23 KWI 2014

Nie zabrakło emocji

Ostatnie 10 dni minęło pod dyktando XIV kolejki Ligi A. W międzyczasie zaległości nadrabiała Liga B , zostały również rozegrane dwa spotkania w ramach Pucharu Ligi. Poniżej Szczegóły:

LIGA A

VOLTASTAL – Vitalabo 8:4(2:1)

Hit kolejki na pewno nie zawiódł, ale wszyscy spodziewali się po nim nieco więcej. Vitalabo przecież w obecnym sezonie spisuje się znakomicie. Zespół ma w swoich szeregach najlepszego  strzelca ligi-Roberta Imałę , który jest postrachem ligowych bramkarzy. Pierwsza połowa bardzo wyrównana ze zdecydowaną przewagą w posiadaniu piłki oraz sytuacjach bramkowych na korzyść Mistrzów Polski. Drugie 25 minut, to kompletna dominacja Jastrzębi. Nieoceniony w zespole pod nieobecność Grzegorza Muzykiewicza jest Marcin Zużydło. Popularny „Dyszka” w spotkaniu z Medycznymi był nie do zatrzymania. Strzelił cztery bramki i obok Michała Konwińskiego był najlepszym zawodnikiem na boisku. VOLTASTAL w dalszym ciągu śrubuje rekord kolejnych zwycięstw!

VOLTASTAL: M.Zużydło x4,M.Konwiński x3, M.Nawrot,

Vitalabo:S.Borcowski,Ł.Borcowski,M.Musialski,R.Imała,

Eko-Instal – Solibud.pl 4:6(2:4)

Budowlani na fali. W końcu zespół Patryka Kuczawskiego gra na miarę oczekiwań swoich kibiców. Wygrana 6: 4 z Eko-Instal , to drugie zwycięstwo z rzędu . Humory w drużynie na pewno dopisują ,a cały zespół marzy o jak najdłuższym utrzymaniu wysokiej dyspozycji. Pojedynek z Eko mógł się podobać . Obie ekipy zagrały futbol bardzo ofensywny, niestety dla drużyny Mikołaja Laskowskiego Solibud.pl był bardziej skuteczny pod bramką rywala.Na wyróżnienie w ekipie Solibudu zsługuje strzelec hat-tricka Adrian Wawrzon. Eko-Instal wciąż nie może się przełamać.

Eko-Instal:M.Laskowski x2, M.Prześniak x2,

Solibud.pl: A.Wawrzon x3,A.Brzeziński x2,P.Kuczawski,

Vintore Najlepsze Upominki- Zawistowski Masarnia  8:6(2:5)

Do nie lada niespodzianki doszło w poniedziałkowy wieczór na ulicy Gajowej. Trzecia drużyna ostatniego sezonu- Masarnia Zawistowski przegrała 6:8 z Vintore Najlepsze Upominki. Pierwsza połowa nie zapowiadała katastrofy dla ekipy z Władysławowa. Masarnia kontrolowała grę. W środku pola bezdyskusyjnie dzielił i rządził Marek Gwit, a zespół po pierwszej części prowadził 5:2. Drugie 25 minut , to zupełnie inna gra Vintore. Podopieczni Artura Jaszczerskiego postawili wszystko na jedną kartę. Pressing na całym  boisku, twarda gra w obronie i waleczność , to były czynniki, które poprowadziły Vintore do zwycięstwa. Cała drużyna pokazała charakter i oby te zwycięstwo jeszcze bardziej napędziło zawodników. Masarnia Władysławowo po tej porażce wypadła z pierwszej 10 ligi.

Vintore Najlepsze Upominki :M.Kodranc x3,D.Leszczyński x2,M.Kłączański ,D.Ornawka,T.Stachowicz,

Zawistowski Masarnia: P.Macudziński x2, Ł.Siatka x2,W.Bembnista, T.Hałas,

J.S.Druk Team – FLUGO 5:6(3:4)

Kolejny dreszczowiec swoim sympatykom zgotowali zawodnicy FLUGO. Podróżnicy pojedynek z Drukarzami wygrali w końcówce  spotkania. J.S.Druk Team w ostatnich tygodniach prezentuje się o niebo lepiej niż na starcie wiosennych rozgrywek, ale wciąż nie może zwyciężyć. Osamotniony często w ataku Jarek Nowicki potrzebuje większego wsparcia aby Drukarze zaczęli gromadzić punkty. FLUGO co prawda wygrało 6:5 ,ale frekwencja i styl gry bardzo martwią kapitana zespołu - Artura Dunaja. Póki co szczęście Podróżników nie opuszcza i pozwala na dopisanie kolejnej trójki.

