25 KWI 2019

Podsumowanie dnia: środa, 24 kwietnia – TIMON-TRANS awansuje na pozycję wicelidera!

Liga B

Epi- Vimagco 2:6 Wojskowe Zakłady Lotnicze

Mecz rozgrywany na boisku przy ulicy Gajowej od początku przebiegał pod dyktando drużyny Wojskowych Zakładów Lotniczych, która już w trzeciej minucie wyszła na prowadzenie po strzale Krystiana Wytwickiego. Ten sam zawodnik niecały kwadrans później podwyższył na 2:0. Kolejna bramka dla WZL padła jeszcze przed przerwą. Tym razem autorem trafienia był Tomasz Węgiel. Na zmianę stron zespoły schodziły więc przy stanie 3:0 dla Wojskowych Zakładów Lotniczych. Po przerwie obraz gry nie uległ większym zmianom. Inicjatywa nadal należała do ekipy WZL, która krótko po wznowieniu gry zdobyła kolejne dwa gole (D. Siewrt 33’ i M. Krug 35’). W trzydziestej dziewiątej minucie po strzale Bartłomieja Marchlewicza kontaktową bramkę zdobyło Epi-Vimagco, jednak już minutę później gola na 6:1 zdobył Tomasz Węgiel. Na trzy minuty przed końcem piłkę w siatce rywali umieścił jeszcze Łukasz Obrembski z Epi-Vimagco i mecz zakończył się zwycięstwem Wojskowych Zakładów Lotniczych 6:2.

Piłkarz meczu: Krystian Witwicki (Wojskowe Zakłady Lotnicze)

TIMON-TRANS 4:3 RSK MDD

W drugim ze środowych pojedynków mierzyły się ekipy TIMON-TRANS oraz RKS MDD. Spotkanie lepiej rozpoczęli ci drudzy, który już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie po strzale Grzegorza Trzaskowskiego. Prowadzenie RSK MDD utrzymało się do trzynastej minuty kiedy to do wyrównania doprowadził Kamil Herzog. Ten sam zawodnik wyprowadził też swoją drużynę na prowadzenie w dwudziestej siódmej minucie gry. Niespełna minutę później na 3:1 podwyższył natomiast Tymon Ruciński i przy takim wyniku drużyny udały się na zmianę stron. Po przerwie drużyną skuteczniejszą okazał się RKS MDD, który zdobył dwie bramki (K. Bilski 37’ oraz M. Janiszewski 52’). TMON-TRANS potrafiło w tym czasie tylko raz pokonać golkipera rywali (G. Przybyszewski 37’) jednak zaliczka z pierwszej połowy pozwoliła im ostatecznie wygrać 4:3 dzięki czemu awansowali na pozycję wicelidera Ligi B.

Piłkarz meczu: Kamil Herzog (TIMON-TRANS)