02 KWI 2015

Warzelnia liderem ..

Środowe zmagania w Extralidze rozpoczęliśmy od Hitu ligi B. Spotkały się dwie drużyny które w tym sezonie spisują się bardzo dobrze, SPX który zaskakuje wszystkich  wysokim miejscem w tabeli oraz rewelacji rozgrywek Warzelnia Piwa. Drugie spotkanie to pojedynek dwóch drużyn z Ligi A, redcoon.pl – beniaminek który utarł nosa wielu ekipom oraz Depol – młoda, ambitna drużyna która zawsze walczy do samego końca.

SPX FT 0-7 Warzelnia Piwa
Zespół Gruchy do tego spotkania podchodził w nieco osłabionym składzie, bez kilku podstawowych zawodników. Warzelnia w komplecie, gotowa na odniesienie kolejnego zwycięstwa. Początek spotkania bardo nerwowy, sporo niedokładności oraz brak zdecydowanego ataku na bramkę przeciwnika. Pierwsza groźniej zaatakowała Warzelnia, jednak brakowało precyzyjnego wykończenia. SPX odpowiadał strzałami z rzutów wolnych Marcina Gruszczyńskiego, jednak za każdym razem na posterunku był Bary  który spisywał się bardzo dobrze. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Warzelni 1-0. W drugich 25 minutach widoczny był brak ławki rezerwowych w zespole SPX, zawodnicy byli już zmęczeni i każda nieudana akcja ofensywna narażała ich na groźną kontrę ze strony Warzelni. Świetne zawody rozgrywał Damian Poliwka którego dryblingi i asysty były ozdobą tego meczu. Warzelnia odnosi zasłużone i wysokie zwycięstwo 7-0 i zostaje liderem Extraligi B.

Warzelnia Piwa: Daniel Furmańczyk x2, Eryk Swinton x2, Łukasz Lubomski, Patryk Niekraszewicz, Damian Poliwka.

Redcoon.pl 1-2 DEPOL
Drugie spotkanie rozgrywało się w iście angielskich warunkach, silny wiatr i mocno padający deszcz nie ułatwiały zawodnikom życia. Obie ekipy w najmocniejszych składach, gotowe do zdobycia kolejnych ligowych punktów. Od początku meczu Papryczki narzuciły swoje tempo i starały się kontrolować przebieg meczu. Bardzo dużo pracy miał Widzin, który co chwilę musiał ratować swój zespół przed stratą bramki. Pierwsza połowa kończy się prowadzenie 2-1 Depolu, zespół ten wykorzystał swoje najdogodniejsze okazje i prowadził. Druga połowa to ataki redcoonu który chciał odwrócić losy meczu, jednak dobra postawa całej lini defensywnej Depolu nie pozwoliła na zmianę wyniku. Spotkanie kończy się zwycięstwem Depolu.

Redcoon.pl: Adrian Nalaskowski.
DEPOL: Krzysztof Splitt, Maciej Szołdra.