10 KWI 2014

Ostateczne rozstrzygnięcia XIII kolejki.

MOVE/Sport Factory – RK Criminal 13

Tylko z jedną porażką zakończyli rundę zasadniczą zawodnicy MOVE/Sport Factory. W środowy wieczór po bardzo ciekawym meczu pokonali RK Criminal 13 5:2 i tym samym do fazy finałowej przystępują z pozycji lidera. Tuż po świetach Wielkanocnych ekipa Oskara Sieranta rozpocznie bój o awans.Trzeba przyznać,że jest głównym faworytem do mistrzostwa ligi B.Wczorajsze spotkanie od początku układało się po myśli ekipy MOVE. Znów swoje gole(2) strzelił wspomniany Sierant.Kryminalni po stracie swoich najlepszych strzelców największy problem mają właśnie w ataku. Osamotniony w ofensywie Łukasz Walczak to za mało aby zagrozić najlepszym. Zespół z utęsknieniem czeka na powrót kontuzjowanego Szymańskiego.

MOVE/Sport Factory:O.Sierant, A.Sierant,M.Bierwagen,M.Spodniewski

RK Criminal 13:Ł.Walczak,K.Koronowski,

SPX FT Poland Sp.Z O.O. – COB Centrum Obsługi Biznesu 3:0(walkower)

Drużyna COB nie stawiła się w komplecie na boisko przy Ulicy Gajowej. Większa część drużyny pojechała na inne boisko Orlik- konsekwencją pomyłki jest walkower!

Corimp – FLUGO 9:2 (3:1)

W końcu na wiosnę Corimp stawił się na mecz w zadawalającej liczbie zawodników i na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzisiejszy pojedynek z FLUGO Pomarańczowi rozegrali koncertowo. Bardzo solidna gra w obronie, konsekwencja w rozgrywaniu akcji i skuteczność. Gdy w zespole te wszystkie elementy piłkarskie zadziałają jednocześnie , to przeciwnik ma ….ciężko. FLUGO mimo, że gra piłkę ofensywną i dobrze zorganizowaną w dniu dzisiejszym było bezradne. Pomarańczowi robili na boisku co chcieli. Z dobrej strony pokazał się strzelec pięciu bramek – Łukasz Stasiak. W bramce pomimo kilku błędów dobrze dysponowany był Łukasz Chmielewski. Corimp po tym zwycięstwie awansował na 7 pozycję w tabeli.

Corimp: Ł.Stasiak x5,A.Tomczak x2,P.Ciesielski,J.Cieszyński,

FLUGO: A.Dunaj,

ŚwiatGSM.com – RKS Widzimisie 6:5 (4:1)

Ostatnie spotkanie 13 kolejki było  emocjonujące i zacięte. ŚwiatGSM rozpoczął od mocnego uderzenia i już po 10 minutach prowadził z Widzi 3:0, a do przerwy 4:1. Ekipa Grzegorza Trzaskowskiego jednak  pokazała charakter i w drugiej połowie mozolnie zaczęła odrabiać straty. Motorem napędowym RKS w drugich 25 minutach był Jarosław Tomczuk( 2 bramki) i  wspomniany Czaszka, który strzelił gola i przy trzech innych asystował. Na doprowadzenie do remisu zabrakło jednak czasu. Widzi zagrało  bardzo dobre zawody.Niestety dla jednego z zawodników RKS dzisiejszy mecz zakończył się przedwcześnie i z poważnie wyglądającą kontuzją kolana  został zawieziony do szpitalaL .Oby uraz okazał się  niegroźny –życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

ŚwiatGSM.com:P.Giemza x2, D.Daron,M.Szopiński,B.Marciniak

RKS Widzimisie:A.Nowak x2,J.Tomczuk x2, G.Trzaskowski,K.Junka(sam)