19 PAź 2012

Podsumowanie VI Kolejki Extraliga-Bydgoszcz.

Kilka ekscytujących meczów, radość oraz wiele powodów do rozpaczy dostarczyli, w minionej serii  spotkań piłkarze Bydgoskiej Extraligi. VI kolejka obfitowała zarówno w piękne bramki jak i fatalne kiksy, a wszystko to okraszone było wielką dawką  emocji.

Najlepsza Szóstka VI kolejki:

* Mateusz Widziński (Fine Arts Reaktywacja)
* Jarosław Tomczuk (IDEA 07), Grzegorz Trzaskowski (Eurogo-MDD-ROHDE)
* Marcin Zużydło (Traderhawk)

* Jarosław Lewandowski (OKT Polska), Arkadiusz Piskorski (Zina Sport Bydgoszcz)

DAW-FRANCE – FC Pepsico  14:1  (8:0)

Kolejnej wysokiej porażki doznała ekipa FC Pepsico, przyjmując bagaż 14  bramek od DAW-FRANCE na rozpoczęcie VI kolejki. Francuzi gładko zwyciężyli czerwoną latarnię ligi znacznie poprawiając bilans zdobytych goli. Spotkanie tak jak przewidywaliśmy było bardzo jednostronne, a wynik już po 5 minutach był rozstrzygnięty. W tym momencie FC Pepsico przegrywało  4:0 i  czekało tylko na jak najmniejszy wymiar kary. Na dodatek na 3 minuty przed końcem meczu Damian Piecuch otrzymał 2 żółtą kartkę i ambitnie jak zawsze grający zawodnicy Pepsico musieli kończyć mecz w osłabieniu. Francuzi dzięki  wygranej awansowali na 8 miejsce w lidze, kontynuując serię dobrych spotkań.

DAW-FRANCE                                                      F.C Pepsico

Karol Bilski x5                                                       Patryk Meyer x1

Rafał Wierzbicki  x2

Dawid Frątczak x2

Piotr Szurgot x2

Michał Szeremet x2

Kamil Tworek x1

Endoaccess – Idea07 4:7 (2:3)

Można powiedzieć, że IDEAlnie rozpoczęło się spotkanie dla Endoaccess w niedzielne przedpołudnie, gdy przez nikogo nie atakowany  zawodnik rywala, Kazimierz Jasiński w 2 minucie meczu zafundował sobie „swojaka”! Niestety dla Endo były to miłe złego początki. Idea07 chwilę później straciła drugą bramkę i zanosiło się na kolejną porażkę. Stracony gol podziałał jednak mobilizująco. Od tego momentu mecz przebiegał zdecydowanie pod dyktando zawodników Idea07. Bardzo dobra dyspozycja duetu Jarosław Tomczuk-Szymon Spychała pozwoliła zdobyć aż sześć bramek i sięgnąć po upragnione 3 punkty. Rozczarowało Endo, które, po dwóch ostatnich kompletach, tym razem zawiodło na całej linii. Jedynym plusem może być pierwsze 15 minut spotkania gdzie drużyna wyglądała bardzo solidnie i nic nie zapowiadało porażki.

Endoaccess                                                                        Idea07

Tomasz Gajewski x1                                                         Szymon Spychała x3

Kamil Gębala x1                                                                Jarosław Tomczuk x3

Filip Siedlaczek x1                                                             Radosław Grodzki x1

Kazimierz Jasiński x1(sam)

OKT Polska – J.S.Druk Team 14:3 (10:1)

Obowiązki służbowe i kontuzje spowodowały, że obie  ekipy do spotkania przystępowały w okrojonych składach. Szczególnie widoczne to było w J.S. Druk Team, gdzie brak lidera zespołu -Jarka Nowickiego był aż nadto zauważalny. Zawodnicy OKT w bardzo dobrym stylu pokonali Drukarzy, różnicą aż 11 bramek, nie oddając inicjatywy w spotkaniu nawet na krótką chwilę. Kolejny raz skutecznością błysnął Jarosław Lewandowski, strzelec siedmiu goli dla Plastikowych. Zespół Drukarzy w pełnym składzie jest zdecydowanie groźniejszy dla rywali i należy  oczekiwać, że w następnym spotkaniu sięgnie po trzy punkty.

