03 CZE 2019

Podsumowanie dnia: niedziela. 2 czerwca – Walkower w Lidze A! Wysokie zwycięstwa w Lidze B!

Liga A

NOVUMPLAST Bydgoszcz 3:0 Peca Galaktyczni

Spotkanie rozstrzygnięte walkowerem dla drużyny NOVUMPLAST Bydgoszcz w związku z nieprzystąpieniem Peca Galaktyczni do meczu.

Liga B

FC PORTKI 14:5 Wojskowe Zakłady Lotnicze

W niedzielne południe mierzyły się ze sobą FC PORTKI i Wojskowe Zakłady Lotnicze. Mecz toczony w ciężkich warunkach pogodowych z uwagi na wysoką temperaturę lepiej rozpoczął drugi z zespołów, który już w drugiej minucie gry wyszedł na prowadzenie. FC PORTKI odpowiedziały bramkami Łukasza Bielawskiego i Pawła Politowskiego. Do ponownego wyrównania stanu meczu doprowadził w siedemnastej minucie meczu Janusz Śligowski, a już minutę później powtórne prowadzenie dał Wojskowym Zakładom Lotniczym Tomasz Węgiel. Kolejne trawienia padały naprzemiennie dla obu zespołów. Dla FC PORTKI strzelali Jakub Kudzin (21' i 25'), Jacek Niewadzisz (28') oraz Łukasz Bielawski. Dla Wojskowych Zakładów Lotniczych natomiast dwukrotnie trafiał Janusz Śligowski. Po zmianie stron bramki zdobywał już tylko zespół FC PORTKI. Autorami bramek byli Łukasz Bielewawski (31', 44', 46' i 59'), Wiktor Borowczak (38', 52' i 55') oraz Jacek Niewadzisz (39'). Mecz zakończył się więc pewnym zwycięstwem drużyny FC PORTKI 14:5.

Piłkarz meczu: Łukasz Bielawski (FC PORTKI)

SPX FLOW Poland B – MAO BRAKOWAO F.C.

Mecz przełożony na wniosek drużyny MAO BRAKOWAO F.C.

PLEX-FORM 11:5 RKS MDD

W bardzo słoneczne popołudnie stanęły naprzeciw siebie ekipy PLEX-FORM oraz RKS MDD. Mecz lepiej rozpoczął pierwszy z zespołów, który po dwudziestu minutach gry prowadził już 3:0 po bramkach Marcina Kruszczaka (7'), Eryka Swintona (15'). Kontaktowego gola dla RKS MDD zdobył Grzegorz Trzaskowski (20'). PLEX-FORM odpowiedział trafieniem Michała Murawskiego (22'). W dwudziestej drugiej minucie gry na listę strzelców ponownie wpisał się Grzegorz Trzaszkowcki, czy zmniejszył stratę do rywali do dwóch bramek, jednak tuż przed przerwą drugą bramkę w tym meczu zdobył Sebastian Pluciński i na zmianę stron zespoły schodziły przy stanie 5:2. Po zmianie stron przewagę zyskał zespół RKS MDD, jednak spośród wielu dogodnych okazji piłka znalazła się w siatce jedynie po strzałach Michała Janiszewskiego (35') i Jakuba Szefki (40'). Końcówka meczu należała już jednak wyraźnie do PLEX-FORMU, który aż sześciokrotnie pokonywał bramkarza rywali (E. Swinton – 44', 45' i 57'; R. Drzewiecki – 47'; M. Murawski – 55' i 60'). RKS MDD w tym okresie zdołał zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem był Karol Bliski (54') i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem lidera tabeli 11:5.

Piłkarz meczu: Michał Murawski (PLEX-FORM)