15 KWI 2019

Podsumowanie dnia: niedziela, 14 kwietnia – Pierwsze zwycięstwo Pingwinów! Walkowery w pozostałych meczach!

Liga A

City Parking Group S.A. 0:3 Husaria Bydgoszcz

Mecz rozstrzygnięty walkowerem dla drużyny Husarii Bydgoszcz w związku z wycofaniem się City Parking Group S.A. z rozgrywek Extraliga.pl.
To wielka strata, że z powodów kadrowo-organizacyjnych z rozgrywkami musi pożegnać się zespół, który jest czterokrotnym mistrzem Bydgoszcz Extraliga.pl oraz trzykrotnym medalistą Mistrzostw Polski (dwa zwycięstwa i jedno trzecie miejsce).
Smutek jednych jest jednak szczęściem innych. Husaria w końcu poprawia swój dorobek punktowy, choć pewnie i oni woleliby żeby stało się to w innych okolicznościach.

Liga B

The Pengiuns 5:3 SPX FLOW Poland A

W meczu rozgrywanym w niedzielne południe mieliśmy do czynienia z niemałą sensacją. W dwunastej kolejce swoje pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna The Penguins. Pingwiny w pokonanym polu zostawiły ekipę SPX FLOW Poland A, która na wiosnę radziła sobie całkiem dobrze potrafiąc wygrać z RKS MDD, czy też remisując z MAO BRAKOWAO F.C.
Początek niedzielnego spotkania świadczył iż będziemy świadkami wyrównanego spotkania. W pierwszym kwadransie meczu żadna ze stron nie potrafiła znaleźć drogi go bramki rywala w związku z czym w tym okresie nie oglądaliśmy goli. Sytuacja zmieniła się kiedy w osiemnastej  minucie celne trafienie zaliczył bardzo dobrze dysponowany tego dnia Damian Rodak z The Penguns. Chwilę później z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym wyrównał Dawid Łukomski. Po dwóch minutach na Dawid Cendrowski wyprowadził SPX FLOW Poland A na jednobramkowe prowadzenie. Taki stan meczu nie trwał jednak zbyt długo ponieważ sześć minuty przed końcem pierwszej połowy The Penguins doprowadziło do wyrównania i na zmianę stron drużyny schodziły przy remisie 2:2.
Początek drugiej połowy rozpoczął się od wyraźnej dominacji Pingwinów, którzy w ciągu pierwszych jedenaście minut zdołali odskoczyć rywalom na trzybramkowe prowadzenie. Mając wynik pod kontrolą  pozostałą część meczu mogli już grać dużo spokojniej. SPX długo raziło nieskutecznością. Na ich odpowiedź musieliśmy czekać aż do pięćdziesiątej czwartej mi kiedy to bramkę zdobył Łukasz Siwak. Było to jednak wszystko na co stać było tę ekipę i mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla The Pengiuns.

Piłkarz meczu: Damian Rodak (The Penguins)

Future Transport 0:3 PLEX-FORM

Spotkanie rozstrzygnięte walkowerem dla drużyny PLEX-FORM w związku z nieprzystąpieniem Future Transport do meczu.