OKT Polska                                                                               J.S.Druk Team

Jarosław Lewandowski x7                                                      Damian Kwapiński x2

Damian Olejnik  x4                                                                  Przemysław Włodarski x1

Robert Linke x2

Michał Deliński x1

Traderhawk  – Summer Island Biuro Podróży 15:3 (8:1)

Jastrzębie w dalszym ciągu nie zwalniają tempa. W poniedziałkowy wieczór umocnili się na pozycji lidera, pewnie pokonując Summer Island Biuro Podróży 15:3. Mecz na początku nie układał się po myśli Traderhawk, gdyż na gola Marcina Zużydło , szybko celnym trafieniem odpowiedział Femi Adenuga. Z minuty na minutę było jednak widać kto powinien zdobyć trzy punkty w tym spotkaniu. Szybkie kontry z udziałem  Tomka Ejankowskiego, Michała Konwińskiego oraz braci Radka i Marcina Zużydło dały siedmiobramkowe prowadzenie jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Szybki atak, który Jastrzębie doprowadziły do perfekcji jak na razie jest nie do powstrzymania przez nikogo w lidze. Cztery gole zostały zdobyte właśnie po takiej akcji, która od przejęcia piłki we własnym polu karnym do skutecznego zakończenia trwała zaledwie 13 sekund! Kolejny raz w ekipie Summer zawiódł Jerzy Zakulski, słabiej niż zwykle zagrał Femi Adenuga i w dużej mierze, słabsza dyspozycja tych dwóch graczy miała wpływ na tak wysoką porażkę. Lider kolejny raz zwyciężył i już czeka na następnych rywali.

Traderhawk                                                                                Summer Island Biuro Podróży

Marcin Zużydło x5                                                                     Femi Adenuga x1

Michał Konwiński x4                                                                  Jerzy Zakulski x1

Radosław Zużydło x2                                                                 Michał Głowacki x1

Tomasz Ejankowski x2

Maciej Nawrot x2

EUROGOL-MDD-ROHDE Bydgoszcz – FLUGO 11:2 (3:2)

Ciekawy mecz i bardzo dużo sytuacji podbramkowych oglądali kibice zgromadzeni w poniedziałkowy wieczór na ulicy Gajowej. Podróżnicy mieli pewnie po zakończeniu spotkania spory niedosyt, gdyż po pierwszych 25 minutach byli blisko sprawienia sensacji. Pierwsza połowa wprawiała w osłupienie. FLUGO  zdeterminowane, poukładane taktycznie i w końcu skuteczne. Długo utrzymywał się rezultat 2:1 dla Podróżników, a ekipa Grzegorza Trzaskowskiego wyglądała na nieco zdezorientowaną. Dopiero na 2 minuty przed przerwą, drużynie Eurogola dwukrotnie udało się zagrać swoją piłkę i wyjść na prowadzenie.  Po zmianie stron zobaczyliśmy inny zespół współlidera. Męska rozmowa w przerwie przyniosła owoce w postaci 8 bramek z rzędu i dominacja nad Flugo nie podlegała dyskusji! EUROGOL-MDD-ROHDE Bydgoszcz nadal bez straty punktu w EXTRALIDZE. Wspólnie z Traderhawk otwiera ligowa tabelę. Podróżnicy mimo świetnej postawy w pierwszej części spotkania  ponownie bez punktu.

