04 CZE 2019

Podsumowanie dnia: poniedziałek, 3 czerwca – STALWIT w ostatnim meczu zapewnia sobie trzecie miejsce!

Liga A

Husaria Bydgoszcz 6:11 voip24skep.pl

Mecz między okupującą dolne rejony tabeli Husarią Bydgoszcz a ubiegłorocznym triumfatorem rozgrywek mógł mieć tylko jednego faworyta. voip24skep.pl zgodnie z przewidywaniami szybko wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał. Do przerwy prowadził już 8:4 by ostatecznie zwyciężyć 11:6 tym samym przypieczętowując drugie miejsce na koniec sezonu.

Piłkarz meczu: Łukasz Retlewski (voip24skep.pl)

SPX FLOW Poland A 5:10 STALWIT

W poniedziałkowy wieczór mierzyły się ze sobą pewny końcowego triumfu SPX FLOW Poland A oraz wciąż walczący o najniższy stopień podium STALWIT, dla którego był to mecz z kategorii tych o sześć punktów. Wynik spotkania otworzył w jedenastej minucie golem po słupku Adrian Lewandowski. W dwudziestej drugiej minucie strzałem zza pola karnego wyrównał Patryk Podolski. Już w następnej akcji gola strzałem po długim słupku bramkarza STALWIT'u pokonał Łukasz Burkiewicz. Do ponownego wyrównania stanu meczu doprowadził niecałą minutę później Maciej Słupecki. Ten sam piłkarz wyprowadził swoją drużynę na ponowne prowadzenie na minutę przed końcem pierwszej połowy. Jeszcze przed przerwą na 4:2 dla STALWIT'u podwyższył Filip Żurawski. Po zmianie stron zespół walczący o najniższy stopień podium doskoczył rywalowi na dwie kolejne bramki (D. Dąbrowski – 33' i F. Żurawski – 41'). Kolejne dwa gole były jednak udziałem SPX FLOW Poland A, dla którego trafiali Patryk Podolski oraz Bartłomiej Roszak (54'). Ostatnie pięć minut spotkania to już jednak wyraźna dominacja STALWIT'u, który zdobył w tym okresie cztery gole (D. Lewandowski – 56' i D. Dąbrowski – 57', 57' i 58') samemu tracąc tylko jedną bramkę (Ł. Burkiewicz – 59'). Mecz zakończył się więc przekonującą wygraną STALWIT'u 10:5.

Piłkarz meczu: Dariusz Dąbrowski (STALWIT)

Liga B

Epi-Vimagco 3:11 TIMON-TRANS

Mecz między Epi-Vimagco a TIMON-TRANS miał tylko jednego faworyta. Walcząca o awans do wyższej ligi drużyna TIMON-TRANS nie dała większych szans dużo niżej notowanemu rywalowi. Już w trzeciej minucie gry prowadziła 2:0 to golach Michała Wróblewskiego. Na gola kontaktowego dla Epi-Vimagco nie musieliśmy długo czekać ponieważ już w siódmej minucie piłkę w siatce umieścił Marcin Domek. Koejne trzy trafienia były jednak ponownie udziałem TIMON-TRANS, dla którego dwukrotnie trafił Marek Przybytkowski (14' i 17') oraz raz Grzegorz Przybyszewski (26'). Krótko przed przerwą rozmiary strat zmniejszył Daniel Dyrda (27'). Po zmianie stron trzecią bramkę zdobyło Epi-Vimagco, a dokładnie Dawid Marchlewicz. Było to jednak wszystko na co stać było ten zespół w tym spotkaniu. Kolejne gole zdobywali już tylko zawodnicy jego rywali (G. Przybyszewski – 37', 50'; W. Paliwoda – 44'; M. Wróblewski – 56', 57',58'). Końcowy wynik spotkania (3:11) odzwierciedlił pozycję obu zespołów w końcówce mijającego sezonu.

Piłkarz meczu: Michał Wróblewski (TIMON-TRANS)