13 PAź 2013

MDD-SPX FT i MOVE samotnymi liderami….

Przynajmniej do środy samotnie w swoich ligach będą po niedzielnych  zwycięstwach liderowały MDD i MOVE. Właśnie w środę spróbują się z nimi zrównać kolejno: VOLTASTAL i RK Criminal 13. Dzisiejsze pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie piłkarskim. Oprócz wcześniej wymienionych drużyn wygrała dziś również PAAK Hurtownia.

MOVE/Sport Factory – Auto Spa 4:2 (3:1)

Hit Kolejki nie zawiódł i trzymał w napięciu do samego końca. Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Oskara Sieranta. Doświadczona ekipa MOVE szybko przystosowała się do śliskiej nawierzchni Orlika przy ul.Węgierskiej i już po kwadransie prowadziła 3:0. Szalał z przodu Jacek Zagórski i wspomniany Sierant. Dopiero wówczas przebudziło się Auto Spa , które jeszcze przed przerwą zdobyło kontaktową bramkę. Po zmianie stron zrobiło się gorąco. Wszystko za sprawą Roberta Grabowskiego, który strzelił dla ekipy z ulicy Kruczej  drugą bramkę –  był to jego drugi gol w tym spotkaniu. W obu przypadkach rosły obrońca wyskoczył niczym diabeł z pudełka i bezwzględnie wykorzystał asysty Sebastiana Zielińskiego. Auto Spa ruszyło do ataków, niestety nadziało się na kontrę , którą na bramkę zamienił Andrzej Sucharski i było po meczu. Spotkanie naprawdę mogło się podobać . .  Obie ekipy udowodniły, że wysokie miejsca w tabeli nie są przypadkowe. Zarówno MOVE jak i Auto Spa do końca ligi będą biły się o najwyższe lokaty.

MOVE/Sport Factory: J.Zagórski x2,O.Sierant,A.Sucharski

Auto Spa:R.Grabowski x2

Fit-Max – PAAK Hurtownia 4:9(2:4)

Przed meczem liczyliśmy ,że będzie to pojedynek bardzo wyrównany i bardzo zacięty. Zacięty był, wyrównany już niekoniecznie- głównie za sprawą sędziego zawodów , który chyba? zbyt pochopnie pokazał w 9 minucie czerwoną kartkę Damianowi Januszewskiemu. Od tego momentu grający w osłabieniu FIT-MAX z tak klasowym zespołem jak Hurtownicy był bez szans. Kapitalny debiut w nowych barwach zaliczył Arkadiusz Nowicki, który ustrzelił  hat-trick i trzy razy  asystował przy golach kolegów. PAAK Hurtownia po dzisiejszej victorii na szóstym miejscu w tabeli.

FIT-MAX: A.Brzeziński x2,D.Januszewski,D.Szczygielski

PAAK Hurtownia:A.Nowicki x3,M.Kołodziej x2,K.Krawczyk x2,T.Kostrzewski,P.Zarosa

MDD – SPX FT Poland – Eko-Instal 10:4(3:3)

Dzisiejszym wygranym pojedynkiem MDD dało jasny sygnał  wszystkim w lidze ,że w tym roku zamierza zdetronizować VOLTASTAL.  Mecz z Eko-Instalem szczególnie w pierwszej połowie nie układał się po ich myśli, w pewnej chwili przegrywali nawet 1:3 , ale w takich właśnie momentach poznaje się siłę zespołu. Odpowiedzialność za wynik wzięli na swoje barki najbardziej doświadczeni zawodnicy w drużynie. Główne skrzypce grał Adam Wiśniewski i w drugiej połowie MDD nie pozostawiło złudzeń ekipie Mikołaja Laskowskiego. Trzeba jednak przyznać ,że gdyby Eko –Instal posiadał w dniu dzisiejszym szerszą ławkę rezerwowych , to wynik mógł być nieco inny. W ostatnich 15 minutach Eko opadło z sił  i na boisku jedynie  przeszkadzało rywalowi. MDD przynajmniej do środy samotnym liderem ligi A!

MDD SPX FT Poland: A.Wiśniewski x3,M.Napierała,B.Turski x2,R.Matyśkiewicz,A.Urbański,A.Popławski

Eko-Instal:E.Swinton x3,M.Prześniak