12 MAJ 2014

Emocje, bramki, nerwy….

Zakończenie tygodnia wypadło nadzwyczaj okazale. Zespoły w dniu dzisiejszym rozegrały cztery spotkania.Szczególnie emocjonująco i nerwowo było wieczorem , gdzie w hicie kolejki STALWIT na własne życzenie przegrał z MDD 4:5 ,choć na 10 minut przed końcem prowadził 4:2.Cały czas o utrzymanie walczy Soliud.pl. W lidze B kolejne trzy oczka dopisały  redcoon.pl i Auto Spa.

Poniżej szczegóły:

Liga B-Grupa 1.

RT-Plast  – Auto Spa 4:8(2:4)

Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęliśmy pojedynkiem RT-Plast z Auto Spa. Obie ekipy  mają małe szanse na miejsce medalowe, ale do końca walczą o jak najlepszą pozycję na koniec sezonu. Lepiej zawody rozpoczęli zawodnicy z ulicy Kruczej, którzy szybciej operowali piłką i byli groźniejsi . Kolejne znakomite zawody rozgrywał Radek Teliszewski, który w pierwszej połowie robił co chciał z obroną RT-Plastu. Efektem tej gry były trzy strzelone bramki i asysta. Do przerwy 4:2 dla Auto Spa.Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. RT-Plast dłużej utrzymywał się przy piłce , a bramki strzelało Auto Spa. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Rt-Plastu 4:8 , ale podopieczni Kamila Giży zaprezentowali bardzo ofensywny futbol. Najlepszym zawodnikiem meczu był bramkarz Auto Spa Marcin Niwiński, który popisał się blisko trzydziestoma interwencjami.

RT-Plast:K.Giża x2,Ł.Pałczyński,K.Donarski

Auto Spa:R.Teliszewski x4,M.Kwiatkowski x2,R.Grabowski,R.Mrozik,

RK Criminal 13 – redcoon.pl 2:6(0:2)

Pretendent do Mistrzostwa-redcoon.pl mierzył się z RK Criminal 13 . Papryczki od ponad miesiąca nie grały w lidze i wczorajszy  pojedynek był wielką niewiadomą. Kryminalni ostatnio są w słabszej dyspozycji , ale ,to zespół nieprzewidywalny i groźny dla każdego. Mecz od początku zdecydowanie pod dyktando redcoon.pl, po którym nie było widać rozbratu z ligą. Pierwsza połowa zacięta ,zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem podopiecznych Arka Pawskiego. Drugie 25 minut bardziej ciekawe i z większą ilością goli. Dobrze w zespole RK Criminal w tej części gry spisywali się Łukasz Walczak i Jarek Szymański ,ale byli osamotnieni w ataku i na cztery gole rywala zdołali odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. W ekipie redcoon.pl na wyróżnienie zasłużył zdobywca hat-tricka Piotr Wawrzyniak. Papryczki póki co liderem ligi B.

RK Criminal 13: Ł.Walczak, J.Szymański,

redcoon.pl:P.Wawrzyniak x3,A.Gralewicz,R.Krajewski,F.Jeziorski,

STALWIT – MDD SPX FT Poland 4:5(2:3)

Hit kolejki z pewnością mógł się podobać. Zarówno STALWIT jak i MDD wiedziały o jaką stawkę toczy się gra. MDD marzy o Mistrzostwie i aby mieć szanse na jego zdobycie musi wszystkie mecze wygrać, licząc na potkniecie VOLTASTAL lub wygraną w bezpośrednim pojedynku z Jastrzębiami(różnica minimum 4 goli). STALWIT myśląc o miejscu medalowym  również nie mógł pozwolić sobie na stratę punktów. Pojedynek lepiej rozpoczął STALWIT, który szczególnie w pierwszej połowie był mocno skoncentrowany i dobrze zorganizowany. Mecz otworzył skutecznym strzałem Michał Deliński, ,wykorzystując  bardzo ładną asystę Tomasza Gierczyńskiego. Chwilkę później gola dorzucił najlepszy tego dnia na boisku Krzysztof Wasiak i STALWIT prowadził 2:0. Dopiero strata dwóch bramek pobudziła do walki MDD. Kontaktowego gola po bardzo ładnym strzale  zdobył  Rafał Werbski , a dwie minuty później wyrównał Adrian Popławski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Gdy wydawało się ,że pierwsza połowa zakończy się remisem na indywidualną akcję zdecydował się Wasiak i technicznym strzałem pokonał Huberta Zacharjasza. Do przerwy 3:2. Po zmianie stron kolejne trafienie zaliczył STALWIT-autorem bramki Olgierd Nartowicz. Dwubramkowe prowadzenie rozluźniło podopiecznych Adama Witkowskiego, którzy zaczęli popełniać błędy – w szczególności w kryciu. MDD poczuło krew i w ciągu kolejnych minut doprowadziło do remisu , a na 4 minuty przed końcem spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bartłomiej Turski,  tym samym  pieczętujac  swój bardzo dobry występ. W końcówce meczu do heroicznych ataków rzucił się STALWIT. W ostatniej groźnej akcji spotkania gracze STALWITU reklamowali jeszcze zagranie ręką w  polu karnym Macieja Hełminiaka, ale sędzia zawodów nie podyktował rzutu karnego, na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu. Po bardzo dobrym meczu MDD SPX pokonało STALWIT 5:4 i wciąż ma realne szanse na dogonienie VOLTASTAL.

STALWIT:K.Wasiak x2, M.Deliński,O.Nartowicz,

MDD SPX FT Poland: B.Turski x2, R.Werbski x2, A.Popławski,

Solibud.pl – FIT-MAX 5:5(4:3)

W ostatnim z niedzielnych spotkań zgromadzona publiczność  przy ulicy Węgierskiej miała co oglądać. Broniący się przed spadkiem Solibud.pl walczył z FIT-MAXem  i o mały włos nie sprawił niespodzianki. Dobre  wyniki zespołu Patryka Kuczawskiego nie są przypadkowe. Budowlani w ostatnich tygodniach spisują się znakomicie i jak utrzymają dyspozycję z wczorajszego dnia , to najprawdopodobniej utrzymają się w lidze. Całe zawody prowadzone były w szybkim tempie, nie brakowało walki oraz koronkowych akcji. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami (remis 5:5) i z niedosytem opuszczały boisko po końcowym gwizdku. Każda z drużyn miała swoje szanse na zwycięstwo. Zawodnikiem meczu w dniu wczorajszym został Adrian Brzeziński(Solibud.pl), który swoją znakomitą grę udokumentował strzelając dwa gole-w szczególności bramka po akcji (ruleta Zinedine Zidane) z pewnością będzie pretendowała do  TOP 10 maja. Na wyróżnienie zasługuje również Kamil Urbaczewski. Bramkarz Solibudu strzelił bramkę po uderzeniu z własnego pola karnego oraz Adam Szal(FIT-MAX) strzelec hat-tricka.

Solibud.pl: A.Brzeziński x2, K.Urbaczewski , P.Boruń, A.Wawrzon,P.Łuczon(sam)

FIT-MAX:A.Szal x3,A.Senkowski.