27 PAź 2013

Faworyci nie zawiedli.

MDD i Vitalabo w dzisiejszych meczach pewnie zainkasowały po trzy punkty  i wciąż są w ścisłej czołówce. Niesamowity mecz zagrała Kasa ze Stalexem-prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie,ostatecznie padł remis 9:9! Ze smutkiem żegnamy z Extraligi SANITRANS!

Vitalabo – Bims Plus & HTI 7:3(2:3)

Pojedynek snajperów na remis.Robert Imała i Krystian Bleja strzelili po dwie bramki,ale to Medyczni dzisiaj wygrali. Mecz na ulicy Gajowej stał na bardzo wysokim poziomie,widać ,że miejsca w tabeli  zajmowane przez obie drużyny nie są przypadkowe. Do przerwy prowadziło Bims Plus,które w pierwszych 25 minutach było zespołem minimalnie lepszym od Vitalabo i zasłużenie wygrywało 3:2. Druga połowa rozpoczęła się przy ulewnie padającym deszczu.Okazało się,że w takich trudnych warunkach znakomicie zaczęli czuć się Medyczni.W ataku brylował Robert Imała, a zaporą nie do przejścia dla Bimsów był Michał Jędrczak. Właśnie obrońca Vitalabo poprowadził swój zespół do zwycięstwa.  Jego dwie bramki dały wiarę Medycznym w ostateczny sukces,szczególnie bramka po rozegranym rzucie wolnym zasługuje na słowa uznania- z pewnością główna kandydatka na wygranie Top 10! Vitalabo po dzisiejszej wygranej obroniło trzecią pozycję w tabeli.

Vitalabo:R.Imała x2,M.Jędrczak x2,M.Murawski,A.Tomaszewski,

Bims Plus&HTI:K.Bleja x2,P.Sieg x2(1 sam),

MDD-SPX FT Poland – FIT-MAX 10:4(2:4)

Czy jest w stanie ktoś pokonać w obecnym sezonie MDD.Być może VOLTASTAL?,ale ,to się okaże dopiero za 2 tygodnie. FIT-MAX dzisiaj zagrał rewelacyjne 25 minut meczu. Do przerwy prowadził 4:2 i pachniało sensacją!  Zespół dużo biegał,walczył ,  był bardzo skuteczny pod bramką  MDD i szczęśliwy w obronie(Damian Niemczyk przyciągał piłkę jak magnez metal). Niestety trudy spotkania wytrzymał tylko do przerwy.Lider,żeby była jasność nie grał  w pierwszych 25 minutach piachu-po prostu zawodnikom brakowało szczęścia pod bramką. Doświadczenie jednak wzięło górę nad młodością w drugiej połowie meczu. FIT-MAX został po prostu wypunktowany bezlitośnie. Nawet rozpaczliwie interweniujący Damian Niemczyk nie był w stanie powstrzymać podopiecznych Marcina Gruszczyńskiego, którzy przy stanie 5:4 złapali taki boiskowy luz,że praktycznie każda akcja w przewadze kończyła się golem do „pustaka”. MDD nadal liderem,oj będzie się działo za dwa tygodnie.

MDD-SPX FT Poland:A.Wiśniewski x2,D.Szafraniec x2,B.Zwierzchowski x2,M.Hełminiak,A,Urbański,B.Turski,G.Trzaskowski,

FIT-MAX:D.Januszewski x2,A.Senkowski,M.Holka,

Kasa Stefczyka – Stalex 9:9(3:2)

Szalony mecz przy ulicy Węgierskiej zafundowali w niedzielny wieczór zawodnicy obu zespołów. Aż osiemnaście bramek-remis 9:9 i wielkie emocje!Prowadzenie w tym pojedynku zmieniało się jak w kalejdoskopie. Co róż na zmianę zespoły wyprowadzały skuteczne akcje i gdy wydawało się ,że Kasa jednak zwycięży,Stalowi doprowadzili do remisu.Bramki w końcówkach spotkań,które Stalexowi dają punkty stają się powoli specjalnością zakładu. Dzisiaj na 20 sekund przed końcem meczu gola na wagę  remisu strzelił Filip Żurawski! W Ekipie Kasy Stefczyka na wyróżnienie zasługuje strzeleć 6 goli-Adrian Ceberek! Wynik 9:9 w Extralidze padł po raz pierwszy- zespołom gratulujemy! Remis bardzo sprawiedliwy,nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Kasa Stefczyka:A.Ceberek x6,Ł.Iwanowski,Ł.Surma,Ł.Gburek

Stalex:F.Żurawski x4,J.Zakulski x3,M.Turek x2,

Sanitrans – Vintore Najlepsze Upominki 0:3 (walkower)

Zespół Sanitransu już po raz trzeci oddał mecz walkowerem.Regulamin w takim wypadku jest bezwzględny-zespół zostaje wycofany z rozgrywek, a wszystkie spotkania drużyny  do końca sezonu  będą weryfikowane na walkower.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć podziękowania dla całej drużyny Sanitransu. Czas który spędziliście w Extralidze dał nam wiele radości.Szczególnie pierwszy sezon 2012/13 był wyjątkowy.Z sentymentem będziemy wspominać występ Tomasza Golloba.Być może jeszcze się spotkamy….

Powodzenia!

RK Criminal 13 – Auto Spa 1:5(0:1) mecz zaległy VII kolejki.

W dniu dzisiejszym został rozegrany również zaległy mecz VII kolejki RK Criminal 13 –Auto Spa. Obie ekipy nie kryją ambicji związanych z wywalczeniem awansu do ligi A. Szczególnie Kryminalni w obecnych rozgrywkach spisują się rewelacyjnie. W dniu dzisiejszym musieli uznać jednak wyższość zawodników z ulicy Kruczej. Auto Spa dobrze odrobiło zadanie domowe. Duet RK Criminal ,Szymański-Leśniewski został w dniu dzisiejszym kompletnie wyłączony z gry i Auto Spa zainkasowało 3 punkty. Ojcem zwycięstwa bramkarz z Osielska-Marcin Niwiński,jego kapitalne parady na pewno znajdą się w TOP Saves! W lidze B została już tylko jedna niepokonana drużyna – MOVE!Po dzisiejszej wygranej Auto Spa wróciło na drugie miejsce w tabeli.

RK Criminal 13:J.Szymański,

Auto Spa:S.Zieliński x2,M.Targowski,Ł.Śliwiński,B.Sibilski,