15 WRZ 2013

Grad goli …

II kolejka w niedzielny dzień obrodziła w bramki- w lidze B  do południa w trzech meczach  padło ich aż 29. Wieczorem zawodnicy z ligi A poszli za ciosem i dołożyli kolejne 38 goli- najwięcej , bo aż dwadzieścia padło w spotkaniu FIT – MAX – Vintore Najlepsze Upominki.

RK Criminal 13- Redcoon.pl 5:4( 2:0)

Ten pojedynek miał decydować o miejscu na pozycji lidera- tak się też stało. Obie ekipy do zawodów przystąpiły w pełnych składach. Liczna i przede wszystkim wyrównana kadra  stawiają , te dwa zespoły obok Auto-Spa i RT Plastu w roli faworytów do wygrania ligi. Mecz lepiej rozpoczęli RK Criminal 13, którzy pod bramką Roberta Jażdżewskiego w pierwszej połowie gościli często i do tego byli dość skuteczni. Wynik 2: 0 do przerwy , to w dużej mierze zasługa bramkarza redcoonu , który wielokrotnie zatrzymywał „Criminalnych” w sytuacjach sam na sam.  Drugie 25 minut było jeszcze bardziej zacięte. Redcoon.pl przegrywał już 1:4 , ale zdołał zdobyć bramki kontaktowe i do samego końca walczył o remis. RK Criminal , to jednak zespół bardzo doświadczony i  nie pozwolił przeciwnikowi wydrzeć sobie kompletu punktów. Criminalni z kompletem punktów przynajmniej do środy na pozycji lidera.

RK Criminal 13: M.:Leśniewski x3, M.Michalski x2

Redcoon.pl: A.Pawski, P.Wawrzyniak, P.Śmigocki, F. Jeziorski

COB Centrum Obsługi Biznesu – RT Plast 7:7 (4:1)

Rafał Piętka show!- tak trzeba nazwać pojedynek COB z RT Plastem. Popularny „Pięti” był zawodnikiem, który na boisku robił wielką różnicę- nic dziwnego skoro wychowanek Zawiszy Bydgoszcz jeszcze w ubiegłym sezonie był w szerokiej kadrze Wojskowych w 1 lidze! Mecz lepiej rozpoczął RT Plast, którego pierwsza akcja  przyniosła bramkę . Później na boisku pojawił się Rafał Piętka i wspierany przez Adriana Drozdowskiego i Michała Sikorę poprowadził COB do lepszej gry. Do przerwy 4:1 dla COB i zawodnicy RT Plastu wyglądali na kompletnie zdezorientowanych. Dopiero w drugiej części drugiej połowy  sygnał do ataku dał Kuba Wąsik , który idealnie przymierzył w okienko bramki strzeżonej przez Dawida Gliszczyńskiego. Później w przeciągu 10 minut RT Plast odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 7:6. COB jednak grało do końca i w ostatniej minucie meczu Adrian Drozdowski dał remis swojej drużynie. Świetny mecz, dużo goli i walka na całym boisku-  tak krótko można scharakteryzować to co się działo przez pełne 50 minut spotkania.

COB Centrum Obsługi Biznesu: R.Piętka x3, A.Drozdowski x2, M.Sikora, F. Sumik

RT Plast: K.Donarski x3, D.Giża x3,J.Wąsik

Jagła Nieruchomości – FC Pepsico 2:5 (1:1)

Spadkowicz z Ligi A FC Pepsico nie dało szans w dzisiejszym pojedynku  drużynie Jagły Nieruchomości. Chociaż do przerwy odnotowaliśmy remis 1:1 , to mecz absolutnie pod kontrolą mieli zawodnicy Pepsico.  Błysnął skutecznością strzelec trzech goli Rafał Grucha, nieźle zaprezentował się również Piotr Rutkowski, asystując przy trzech bramkach kolegów. Jagła Nieruchomości przegrała drugie spotkanie i do przyszłego tygodnia okupować będzie dolne rejony tabeli.

