08 WRZ 2013

Inauguracyjnie, hitowo, bramkowo!

Inauguracja w sezonie 2013/14 wypadła nadzwyczaj okazale. We wszystkich meczach rozegranych w niedzielę oglądaliśmy wiele goli. Faworyci nie zawiedli, całkiem nieźle pokazało się kilka drużyn ,które dopiero zaczynają przygodę z Extraligą. Na koniec dnia w dwóch hitach ligi A MDD wzięło rewanż za zeszły sezon na  Masarni Zawistowski , a Mistrz Polski VOLTASTAL odprawił z kwitkiem beniaminka Bims Plus.

Jagła Nieruchomości – RT Plast 3:4 (1:2)

O godzinie 11:00 sezon otworzył mecz dwóch drużyn z ligi B. RT Plast przystępował do pojedynku  w roli faworyta- nazwa drużyny się zmieniła, ale skład pozostał ten sam(dawny Solibud.pl). W porównaniu do  ekipy Jagły w  zespole nie doszło do praktycznie żadnych zmian kadrowych i to było widać na boisku. Początek spotkania bardzo wyrównany, lecz z czasem zaczęła się zaznaczać delikatna przewaga RT Plastu. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie ,  po zmianie stron gra nie uległa zmianie. Wynik meczu do samego końca był kontrolowany przez graczy RT Plastu ,nawet heroiczny zryw w końcówce meczu zawodników Jagły pozwolił im w ostatnich sekundach jedynie zniwelować  straty do jednej bramki , na więcej już zabrakło czasu.

Jagła Nieruchomości: D.Szews , M.Szulc, A.Tarka

RT Plast: J.Wąsik x2, K.Donarski , P.Forbot

COB Centrum Obsługi Biznesu – Redcoon.pl 1:5 (0:2)

Kolejne dzisiejsze spotkanie pokazało, że liga dla ekipy COB nadal będzie bardzo ciężka. Redcoon.pl jako beniaminek udowodnił ,że w piłkę grać potrafi. COB zagrał dość schematycznie, widać było brak Adriana Drozdowskiego, nieswój był również Michał Sikora. Bez tych dwóch zawodników w formie o dobry wynik w lidze może być bardzo trudno. Redcoon.pl z kolei pozostawił po sobie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Akcje prowadzone były z dużą pomysłowością ,dobrze funkcjonował pressing, niezła skuteczność. Jeżeli zawodnicy Redcoonu utrzymają dzisiejszą dyspozycję , to mogą nieźle zamieszać w lidze B.

COB: M.Mika, B.Kaszyński(sam)

Redcoon.pl: P.Wawrzyniak, A.Gralewicz, R.Krajewski, K.Dembny

Vitalabo – OKT Polska

O godzinie 13:00 wybiegły na boisko pierwsze ekipy z ligi A i od razu było czuć ,że ten mecz , to nie będą przelewki. OKT po fuzji z Ziną wyszło z mocnym postanowieniem pierwszej wygranej. Spotkanie toczyło się w szaleńczym tempie i  stało  na najwyższym poziomie sportowym. Praktycznie zespoły grały cios za cios. OKT próbowało grać kombinacyjnie, długo utrzymując się przy piłce – Vitalabo bardzo groźnie kontrowało. Do przerwy minimalnie lepsi Plastikowi. Duża w tym zasługa doświadczonego Włodka Koreckiego, który ze stoickim spokojem wykończył ostatnie dwie akcje pierwszej połowy. Po zmianie stron do ataku ruszyło Vitalabo. Swój mecz rozgrywał nowy nabytek zespołu- Robert Imała. W dużej mierze dzięki jego skuteczności Vitalabo na kilka minut przed końcem meczu prowadziło 2 bramkami. Od czego jednak w ekipie OKT jest Arek Piskorski i Jarosław Lewandowski. W samej końcówce , ci dwaj panowie doprowadzają do remisu i pierwszy podział punktów staje się faktem.

