16 WRZ 2014

Mała niespodzianka

Da Vinci - Voltastal 3-9 ( 1-3 )

Pierwszy poniedziałkowy mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Mistrz ligi B - Da Vinci kontra Voltastal, który od dwóch lat wygrywa Extraligę. Obie drużyny do meczu przystępują w najlepszych składach. Początek meczu bardzo nerwowy, sporo niedokadności oraz szarpanej gry. Na prowadzenie wychodzi ekipa Voltastalu i kontroluje przebieg pierwszej połowy. Waleczność beniaminka przyniosła rezultat w postaci jednej bramki strzelonej tuż przed przerwą przez debiutującego w barwach Da Vinci - Michała Żakowicza. Pierwsze 25 minut kończy się wynikiem 1-3. Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do beniaminka, spokojne rozgrywanie piłki, przemyślane akcje oraz spora determinacja i po 35 minutach meczu mieliśmy remis 3-3. Jednak mistrz  to mistrz, szybki zimny prysznic, wymiana zdań między zawodnika i maszynka do strzelania bramek nakręcała się z minuty na minutę. Końcowy wynik meczu to 3-9 dla Voltastalu. Warto zwrócić uwagę na Michała Konwinskiego który od początku sezonu jest w bardzo wysokiej formie.

BRAMKI:

Da Vinci: Michał Żakowicz, Jacek Zagórski, Andrzej Sucharski.
VOLTASTAL: Michał Konwiński x3, Mateusz Rościszewski, Radosław Zużydło, Marek Szymański, Wojciech Konwiński, Damian Jaszczerski.

redcoon.pl - Masarnia Zawistowski 8-11 ( 3-5 )

Redcoon.pl przed sezonem 2014/15 pozyskał kilku nowych zawodników którzy mieli podnieść jakość w drużynie oraz pomóc w walce o jak najwyższe cele. Masarnia Zawistowski niemal w identycznym składzie jak w poprzednim sezonie, debiut zaliczył Maciej Lewicki grający w pierwszym sezonie Extraligi w barwach Jack Cleaners. Mecz toczony w bardzo żywym tempie, sporo walki, okazji podbramkowych oraz bardzo ostrej męskiej gry. W znakomitej formie nadal jest duet Gwit- Siatka. Gwiciu napędzał grę Masarnii indywidualnymi akcjami oraz bardzo dobrymi podaniami, a król strzeców poprzedniego sezonu z zimną krwią kończył akcję. Końcowy wynik meczu to zasłużone zwycięstwo Zawistowskiego 8-11, Łukasz Siatka z 4 trafieniami po pierwszym meczu, Marek z dwoma asystami oraz jedną bramką. Mimo pierwszej przegranej w najwyższej klasie rozgrywkowej należą się duże słowa uzniania dla redcoonu.pl który dzielnie walczył i cały czas starał się nawiązać walkę z bardziej doświadczonym rywalem.

BRAMKI:

redcoon.pl: Łukasz Zelma x3, Damian Poliwka, Adrina Nalaskowski, Arkadiusz Pawski, Piotr Wawrzyniak, Oskar Nalaskowski.
Masarnia Zawistowski: Łukasz Siatka x3, Maciej Lewicki x2, Marek Gwit, Mirosław Iciak, Wojciech Bembnista.

Daw-France/Eko-Tynk - Vitalabo 4-6 ( 2-5 )

Do największej niespodzianki doszło w ostatnim meczu poniedziałkowego wieczoru. Francuzi do meczu z Medycznymi podchodzili w bardzo osłabionym składzie, brak kilku ważnych oraz podstawowych zawodników. Vitalabo w pełnym składzie z nowymi zawodnikami którzy mieli podnieść jakość gry. W barwach Daw-France debiut zaliczyło dwóch bardzo dobrze znanych zawodników z boisk Extraligi - Krzysztof Krawczyk oraz Krystian Bleja. Mecz od początku lepiej zaczęli zawodnicy Marcina Musialskiego którzy wyszli na prowadzenie i starali się kontrolować przebieg meczu kontrująć co jakiś czas bramkę Francuzów. Jak się okazało po końcowym gwizdku było to bardzo dobra taktyka, końcowy wynik to 4-6 dla Vitalabo i dosyć sporo niespodzianka. Rewanż za mecz z poprzedniego sezonu udany.