01 MAJ 2014

Zacięty koniec kolejki!

Vintore Najlepsze Upominki – KASA Stefczyka 5:6(2:3)

We wtorkowym  pojedynku kończącym XV kolejkę ligi A Vintore zmierzyło się z Kasą Stefczyka. Faworytem spotkania była Kasa, która ostatnie tygodnie ma bardzo udane. Spotkanie było bardzo wyrównane . Vintore Najlepsze Upominki podbudowane ostatnią wygraną z Masarnią postawiło bardzo wysoko poprzeczkę. Podopieczni Artura Jaszczerskiego byli o włos od sprawienia kolejnej niespodzianki. Zespoły grały bardzo ofensywnie – bramka za bramkę. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała Kasa Stefczyka i wygrała 7:6. Na wyróżnienie w zwycięskiej ekipie zasługuje Dariusz Dąbrowski strzelec hat-tricka.

Vintore Najlepsze Upominki : Ł. Zelma x2,M.Kodranc x2, D.Tymek, Ł.Stachowicz

KASA Stefczyka :D.Dąbrowski x3, A.Ceberek x3, M.Leśniewski,

RT-Plast – RK Criminal 13 11:5 (6:3)

W fazie zasadniczej sezonu RT-Plast przegrał z RK Criminal aż 8:1, będąc w tamtym meczu zespołem zdecydowanie słabszym. Wczoraj wziął na swoim pogromcy rewanż. Kryminalni w środowy wieczór nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej ekipy braci Giża. Wynik 11:5 dla RT-Plastu w pełni zasłużony, a ojcem zwycięstwa Nikodem Szarata. Pomocnik RT-Plastu był wczoraj zabójczo skuteczny. Sześć zdobytych goli i asysta muszą robić wrażenie. Kryminalni przegrali wysoko , ale Łukasza Walczaka i kolegów z zespołu cieszy powrót po kontuzji Jarka Szymańskiego. Ze swoim asem w składzie w kolejnych pojedynkach RK Criminal powinien być zdecydowanie groźniejszy.

RT-Plast: N.Szarata x6, K.Giża x3,D.Giża,K.Donarski,

RK Criminal 13:Ł.Walczak x2,J.Szymański ,B.Ziemkiewicz,D.Libera,

FC Pepsico -  SPX FT Poland Sp.Z O.O. 4:5(0:4)

Dwie zupełnie inne połowy meczu oglądaliśmy w ostatnim spotkaniu wieczoru. Pierwsza zdecydowanie pod dyktando SPXa. Zawodnicy dowodzeni przez Marcina Gruszczyńskiego grali bardzo konsekwentnie w obronie i groźnie kontrowali. Dominacja w tej części gry była bezapelacyjna. Pepsico wyglądało na zespół zagubiony  i pogodzony z losem. Do przerwy 0:4. Drugie 25 minut , to jednak metamorfoza podopiecznych Piotra Rutkowskiego. Sygnał do ataku dał Mateusz Rzepka. Pepsico podkręciło tempo i zmęczyło rywala. W pewnym momencie na boisku był wynik 4:3. Do remisu zabrakło jednak czasu. SPX FT Poland zwyciężył 5:4. Na ekipie FC Pepcico dorobił się w sumie 6 punktów( w fazie zasadniczej również wygrał -7:1). Bohaterem  wczorajszego spotkania niezawodny Waldemar Częsz, strzelec trzech goli dla SPXa.

SPX FT Poland: W.Częsz x3,M.Gruszczyński,D.Bobiński,

FC Pepsico:M.Rzepka x2, F.Siedlaczek, R.Balt,