na spotkanie w skromnym składzie osobowym, obowiązki zawodowe części zawodników oraz kontuzje spowodowały, że zespół nie miał pomysłu na świetnie zorganizowaną w defensywie ekipę Ziny. Do przerwy zobaczyliśmy tylko jedna bramkę- błąd drużyny OKT z zimna krwią wykorzystał Sebastian Krzywicki. Po  zmianie stron przebieg gry nie uległ zmianie. Długie piłki grane przez zawodników OKT spokojnie padały łupem obrońców Ziny, którzy co chwile wyprowadzali kontrataki. Ich skuteczna gra pozwoliła na 3 minuty przed końcem cieszyć się z prowadzenia 4:0.W końcówce meczu honorowe trafienie dla OKT zaliczył Robert Linke finalizując pierwszą i zarazem jedyną składną akcje swojego zespołu. Wynik 4:1 nie uległ już zmianie. OKT , pokonane ale w dalszym ciągu z wielkimi aspiracjami na końcowy sukces.

OKT POLSKA                                          ZINA Sport Bydgoszcz

Robert Linke x1                                        Mateusz Korecki x2

Sebastian Krzywicki x1

Arkadiusz Glaza x1

TRADERHAWK – TaniRoaming.pl 11:6 (5:3)

Po raz pierwszy w Extralidze w środowy wieczór na boisko wybiegła drużyna TaniRoaming.pl i od razu trafiła na pierwsza silę ligi -ekipę Traderhawk. ”Roamingowcy” do spotkania podeszli bardzo skoncentrowani, czego nie można powiedzieć o Jastrzębiach.  W pewnym momencie meczu TaniRoaming prowadził nawet 3:2 i gdyby tą formę utrzymał do końca, mogło by dojść do sporej niespodzianki. Na szczęście dla Jastrzębi klasa samą dla siebie w tym dniu był Tomasz Ejankowski, który w całym spotkaniu zdobył 4 bramki i tyle samo razy asystował przy trafieniach kolegów. Roamingowcy pokazali się z bardzo dobrej strony fragmentami będąc nawet zespołem groźniejszym od Traderhawk, lecz nie tak skutecznym jak ich rywale. Śmiało można stwierdzić, że gdyby skuteczność była o 30% lepsza to   nonszalancja z jaką rozgrywała piłkę drużyna Traderhawk mogła zostać srogo ukarana. Mecz jednak zakończył się pewnym zwycięstwem Jastrzębi 11:6 a drużyna TaniRoaming zaczęła zmagania od porażki. Traderhawk po II kolejce Liderem Extraliga.pl Bydgoszcz!

TRADERHAWK                                                TaniRoaming.pl

Tomasz Ejankowski x4                                        Marcin Leśniewski x3

Radosław Zużydło x4                                          Mateusz Kuras x1

Michał Konwiński x2                                          Rafał Skalinski x1

Jan Burker x1                                                       Patryk Skupin x1

Kasa Stefczyka / Victoria Niemcz - Złoty Stok / IPB   3:7(2:5)

Przewaga Złotego Stoku nad ich rywalami z Victorii nie podlegała żadnej dyskusji, skoro jednak ekipę z Niemcza w większości reprezentują piłkarze A-klasowi, to można było pokusić się o jakiś korzystny rezultat. Niestety dla nich, choć zwłaszcza w drugiej połowie spotkania potrafili zagościć na dłużnej pod bramką Złotych, widać, że brakuje wsparcia dla osamotnionego w ataku  Remigiusza Kozłowskiego. Bardzo ciekawych zmian w tym meczu dokonywała drużyna Złotego Stoku, która zmieniała się całymi piątkami! Kolektyw panujący w ekipie  i pomysłowość rozgrywania akcji został uwieńczony sukcesem. Złoci po ostatniej porażce z Eurogolem podnieśli się, pewnie pokonując debiutanta ligi ekipę Victorii w stosunku 7:3.Przy tak zorganizowanej kulturze gry  Złoty Stok/IPB na pewno powalczy jeszcze w Extralidze o najwyższe cele.

Kasa Stefczyka / Victoria Niemcz                              Złoty Stok / IPB

Remigiusz Kozłowski x3                                              Dawid Michaliszyn x2

Jakub Klaslo x2

Marcin Andrzejewski x1

Paweł Brzykcy x1

Dawid Stecki x1

Liczby kolejki:

94-tyle goli padło w II kolejce Extraliga.pl Bydgoszcz.

15-rekord w liczbie strzelonych bramek w jednym meczu(Sanitrans&EFConsulting.pl).

7 -tyle razy w minionej kolejce żółtymi kartkami karani byli zawodnicy zespołów.