17 MAJ 2019

Podsumowanie dnia: czwartek, 16 maja – PLEX-FORM w końcu pokonany!

Liga B

RK 10 7:3 PLEX-FORM

Każda seria się kiedyś kończy. Po piętnastu meczach PLEX-FORM zaznał w końcu goryczy porażki. Został zatrzymany przez zespół RK 10. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami od trafienia zawodnika PLEX-FORM'u, jednak nie pokonał on bramkarza rywali lecz skierował piłkę do własnej bramki. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Piotr Libera . Chwilę później PLEX-FORM zdobył kontaktowe trafienie po strzale Sebastiana Murawskiego. Kolejne trzy gole były jednak autorstwa RK 10. Ich autorami byli kolejno Piotr Lewandowski (12'), Michał Kawalerski (16') oraz Robert Musiałowski (22'). W dwudziestej drugiej minucie drugą bramkę zdobył Sebastian Murawski i na zmianę stron zespoły schodziły przy stanie 5:2. Po przerwie oglądaliśmy już mniej goli. W czterdziestej siódmej minucie bramkowy dystans między zespołami zmniejszył Eryk Swinton. Na kolejne trafienia musieliśmy natomiast czekać do samej końcówki. Najpierw w pięćdziesiątej siódmej minucie piłkę w bramce Pawła Kitowskiego umieścił Mateusz Dąbrowski. Później w jednej z ostatnich akcji meczu własnego bramkarza pokonał Michał Murawski. Mecz zakończył się więć ostatecznie zwycięstwem RK 10 7:3.

Piłkarz meczu: Piotr Libera (RK 10)