20 MAR 2014

Corimp i KRIVPOL Victoria zainkasowały po 3 punkty.

Nie było niespodzianki w dwóch czwartkowych meczach. KRIVPOL VBB bardzo spokojnie pokonała  RKS Widzimisie 5:1, a Corimp uporał się z PAAK Hurtownią 6:4. Poniżej szczegóły.

RKS Widzimisie – KRIVPOL Victoria Białe Błota 1:5(0:4)

To miał być mecz do jednej bramki i ku zdziwieniu wielu obserwatorów Victoria miała spore problemy z ekipą RKS Widzimisie. Być może zawodnicy z Białych Błot zlekceważyli rywala , ale trzeba przyznać ,że podopieczni Grzegorza Trzaskowskiego walczyli dzisiaj o każdy metr boiska. Wynik 5:1 dla Victorii  oddaje mimo wszystko różnicę pomiędzy obiema ekipami, szczególnie jeżeli chodzi o skuteczność pod bramką rywala. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla VBB , druga była bardzo wyrównana i zacięta. Gdyby Widzi nie dawało „prezentów”(szczególnie w pierwszej części meczu) rywalowi , to prawdopodobnie mielibyśmy do samego końca emocje gwarantowane. KRIVPOL VBB po dzisiejszym pojedynku  na wysokim trzecim miejscu w tabeli.

RKS Widzimisie: F.Torz,

KRIVPOL Victoria Białe Błota: M.Janiszewski x3,D.Paczosa,M.Trepkowski,

Corimp – PAAk Hurtownia 6:4(3:1)

Drugi z czwartkowych pojedynków przez długi czas przypominał raczej pojedynek szachowy niż mecz piłkarski. Dwie doświadczone ekipy : Corimp i PAAK, opierają swoją grę przede wszystkim na zabezpieczeniu własnej  bramki ,to zadanie zawsze starają się wykonać jak najlepiej i tak było również w dniu dzisiejszym. Widać było, że po zimowej przerwie drużyny jeszcze nie przestawiły się z hali na trawę- akcje raczej były wyrachowane niż dynamiczne, chociaż Pomarańczowi kilka razy pograli schematy , które pokazali już w rundzie jesiennej. Akcje te owocowały bardzo ładnymi golami-praktycznie do pustej bramki.  Zwycięstwo Corimpu 6:4 mimo zaledwie dwubramkowej przewagi nawet przez chwilę nie było zagrożone. Po X kolejce Corimp zajmuje piąte miejsce w tabeli i w dalszym ciągu liczy się w walce o medale.

Corimp: M.Miklaszewski x2,N.Różycki x2,Ł.Stasiak,P.Ciesielski,

PAAK Hurtownia: Ł.Karolak x2,R.Jankowski,K.Krawczyk