26 WRZ 2013

Zwycięski Corimp…!!!

Zamknięcie trzeciej kolejki przyniosło jedną niespodziankę- ale czy na pewno ….? Corimp pokonał Daw-France 2:1(zasłużenie),  będąc w przekroju całego meczu drużyną  zdeterminowaną i bardziej walczącą od Francuzów. Swoje trzy oczka zainkasował również ŚwiatGSM.com ,który pokonał City Parking Group.

City Parking Group – ŚwiatGSM.com  3:7(3:3)

Pierwszym z dwóch czwartkowych spotkań był mecz pomiędzy City Parking Group a ŚwiatGSM.com. Dla zespołu City był to dopiero drugi mecz w Extralidze, w pierwszym spotkaniu zremisowali z Warzelnią Piwa, natomiast ŚwiatGSM w poprzedniej kolejce nieznacznie uległ drużynie Auto-Spa i dzisiaj  nikt tak naprawdę nie wiedział, która ekipa  dopiszę 3 oczka. W pierwszej części gry byliśmy świadkami bardzo wyrównanej gry, remis 3:3  do przerwy -  trudno było wskazać faworyta. Druga połowa to już na nieszczęście drużyny  City Parking Group dominacja przeciwnika, świetny dziś Patryk Giemza poprowadził kolegów do wygranej, zaliczył hat-trick i wyrósł na lidera swojego zespołu. Zespół City zaprezentował się przyzwoicie, od początku do końca walczył o jak najlepszy wynik...  niestety zabrakło dziś doświadczenia. ŚwiatGSM pokazał, że może jeszcze sporo namieszać w lidze B - prezentuje się dużo lepiej niż w zeszłym sezonie i może sprawić wiele kłopotów faworytom rozgrywek.

City Parking Group:M.Grabka,W.Lewosiński,T.Puszkiewicz

ŚwiatGSM.com:P.Giemza x3,A.Czapka x2,D.Wróblewski

Daw-France – Corimp 1:2(0:0)

Drugim, a zarazem ostatnim czwartkowym spotkaniem był mecz pomiędzy Corimpem ,a Daw-France. Debiutująca w rozgrywkach drużyna Corimpu po dwóch kolejkach zgromadziła 3pkt, zdecydowanie pokonując drużynę Solibud.pl 10:3, później  natomiast, przegrała z Vitalabo  1:3. Francuzi, którzy w poprzednich rozgrywkach pokazali, że mogą odnosić zwycięstwa z najsilniejszymi w lidze ten sezon również zaczęli mocno. Dwie pewne wygrane  stawiały ich w roli faworytów spotkania. O pierwszej połowie można powiedzieć tyle, że się odbyła... po jednej groźnej sytuacji z obu stron, dużo szarpanej gry, próba zdobycia środka pola i co było widoczne od początku, brak pomysłu na to  jak zaskoczyć dziś dobrze dysponowanych po obu stronach  bramkarzy. Do przerwy wynik bezbramkowy i trudno było wskazać, który zespół dziś wygra. Drugą połowę lepiej zaczął Corimp, który po sprytnym strzale Pawła Rucińskiego objął  prowadzenie. Niestety dla zespołu Jacka Fifelskiego po paru minutach Francuzi doprowadzili do remisu …. a konkretnie pechowo interweniujący Jakub Cieszyński, który wpakował piłkę do własnej bramki. Remis utrzymał się przez kilka minut, bramkę na 2:1 zdobył Piotr Ciesielski i to Pomarańczowi mogli się cieszyć z wygranej. Trzeba przyznać, że gdyby Corimp kilkukrotnie lepiej rozegrał sytuacje  , gdy wychodził w przewadze, to wynik mógł być dużo wyższy! Daw-France, które tydzień temu w dobrym stylu ograło OKT, dziś zaprezentowało się wyjątkowo słabo.  Gołym okiem widać było brak Michała Szeremet i Michała Grzelaka. Jeden zawodnik meczu nie wygra, na stojąco trudno zaskoczyć i zdominować rywala. Corimp zasłużenie inkasuje dziś 3 punkty wygrywając 2:1 będąc przez cały mecz zespołem aktywniejszym i zorientowanym na cel-ZWYCIĘSTWO. Sezon dopiero się  zaczyna, ale już widać, że  liga w tym roku jest bardzo silna ,a  dzisiejszy mecz jest tego najlepszym dowodem. Oj jak brzmi refren pewnej piosenki: ”będzie ,będzie się działo…..”J