03 KWI 2014

VOLTASTAL wygrywa w hicie!

W środowy wieczór wszystkie oczy skierowane były na boisko przy ulicy Gajowej  ,gdzie aspirujący do miejsc medalowych STALWIT podejmował Mistrza Polski- VOLTASTAL. Jastrzębie kolejny raz pokazały ,że  są najlepszą drużyną w rozgrywkach Extraliga.pl i i zwyciężyły 5:2. W drugim spotkaniu dość niespodziewanie City Parking Group wysoko pokonał RK Criminal 13 ! Poniżej szczegóły.

City Parking Group  – RK Criminal 13 13:3 (8:1)

Pierwsze z wczorajszych spotkań zaplanowane było na godzinę 18:00. Niestety z przyczyn niezależnych (obsługa boiska Orlik omyłkowo wpisała grupy młodzieżowe w terminarz nie informując o tym fakcie organizatorów ligi) odbyło się z 30 minutowym opóźnieniem. Fakt ten spowodował, że zawodnicy obu ekip aż palili się do gry. Kryminalni w dniu wczorajszym byli osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników i doznali bolesnej porażki. Wynik 13:3 dla City Parking Group  dosyć niespodziewany ale w pełni zasłużony. Ekipie CPG  wychodziło niemal wszystko. Z bardzo dobrej strony pokazał się cały zespół, który nie miał  wczoraj słabych punktów. Na specjalne wyróżnienie zasługują Tomasz Puszkiewicz i Piotr Spychaj-strzelcy siedmiu goli dla drużyny.

City Parking Group:P.Spychaj x4,T.Puszkiewicz x3,M.Grabka x2,B.Benetkiewicz x2,M.Ornowski ,

RK Criminal 13:M.Michalski x3,P.Snarski (sam),

VOLTASTAL – STALWIT 5:2(3:1)

STALWIT do pojedynku z VOLTASTAL przystępował znając silne i słabe strony rywala. Zespoły te już wielokrotnie się spotykały .Tyle tylko, że świadomość tego jak gra przeciwnik i ułożona pod niego taktyka nic nie pomoże jeżeli nie ma się wykonawców do jej zrealizowania. Mecz rozpoczął się od dużej intensywności. Przez pierwsze 12-15 minut lepiej prezentowali się zawodnicy STALWITU, którzy mieli trzy okazje na zdobycie bramki. Znakomicie jednak   w bramce Jastrzębi spisywał się Marcin Trzewicarz, który wczoraj zaliczył kilka kapitalnych interwencji- szczególnie podobać się mogła wybroniona sytuacja sam na sam z Krzysztofem Wasiakiem. Można powiedzieć ,że po pierwszym kwadransie wszystko było już pod kontrolą VOLTASTAL. Mistrzowie dali się „wyszumieć” przeciwnikowi i zaczęli realizować swój plan. Na trzy strzelone gole , STALWIT odpowiedział jednym trafieniem. Do przerwy 3:1. Po zmianie stron nadal na boisku oglądaliśmy walkę i duże zaangażowanie zawodników. Mecz mógł się podobać-był szybki, obfitujący w sytuacje bramkowe. Skuteczniejsi w ich wykorzystywaniu byli zawodnicy VOLTASTAL i zasłużenie wygrali 5:2. Wynik mógł być jeszcze wyższy ,ale w idealnych sytuacjach napastnicy Jastrzębi chcieli chyba wjechać z piłką do bramki niż oddać strzał. Kolejny raz w zwycięskiej ekipie z bardzo dobrej strony pokazał się Grzegorz Muzykiewicz i Marcin Zużydło. Szczególnie ten pierwszy imponował wczoraj dryblingiem i łatwością w kreowaniu sytuacji kolegom-nie bez przesady można stwierdzić, że „Muzyk” jak na warunki szóstkowe gra piłkę z innej planety. VOLTASTAL nadal jedynym niepokonanym zespołem w całej strukturze Extraliga.pl!!!

VOLTASTAL: M.Konwiński x2,R.Zużydło,M.Zużydło,D.Jaszczerski

STALWIT: K.Wasiak,O.Nartowicz,