09 MAJ 2019

Podsumowanie dnia: 8 maja – Zmiany w czubie tabeli Ligi B

Liga B

FC PORTKI 6:5 TIMON-TRANS

W środowy wieczór FC PORTKI zrewanżowały się TIMON-TRANS za jesienną porażkę. Pierwsza bramka w tym meczy padła już w trzeciej minucie po strzale Łuakasza Bliźnickiego. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Wiktor Borowczak. TIMON-TRANS odskoczył rywalom na dwie bramki po trafieniach Michałą Wróblewskiego (10') i Tymona Rucińskiego (15'). W osiemnastej minucie na 2:3 strzelił Jacek Niewadzisz i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron FC PORTKI wyrównały w trzydziestej ósmej minucie, jednak chwilę później dwa trafienia Michała Wróblewskiego pozwoliły TIMON-TRANS na ponowne odskocznie rywalowi. FC PORKI jednak zabrały się za odrabianie strat. Najpierw w czterdziestej trzeciej minucie piłkę w siatce umieścił Paweł Politkowki, zaś w pięćdziesiątej szóstej gola zdobył Dawid Bereza. O końcowym wyniku przesądził natomiast gol Pawła Warkoczyńskiego (57'), który ustalił wynik na 6:5 dla ekipy FC PORTKI.

Piłkarz meczu: Michał Wróblewski (TIMON-TRANS)

RKS MDD 4:3 Wojskowe Zakłady Lotnicze

Podobno nic dwa razy się nie zdarza. Ciężko w to jednak uwierzyć po środowym meczu RKS MDD. W jesiennym meczu tych zespołów RKS MDD wygrał po golu Karola Bilskiego w samej końcówce meczu. Z identyczną sytuacją mieliśmy do czynienia także tym razem. Wynik spotkania został otwarty dość późno ponieważ pierwsza bramka padła dopiero w dziewiętnastej minucie, a jej autorem był Michał Janiszewski z RKS MDD. Chwilę później do wyrównania doprowadził Artur Kmiećkowiak. Na zmianę stron zespoły schodziły przy stanie 1:1. Na początku drugiej połowy RKS MDD ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą Karola Bilskiego. Wojskowe Zakłady Lotnicze odpowiedziały trafieniami Dawida Dumy i na piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem to właśnie ten zespół prowadził 3:2. Ostatni kwadrans należał jednak jednak do RKS MDD, który w czterdziestej szóstej doprowadził po wyrównania po kolejnym trafieniu Karola Bilskiego. Ten sam zawodnik zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo kompletując hattricka trzy minuty przed końcem meczu.

Piłkarz meczu: Karol Bilski (RKS MDD)