28 MAJ 2019

Podsumowanie dnia: poniedziałek, 27 maja - SERVI.PL Reklamy ogrywa wicemistrza! STALWIT wygrywa w pojedynku drużyn walczących o najniższy stopień podium!

Liga A

SERVI.PL Reklamy 8:9 voip24skep.pl

W pierwszym z poniedziałkowych meczów mający już zapewnione wicemistrzostwo Bydgoszcz Extraliga.pl voip24skep.pl uległ SERVI.PL Reklamy. Wynik spotkania otworzył w siódmej minucie Oskar Sierant. Chwilę później na 2:0 podwyższył Mariusz Gabruś. Voip24skep.pl odpowiedział golami Łukasza Retlewskiego w jedenastej i dwunastej minucie. SERVI.PL odpowiedziało dwiema kolejnymi bramkami Oskara Sieranta (20' i 23' ). Zespół Kryspina Maroszczyka doprowadził do stanu 4:3 za sprawą bramki Alberta Maciejewskiego w dwudziestej piątej minucie jednak chwilę później Oskar Sierant ponownie przywrócił SERVI.PL dwubramkowe prowadzenie. Wynik pierwszej części spotkania na dwie minuty przed jej zakończeniem ustalił Tomasz Prejs. Po zmianie stron SERVI.PL Reklamy konsekwentnie podwyższało swoje prowadzenie (O. Sierant 41' i 43' oraz M. Gabuś 55'). Voip24skep.pl za odrabianie strat zabrał się dopiero w ostatnich minutach jednak gole Alberta Maciejewskiego (56'), Adama Retlewskiego (56') i Tomasz Prejsa (57') pozwoliły im jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki i ustalenie końcowego wyniku meczu na 8:7 dla ich rywali.

Piłkarz meczu: Oskar Sierant (SERVI.PL Reklamy)

NOVUMPLAST Bydgoszcz 8:9 STALWIT

W meczu dwóch zespołów wciąż walczących o najniższy stopień podium lepszy okazał się zespół STALWIT'u. Wynik spotkania otworzył golem w w trzeciej minucie Krystian Bleja z NOVUMPLAST Bydgoszcz. STALWIT odpowiedział sześć minut później trafieniem Jarosławia Szymańskiego. Po golu Macieja Słupeckiego było już 2:1 dla zespołu Przemysława Czajki. Podziałało to motywująco na ich rywali, którzy po kolejnych dwóch trafieniach Krystiana Bleji odrobili stratę i wyszli ponownie na prowadzenie. Na trzy minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę STALWIT'owi udało się doprowadzić do wyrównania. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Maciej Słupecki. Po zmianie stron oba zespoły niemal na przemian zdobywały kolejne gole. Dla NOVUMPLAST strzelali Mateusz Łuczak (33'), Arkadiusz Górski (46'), Krystian Bleja (47'), Dawid Gawęcki (56') oraz Piotr Ziółkowski (57'), zaś dla ich rywali Dariusz Dąbrowski (35', 51' i 53'), Maciej Słupecki (40') oraz Jarosław Szymański (50' i 56'). Spotkanie kończyło się zwycięstwem STALWIT'u 9:8.

Piłkarz meczu: Krystian Bleja (NOVUMPLAST Bydgoszcz)