31 MAR 2015

Faworyci nie zawiedli ..

Voltastal 10-6 Solibud.pl

Do spotkania z Solibudem, Mistrzowie Polski podchodzili ze świadomością, że ich największy rywal ( MDD ) wygrał swój mecz z Bedsami i do spotkania Volty byli pewnymi liderami. Solibud który wygrał dwa poprzednie spotkania z pewnością liczył na małą niespodziankę i urwanie punktów. Niestety rzeczywistośc okazała się bezlitosna i pierwsze minuty to oblężenie bramki Solibudu. Mimo całkowitej kontroli i przewagi jaką uzyskał Voltastal, Solibud starał się odpowiadać na kolejne bramki rywala, czego rezultatem jest wynik końcowy 10:6. Tym sposobem  Volta ląduje na pierwszym miejscu w tabeli, warto dodać, że po raz pierwszy w tym sezonie.

Voltastal: Michał Konwiński x5, Marcin Kłaczński x2, Marek Wysocki, Marek Szymański, Tomasz Ejankowski.
Solibud.pl: Adrian Wawrzon x3, Patryk Boruń, Adrian Brzeziński, Marcin Wojewódzki.

Vitalabo 14-4 Masarnia Zawistowski

Przed spotkaniem obu zespołów uznaliśmy, że wynik tego spotkania będzie uwarunkowany dwoma aspektami: koncetracją i zaangażowaniem. Zespół z Władysławowa ma ogromne problemy kadrowe, najbardziej odczuwalny jest brak najlepszego strzelca - Łukasz Siatki. Spotkanie było wyrównane do momentu kiedy to grający tego dnia w polu podstawowy bramkarz Masarni, Piotr Iciak wybijał piłkę z linii bramokowej ręką i ujrzał czerwoną kartkę. Warto odnotować dobry występ byłego zawodnika Stalexu Filipa Żurawskiego który strzelił 6 bramek i zanotował 3 asysty.

Vitalabo: Filip Żurawski x6, Szymon Lange x4, Mateusz Krajewski x2, Szymon Borkowski, Maciej Szybkowski.
Masarnia Zawistowski: Łukasz Pieron x2, Tomasz Hałas, Wojciech Bembnista.

J.S. Druk Team 2-8 Daw-France/Et-Bud

Dla obu ekip ten sezon zdecydowanie nie układa się za dobrze. Drukarze wciaż borykają się z problemami kadrowymi i to często jest czynnikiem który decyduję o porażce. Francuzi, którzy przed tym sezonem mieli walczyć o pierwszą trójką są bliżej strefy spadkowej niż podium. Od pierwszych minut większą determinację wskazywali zawodnicy Dawida Frątczaka którzy do przerwy schodzili z przewagą trzech bramek. Druga połowa mimo chęci Drukarzy nadal przebiegała pod dyktando Francuzów. Dobrze dysponowany tego dnia był Rafał Piętka, który rządził i dzielił na boisku. Francuzi odnotowują pierwsze zasłużone zwycięśtwo 8-2 w rundzie wiosennej.

J.S. Druk Team: Robert Marach, Marek Nowicki.
Daw-France/Et-Bud: Rafał Piętka x3, Karol Bilski x2, Dawid Frątczak x2, Jacek Szpejna.