01 PAź 2013

Wielkie emocje na Gajowej….

Poniedziałkowe mecze dostarczyły bardzo dużo emocji. Tylko jeden z czterech dzisiejszych pojedynków miał zdecydowanego faworyta i to było widać na boisku. Daw-France wysoko pokonało J.S.Druk Team. Pozostałe spotkania trzymały w napięciu do samego końca.

Solibud.pl – Stalex 5:5 (2:1)

O godzinie 18 wybiegły na boisko zespoły, które bardzo chciały zdobyć komplet punktów. Solibud.pl w spotkaniu ze Stalexem chciał przełamać dotychczasowy marazm( do tej pory tylko jeden remis), Stalex po ostatnich dwóch porażkach potrzebował wygranej  aby odbudować morale w zespole. Pojedynek ten nie wyłonił zwycięzcy, ale oglądało się go z dużą przyjemnością. Żaden z zespołów nie kalkulował, było dużo otwartej gry i wiele podbramkowych sytuacji. Bliżej wygranej byli Budowlani, którzy na minutę przed końcem prowadzili jedną bramką. Niestety dla nich , gapiostwo obrońców wykorzystał Łukasz Wieczorek i Stalex uratował remis. Na wyróżnienie zasługuje hat-trick strzelony przez Femiego Adenugę.

BRAMKI:

Solibud.pl:K.Urbaczewski x2,M.Halczuk,A.Wawrzon,M.Wyżgowski

Stalex:F.Adenuga x3,K.Hernet,Ł.Wieczorek,

STALWIT – Bims Plus & HTI 2:2 ( 1:1)

Po trzech łatwiejszych spotkaniach , STALWIT  po raz pierwszy trafił na drużynę , która prezentuje jakość z pierwszej szóstki tabeli i gra swoją grę. Bims Plus w dniu dzisiejszym  udowodniło, że za szybko po porażce z VOLTASTAL skreślono ich z walki o pudło. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym- nie brakowało męskiej walki, indywidualnych popisów piłkarskich oraz koronkowych akcji. Żaden z zespołów nie osiągnął znaczącej przewagi ,ale akcje Czerwonych były dużo groźniejsze.  Postacią pierwszoplanową całego spotkania z pewnością  w dniu dzisiejszym został Krystian Bleja. Napastnik Bimsów siał prawdziwe spustoszenie w szeregach obronnych STALWITU. Dwa kapitalne gole, to uwieńczenie jego dobrej gry. STALWIT dzisiejszy remis w dużej mierze zawdzięcza swojemu bramkarzowi. Strata punktów na ambitną drużynę Adama Witkowskiego może podziałać tylko mobilizująco , po pucharze ligi w następnym meczu czeka przecież kolejny silny rywal- Vitalabo.

BRAMKI:

STALWIT:M.Kwiatkowski,P.Przybiliński

Bims Plus & HTI : K.Bleja x2

Daw- France – J.S.Druk Team 11:2 (6:1)

Po czwartkowej porażce z Corimpem , Francuzi do meczu z J.S.Druk podeszli nadzwyczaj zmobilizowani. Dość powiedzieć ,że po raz pierwszy w Extralidze stawili się na mecz praktycznie w komplecie. Początek spotkania bardzo wyrównany- Drukarze cofnęli się do obrony i czekali na kontratak. Taktyka ta sprawdziła się do 5 minuty, wówczas na akcję  indywidualną pokusił się Michał Szeremet i otworzył wynik meczu. Po chwili ten sam zawodnik ładnie uderzył zza pola karnego i było 2:0. J.S.Druk team ruszył do ataku- niestety dla niego skuteczność u Francuzów w dniu dzisiejszym stała na bardzo wysokim poziomie. Do przerwy 6:1 i było po meczu. Druga połowa również pod dyktando Daw-France. Można powiedzieć że, wynik trochę za wysoki  w stosunku do gry. Drukarze pod bramką Mariusza Tatery nie mogli się wstrzelić, Francuzi natomiast kończyli prawie wszystko. J.S.Druk Team nadal bez zwycięstwa w Extralidze, Daw-France po dzisiejszej wygranej na wysokim czwartym miejscu.

BRAMKI:

Daw-Fance:K.Bilski x3,T.Pazderski x2, M.Szeremet x2,T.Kowalski,J.Szpejna,P.Szurgot,K.Tworek

J.S.Druk Team:J.Nowicki,P.Rutyna

PAAK Hurtownia- Eko-Instal 5:4(3:2)

Ostatni z dzisiejszych pojedynków również był bardzo wyrównany i zacięty. PAAK Hurtownia zwyciężyła Eko-Instal 5:4 .Forma podopiecznych Krzysztofa Krawczyka jest na fali wznoszącej. Transfery poczynione latem zaczynają się spłacać-Radosław Janka, czy Patryk Skupin , to obok kapitana Hurtowników pierwszoplanowe postacie. Eko- Instal w pojedynku z PAAKiem wyglądał na bardzo zagubionego. Indywidualnie prawie każdy z obecnych zawodników na boisku potrafi bardzo dużo- niestety drużynowo gra kuleje. Brak pomysłu na akcje ofensywne, bardzo słaby środek boiska , to główne grzechy ekipy Mikołaja Laskowskiego. Kryzys w drużynie jest widoczny gołym okiem, potrzebne jest efektowne zwycięstwo aby z niego wyjść. Okazja ku temu nadarzy się już niebawem w Pucharze Ligi.