24 MAR 2019

Podsumowanie dnia: czwartek, 21 marca - Pewne zwycięstwo RK 10 oraz pierwsza porażka RKS MDD!

Liga B

TIMON-TRANS 3:12 RK 10

W pierwszym z czwartkowym meczu doszło do pojedynku sąsiadów w ligowej tabeli. Wynik spotkania już w drugiej minucie otworzył Adam Strzaszewski. TIMON- TRAN bardzo szybko doprowadził do równania za sprawą Tymona Rucińskiego. W kolejnych minutach mogliśmy oglądać jeszcze dwa gole RK 10 (M. Szczygieł 22’ i B. Stempień 24’). Na 4 minuty przed przerwą trawieniem po słupku bramkę zdobył Marek Przybytkowski z TIMON-TRANS. Po stosunkowo wyrównanej pierwszej połowie, druga odsłona meczu należała już jednak wyraźnie do zespołu RK 10, który zdobył aż 9 bramek (B. Stempień 32’, 53’; M. Kawalerski 46’; 60’; K. Działoń 48’; M. Szczygieł 51’, 52’; J. Zawadzki 56’ oraz M. Kawalerski 60’). Ekipa TIMON-TRAN potrafiła odpowiedzieć jedynie trafieniem Łukasza Bliźnickiego w 52 minucie. Mecz zakończył się wyraźną porażką TIMON-TRANS 3:12.

Piłkarz meczu: Michał Szczygieł (RK 10)

RKS MDD Bydgoszcz 2:6 PLEX-FORM

W drugim czwartkowym spotkaniu byliśmy światkami pierwszej w tym sezonie porażki ekipy RKS MDD. Mecz zapowiadany jako niewątpliwy hit kolejki od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy. Mimo wielu okazji nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Lepszą skutecznością wykazała, się natomiast ekipa PLEX-FORM, która do przerwy zdołała wbić wiceliderowi 4 bramki (E. Swinton 12’, 26’; P. Łuczon 26’ oraz M. Kruszczak 29’). W nerwowej drugiej połowie udało im się jeszcze podwyższyć prowadzenie po kolejnych trafieniach Marcina Kruszaka (41’) i Erica Swintona (56’). Najlepsza defensywa Ligi skapitulowała dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem pozwalając w 59 minucie na zdobycie bramek przez Jarosława Tomczuka i Marcina Zielińskiego.

Piłkarz meczu: Eric Swinton (PLEX-FORM)