EUROGOL-MDD-ROHDE Bydgoszcz                                FLUGO

Marcin Napierała  x4                                                         Piotr Niedbalski x1

Grzegorz Trzaskowski  x2                                                  Mateusz Ptaszyński x1

Bartłomiej Turski x2

Ireneusz Szczęsny x1

Olgierd Nartowicz x1

Przemysław Złotowski x1

Fine Arts Reaktywacja – TaniRoaming.pl  8:3 (3:2)

Fatalna postawa drużyny  TaniRoaming.pl wciąż trwa. Po klęskach w ostatnich spotkaniach, Roamingowcy, tym razem nie potrafili zrealizować wyraźnej przewagi posiadania piłki w całym  meczu i ostatecznie przegrali wysoko 8:3. Niezwykle szybki Mateusz Kuras oraz dobry technicznie Patryk Skupin to było za mało na dobrze współpracujący ze sobą tego dnia zespół Fine Arts. Reaktywacja po niezłym meczu zainkasowała 3 punkty i przełamała w końcu strzelecką niemoc w jakiej pozostawała od dwóch tygodni. Zdobyte punkty i coraz lepsza skuteczność na pewno cieszą przed najbliższymi meczami. Ekipie TaniRoaming.pl pozostaje liczyć na dobry wynik w ostatnich dwóch kolejkach rundy jesiennej, ale znając terminarz, będzie o nie niezwykle ciężko.

Fine Arts Reaktywacja                                                      TaniRoaming.pl

Filip Łukowski  x2                                                                Michał Łubecki x2

Filip Sulmiński x2                                                                 Mateusz Kuras x1

Paweł Gralak x1

Łukasz Pientka x1

Tomasz Wolski x1

Mateusz Widziński x1(k)

PAAK Hurtownia – ZINA Sport Bydgoszcz 4:9 (3:6)

HIT KOLEJKI pomiędzy Hurtownią PAAK a ZINA Sport Bydgoszcz wypadł całkiem okazale! Ekipa Włodka Koreckiego, która nie przegrała ligowego meczu od czterech spotkań pokazała  Hurtownikom, że póki co  forma zespołu jest nadal wysoka. Mecz był porywający, obfitujący w  dużą dawkę emocji i bardzo ciekawych akcji. Zawodnicy ZINY  przekonani o własnej wyższości nie zlekceważyli rywala i walczyli o każdy centymetr boiska. Gdyby spojrzeć na strzelców bramek ,to można by pomyśleć, że Arkadiusz Piskorski rozegrał genialne spotkanie. I tak właśnie się stało. Popularny „Piskor” był motorem napędowym każdej akcji ZINY, a zdobyte cztery gole dały  pewne zwycięstwo. Hurtownicy pokazali jednak, że z meczu na mecz coraz bardziej rozpędzają swoją grę i mogą być niebezpieczni dla najlepszych w lidze. PAAK swojego występu wstydzić się nie musi, a bramka zdobyta przez Krzysztofa Krawczyka z pewnością będzie konkurowała do bramki rundy jesiennej.

PAAK Hurtownia                                                                      ZINA Sport Bydgoszcz

Dariusz Gliniewicz x1                                                               Arkadiusz Piskorski x4

Łukasz Karolak x1                                                                     Arkadiusz Glaza x1

Krzysztof Krawczyk x1                                                              Włodzimierz Korecki  x1

Krzysztof Szymkowiak x1                                                         Patryk Szymański x1

Łukasz Karolak x1(sam)                                                            Krzysztof Wasiak x1

W związku z tym, że  nie udało się zamknąć dachu na Stadionie Narodowym:) we wtorek 16.10.2012 r.,  środowe mecze na prośbę zainteresowanych drużyn zostały przełożone na inny termin. Zostanie on ustalony z przedstawicielami  wszystkich czterech zespołów w najbliższych dniach.

Zawistowski Masarnia – Złoty Stok/IPB  (przełożony)

EKO-DOM – Sanitrans&EFConsulting.pl (przełożony)

Liczby Kolejki:

98-Tyle goli padło w VI Kolejce Extraliga -Bydgoszcz. Gdyby zostały rozegrane 2 środowe spotkania, była szansa na poprawienie rekordu ,który wynosi 111 strzelonych goli(V Kolejka).

8-Aż 8 żółtych kartek ujrzeli zawodnicy  w VI kolejce Extraliga-Bydgoszcz.

2-tyle czerwonych  kartek pokazali sędziowie w VI kolejce Extraliga-Bydgoszcz.

Otrzymali je: Damian Piecuch (F.C.Pepsico) i Marcin Gruszczyński (EUROGOL-MDD-ROHDE