J.S.Druk Team: J.Nowicki x2,M.Nowakowski,J.Łoboda,Ł.Szczeciński

Kasa Stefczyka – Bims Plus& HTI 14:2(5:1)

Bardzo wysokie zwycięstwo zanotowali we wtorkowy wieczór zawodnicy Kasy Stefczyka. Wynik 14:2  w pojedynku z Bims Plus to spore zaskoczenie nawet biorąc pod uwagę ostatnie dobre wyniki podopiecznych Adriana Dylasa. Na usprawiedliwienie dla Bims Plus trzeba  przyznać ,że zespół grał w osłabieniu przez pewien okres czasu i był pozbawiony  wielu podstawowych zawodników. Kasa Stefczyka niczym rasowy bokser wypunktowała rywala. Z niezłej strony zaprezentował się nowy nabytek drużyny Kamil Wiktorski, strzelec pięciu bramek.

Kasa Stefczyka: K.Wiktorski x5,B.Bonk x2,D.Dąbrowski x2,A.Ceberek,Ł.Iwanowski,G.Przybyszewski,

Bims Plus & HTI: M.Lemański x2,(sam),P.Sieg (sam),

Daw-France/Eko-Tynk – FANICOL 6:2(3:1)

Francuzi w środowy wieczór zgodnie z planem uporali się z Reaktywacją. Zwycięstwo 6:2 bardzo pewne . Daw-France przez całe zawody kontrolowało przebieg gry i dyktowało warunki.  Bardzo dobre zawody kolejny raz rozegrał Michał Szeremet, który swoimi indywidualnymi akcjami  rozdzierał obronę Fanicol. W reaktywacji zabrakło kilku kluczowych zawodników- Braci  Splitt, Dawida Wrzosa i Pawła Oznera. Może gdyby Piotr Woźniakowski  mógł skorzystać  z ich usług, to spotkanie nie miało by tak jednostronnego przebiegu. Francuzi po kolejnym zwycięstwie z pewnością są w dobrych humorach. Forma zespołu , to niezły  prognostyk przed zbliżającym się pojedynkiem z VOLTASTAL.

Daw-France/Eko-Tynk: T.Pazderski x2, P.Szurgot x2,K.Tworek, K.Bilski

FANICOL: F.Łukowski,M.Jarzembowski,

Stalex – FIT-MAX 4:4(3:1)

Zarówno Stalex jak i FIT-MAX przystąpiły do zawodów osłabione brakiem kluczowych zawodników. U pierwszych  zabrakło kapitana- Femiego  Adenui , u drugich ,snajpera-Adama Szala. Mecz lepiej rozpoczął Stalex i bardzo szybko wyszedł na dwubramkowe  prowadzenie. Musiało minąć kilka dobrych minut zanim Paweł  Dworski i koledzy z zespołu się otrząsnęli  i zdobyli kontaktowego gola. Do przerwy prowadzili  Stalowi 3:1. Drugie 25 minut , to już zupełnie inny zespół FIT-MAXU. Zawodnicy zaczęli więcej biegać i walczyć na całym boisku. Ta taktyka poskutkowała i przyniosła bramki. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Remisem bardzo sprawiedliwym , który nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Stalex:M.Turek x2,F.Żurawski,K.Hernet,

FIT-MAX:M.Chrapek x2,D.Wiśniewski,A.Brzeziński

STALWIT – PAAK Hurtownia 3:0(walkower)

Corimp – OKT –spotkanie przełożone.

PUCHAR LIGI

W ramach kolejnego etapu Pucharu Ligi zostały rozegrane w ubiegłym tygodniu dwa spotkania: PAAK Hurtownia – Auto Spa i MDD –SPX kontra STALEX. Obie potyczki przyniosły niespodzianki, a być może dla niektórych obserwatorów sensacje. Najpierw zespół z ligi B –Auto Spa po bardzo dobrym meczu pokonało PAAK Hurtownię 5:1.Z bardzo dobrej strony pokazał się w tym meczu Radosław Teliszewski(Auto Spa) ,który poprowadził ekipę z Kruczej do zwycięstwa. Następnie faworyzowane MDD przegrało sensacyjnie ze Stalexem 5:7 tracąc dwie bramki w ostatniej minucie. Mamy zatem wyłonionych już pierwszych ćwierćfinalistów. W najbliższych dwóch tygodniach zostaną rozegrane kolejne mecze w ramach tych rozgrywek, tak aby pod koniec maja rozpocząć decydujące starcia o Puchar.

PAAK Hurtownia – Auto Spa 1:5(0:2)

PAAK Hurtownia:R.Janka,

Auto Spa: R.Teliszewski x3,R.Mrozik, S.Zieliński,

Stalex – MDD-SPX FT Poland 7:5(3:3)

Stalex: D.Siewert x3,M.Bołzan x2, F.Adenuga,J.Zakulski,

MDD- SPX :M.Napierała x2,B.Turski,P.Fronskiewicz,D.Szafraniec,