06 MAJ 2014

Bez niespodzianek.

Nie zabrakło emocji we wczorajszych pojedynkach. Faworyci wygrali swoje mecze, ale w każdym ze spotkań  musieli wspiąć się na wyżyny umiejętności. Liga szybkimi krokami zbliża się ku końcowi,  zespoły walczą na całego ,maj zapowiada się pasjonująco.

Vintore Najlepsze Upominki – Bims Plus& HTI 2:8(2:4)

Broniące się przed spadkiem Vintore w pierwszym z poniedziałkowych spotkań podejmowało Bims Plus. Ekipa Artura Jaszczerskiego znakomicie rozpoczęła. Po niespełna 10 minutach prowadziła z Bimsami 2:0 i w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia. Wówczas do pracy wziął się tercet: Bleja-Sieg –Kula i powoli zaczął zmieniać oblicze meczu. Już do przerwy udało się z nawiązką odrobić straty i prowadzić 4:2. Drugie 25 minut , to już popis Bimsów. Skutecznością kolejny raz błysnął Krystian Bleja, który jest poważnym kandydatem do korony króla strzelców. Zdobyte wczoraj pięć bramek pozwala mu utrzymywać stały kontakt  z czołówką. Vintore Najlepsze Upominki przegrało ostatecznie 8:2 , ale pokazało ,że zespół wciąż walczy o byt i nie składa rękawic. Na wyróżnienie w dniu wczorajszym zasłużył jeszcze bramkarz Bims Plus-Jakub Kołudkiewicz, który zaliczył kilka kapitalnych interwencji i w dużej mierze  dzięki jego postawie końcowy wynik jest tak okazały.

Vintore Najlepsze Upominki: K.Jędrusik, M.Kłaczański

Bims Plus &HTI: K.Bleja x5,P.Januszewski,P.Sieg,

VOLTASTAL – Zawistowski Masarnia 9:4(3:4)

Mistrz Polski po pierwszej połowie meczu z Masarnią Zawistowski przegrywał sensacyjnie 3:4! Na taki wynik złożyła się dobra dyspozycja zawodników z Władysławowa(szczególnie mógł się podobać Marek Gwit i Łukasz Siatka) oraz kompletne zlekceważenie rywala przez Jastrzębie ,który do pojedynku przystąpił zaledwie w sześcioosobowym składzie. Na szczęście dla VOLTASTAL w drugiej połowie zespół zmobilizował i poukładał niezastąpiony Marcin Zużydło. Jego pewna gra w obronie i skuteczność w ataku poprowadziły Jastrzębie do  zwycięstwa 9:4.  Dla widowiska szkoda, że Masarnia z różnych powodów(obowiązki służbowe , kontuzje) nie dysponowała szerszą kadrą, bo wówczas do końca meczu mogło być ciekawie. Mistrz nadal niezwyciężony , ale wczorajszy pojedynek  pokazał, że na stojąco z zespołami o potencjale Masarni nie da się wygrać. Masarni Zawistowski należą się brawa i uznanie za ambitną walkę i serce do gry ofensywnej.

VOLTASTAL: M.Zużudło x4, R.Zużydło x3,M.Wysocki,M.Konwiński,

Masarnia Zawistowski: Ł.Siatka x2, M.Gwit,P.Macudziński,

Vitalabo  – PAAK Hurtownia 7:2 (3:2)

Vitalabo zgodnie z planem pokonało PAAK Hurtownię 7:2. Nie obyło się jednak bez problemów. Pierwsza połowa bardzo wyrównana i tylko dzięki lepszej skuteczności Medycznych wynik 3:2 dla faworyta. Drugie 25 minut, to już zdecydowana dominacja Vitalabo. Główne role na boisku grali Marcin Musialski i Robert Imała. Szczególnie ten ostatni po wczorajszym dniu może być zadowolony. Cztery strzelone gole pozwoliły mu na samodzielne liderowanie w tabeli najskuteczniejszych. PAAK pomimo bardzo przyzwoitej gry przegrywa i niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej.

Vitalabo:R.Imała x4, M.Musialski x2,P.Ostraszewski(sam),

PAAK Hurtownia:K.Kiełkowski x1 + (sam),

Daw-France/Eko-Tynk – Vintore Najlepsze Upominki 4:2(2:2)

Francuzi do pojedynku z Eko przystępowali w roli zdecydowanego faworyta, ale byli osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników(kontuzje, obowiązki służbowe). Ubiegłotygodniowa porażka z VOLTASTAL spowodowała, że Daw-France/Eko-Tynk myśląc o pierwszej trójce nie mógł już sobie pozwolić na stratę punktów. Spotkanie lepiej rozpoczęło Daw-France, które już w drugiej minucie objęło prowadzenie po strzale Jacka Białokozowicza. Później mecz się wyrównał i pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.  Eko –Instal w drugich 25 minutach poczuło krew i śmielej ruszyło do ataku. Dobrze w środku pola grał Marcin Andrzejewski i Jakub Szefka. Gdy wydawało się,że Eko jest bliskie strzelenia decydującej bramki do roboty wziął się skrzydłowy Francuzów-Michał Szeremet. Ostatnie dziesięć minut , to popis indywidualnych umiejętności popularnego”Szerego”, który strzelił dwa gole i poprowadził Daw-France/Eko-Tynk do cennego zwycięstwa.

Daw-France/Eko-Tynk: M.Szeremet x3,J.Białokozowicz,J.Szpejna(sam),

Eko-Instal:M.Rościszewski,