OKT Polska: W.Korecki x2, J.Lewandowski x2, P.Grochowicz, A.Piskorski

Vitalabo: R.Imała x4,  M.Murawski, M.Krajewski

FC Pepsico – Auto Spa

Przebudowane nieznacznie FC Pepsico  kontra faworyt do wygrania ligi B-  Auto Spa. Mecz przy upalnej temperaturze jak na wrzesień (blisko 26 stC) nie powalił na kolana. Dużo niedokładności, gra bardzo szarpana  i nerwowa. Pierwsze emocje mieliśmy około 12 minuty , gdy bramkę dla Auto Spa strzelił najlepszy na boisku w tym dniu Sebastian Zieliński. Podrażnione tym faktem Pepsico ruszyło do ataku i nawet  wyrównało, niestety dla nich swój dzień miał Zieliński , który szybko odpowiedział kolejnym golem. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Typowy mecz walki ,który na swoją korzyść w końcówce meczu rozstrzygnęła ekipa z Osielska.

FC Pepsico: M.Rzepka, F.Siedlaczek, D.Szyper, W.Sikorski,

Auto Spa: S.Zieliński x3, R.Grabowski, M.Targowski

MDD – SPX FT Poland – Zawistowski Masarnia 6:2 ( 1:0)

Ostatni mecz tych dwóch drużyn w ubiegłym sezonie zadecydował o pozycji na koniec ligi. Masarnia wówczas zwyciężyła 8:3 i zajęła ostatecznie III miejsce . Dziś chęć rewanżu i niesamowitą determinację pokazali zawodnicy MDD. To była stara, dobra szkoła szóstkowa do której ten zespół już zdążył nas przyzwyczaić-solidna obrona i niesamowita skuteczność. Masarnia atakowała, dwoił się i troił Marek Gwit i Łukasz Siatka , a  bramki strzelało MDD. Bezlitosny w tym elemencie gry   był Rafał Werbski . Przez ponad 3/4 spotkania przy piłce była drużyna Masarni Zawistowski- niestety dla nich ,nie pozwoliło to nawet na wywalczenie remisu. Rewanż się udał-MDD zwycięskie i z dużą ochotą na pudło w tym roku!

MDD- SPX: R.Werbskix3, G.Trzaskowski,D.Szafraniec,B.Zwierzchowski

Zawistowski Masarnia: Ł.Siatka x2

VOLTASTAL – Bims Plus & HTI 9:2 (3:0)

Mistrz Polski VOLTASTAL nie zwalnia tempa. W dzisiejszym pojedynku  o sile tego zespołu boleśnie przekonała się młoda ekipa Bims Plus- zespół bardzo perspektywiczny i poukładany(mistrz ligi B ) był praktycznie bezradny. Kolejny raz VOLTASTAL udowodnił ,że w rozgrywkach szóstkowych zgranie i doświadczenie to duży handicap. Mecz rozpoczął się od ataku Mistrza Polski. Pierwsza bramka dość  przypadkowa- rykoszet i broniący bramki Bimsów ,Jakub Kołudkiewicz niewiele mógł zrobić. Niestety dla niego , to był jedyny przypadkowy gol w tym meczu- kolejne były wypracowane z premedytacją  do ostatniego podania. Łupem bramkowym podzielili się praktycznie wszyscy ofensywni gracze Voltastal. Bims Plus doznało pierwszej porażki , chociaż przy odrobinie szczęścia mogła być ona nieco mniej bolesna- kilkakrotnie na drodze piłki  do bramki po strzałach Krystiana Bleji  stawały: słupek , poprzeczka i świetnie dysponowany Marcin Trzewicarz.

VOLTASTAL: G.Muzykiewicz x2, T.Ejankowski x2, M.Nawrot, M.Zużydło, R.Zużydło, M.Wanat, M.Konwiński,

Bims Plus& HTI: M.Kania, K.Bleja,