30 PAź 2014

Wieczór pełen bramek ...

SPX FT Poland – T-Traco.com 3-4 ( 2-3 )

Pierwsze środowe spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. SPX po ostatniej porażce z RT-Plast chciał odbić się i wrócić na zwycięską ścieżkę. T-Traco w ostatniej kolejce wygrało swój pierwszy mecz z JSS Bydgoszcz 11-5. Spotkanie lepiej rozpoczął SPX, który prowadził 2-0, jednak gracze T-Traco szybko się pozbierali i zaczęli gonić rywala. Po pierwszej połowie mieliśmy minimalne prowadzenie zespołu prowadzonego przez Bartka Kujawę 3-2. Druga połowa to zacięta walka o każdą piłkę i centymetr na boisku. Po jednej z akcji za faul na Remigiusz Frydrychu sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Kujawa. Przy wyniku 4-2 SPX rzucił się do odrabiania strat, jednak nie udało się. Rozmiary porażki zmienił Grucha który pewnie wykonał rzut karny. T-Traco odnosi drugie zwycięstwo z rzędu i wskakuje na 9 miejsce w tabeli.

SPX FT Poland: Marcin Gruszczyński, Bartłomiej Roszak, Andrzej Korecki.
T-Traco.com: Patryk Iwin, Bartosz Kujawa, Maciej Sygnecki, Mateusz Witkowski.

Daw-France – STALWIT 5-5 ( 4-1 )

HIT 6 kolejki nie zawiódł. Spotkały się w nim dwie bardzo solidne drużyny, których pojedynki zawsze przyjemnie się ogląda. Obie ekipy początek sezonu mają znacznie słabszy niż w poprzednim sezonie. STALWIT zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem tylko 3 punktów, a Daw-France 9miejsce z 6 punktami. Mecz miał dwa oblicza, pierwsza połowa to całkowita dominacja Francuzów, stwarzali więcej zagrożenia pod bramką Detmera, byli zespołem bardziej zgranym, lepszym. Efektem było wysokie prowadzenie po pierwszej połowie 4-1. Druga połowa to dominacja Stalowych. Ciężar gry spadł na Paczkę, który wywiązał się ze swojego zadania bardzo dobrze, co chwilę siał postrach pod bramką rywala. Dawid strzelił dwie bramki, a przy dwóch następnych miał spory udział. Mecz kończy się sprawiedliwym podziałem punktów.

Daw-France/Eko-Tynk: Krystian Bleja x2, Michał Szeremet, Piotr Szurgot, Rafał Piętka.
STALWIT: Dawid Paczkowskix2, Patryk Podolski, Paweł Przybiliński, Tomasz Gierczyński.

GENERALI – Kapa Team 11-1 ( 4-0 )

HIT kolejki Extraligi B nie przyniósł Nam za wiele emocji. Spodziewaliśmy się zaciętego meczu dwóch zespołów które aspirują do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej Extraliga.pl a obejrzeliśmy jednostronne widowisko. Zespół Kapy totalnie zawiódł, nie nawiązał walki z rywalem i oddał mecz praktycznie bez walki. Generali zagrało bardzo dobre spotkanie, duet Korecki-Żylski co chwilę nękał bramkarza Kapy – Kuśmierczuka. Wynik 11-1 oddaje całkowicie przebieg spotkania. Generali daje sygnał, że nadal jest w stanie zagrozić czołówce i powalczyć o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. Kamil Żylski dokłada kolejne bramki i na swoim koncie po 3 spotkaniach ma 9 trafień.

Generali: Kamil Żylski x4, Mateusz Korekci x3, Krystian Szulerecki, Włodzimierz Korecki, Jarosław Jaworski, Erhard Chruściński.
Kapa Team: Jakub Szefka.