Jagła Nieruchomości: E. Nowicki, K.Szews

FC Pepsico: R. Grucha x3, F. Siedlaczek , M. Rzepka

FIT-MAX – Vintore Najlepsze Upominki 14:6 (6:3)

FIT- MAX nie zwalnia tempa. Dzisiejszego wieczoru rozbił Vintore nie pozostawiając nawet przez chwilę złudzenia, która z ekip na tym etapie rozgrywek jest lepsza. Do przerwy jeszcze nic nie zapowiadało takiego pogromu, choć przyznać trzeba, że gdyby nie bramkarz Vintore Krystian Wolski , to po 25 minutach byłoby po wszystkim. Jednak co się odwlecze , to nie uciecze. Kapitalną partię w drugiej części gry rozgrywali Michał Chrapek i Adrian Senkowski. Swoje trzy gole dorzucił jeszcze Artur Brzeziński i ekipa prowadzona przez Marcina Gesa odnotowała efektowne zwycięstwo. Jeżeli FIT-MAX w dalszym ciągu będzie tak zdecydowanie wygrywał ,to urośnie nam  kolejna siłę w Lidze A.

FIT-MAX:M.Chrapek x4, A.Brzeziński x3, M.Holka x2, D.Szweda x2, D.Szczygielski , D.Niemczyk(k)

Vintore Najlepsze Upominki:D.Ornawka x2,, D.Jezierski, Ł.Rydzkowski, Ł.Zelma,M.Kodranc, M.Kłaczański (sam)

MDD SPX FT Poland – Kasa Stefczyka 8:1(4:0)

Kolejne pewne zwycięstwo zawodników MDD SPX. Kasa Stefczyka w pojedynku z doświadczonym rywalem nie miała nic do powodzenia. Dobra i przede wszystkim poukładana gra MDD skutecznie wybijała z rytmu zapędy Kasy do groźnych ataków. Widać ,że Kasa Stefczyka będzie miała bardzo ciężki rok w Extralidze. Co prawda takich wyjadaczy jak MDD w lidze nie ma za dużo , ale jednak poziom gry jest na pewno wyższy niż w innych ligach, gdzie występują zawodnicy Kasy. Dzisiejsze zawody po raz kolejny do udanych zaliczą Grzegorz Trzaskowski i Artur Urbański. Ogromny wkład w zdobycie 3 pkt. mieli również Bartosz Zwierzchowski i Patryk Fronskiewicz- strzelcy pięciu goli.

MDD SPX Poland: B.Zwierzchowski x3 , P.Fronskiewicz x2, G.Trzaskowski x2, A.Urbański

Kasa Stefczyka : J.Zamyślewski

FLUGO – Zawistowski Masarnia 6:3 ( 4:0)

Do sporej niespodzianki doszło w ostatnim dzisiejszym meczu. FLUGO  w sposób zdecydowany pokonało Masarnię Zawistowski 6:3 i jest  to o tyle dziwne, że Masarnia , to przecież trzecia siła ligi z zeszłego sezonu. Nie może być usprawiedliwieniem dla graczy z Władysławowa brak w składzie Marka Gwita, bo siła zespołu nawet bez tego zawodnika i tak  jest dużo większa niż Podróżników. Na szczęście dla FLUGO nazwiska nie grają i zespół Sławka Dunaja  dzisiaj to udowodnił. Kapitalny mecz rozegrali Mateuszowie- Trepkowski i Włodarczyk oraz Artur Dunaj. Taktyka „na kontrę” sprawdziła się w 100% . Masarnia Zawistowski nadal nie odczarowała boiska przy ulicy Węgierskiej i pozostaje póki co , bez punktu w nowym sezonie.

FLUGO: M.Trepkowski x2, M. Włodarczyk x2, M . Drajer, B. Zimmermann

Zawistowski Masarnia: Ł.Siatka x2, M.Rachubiński