04 PAź 2012

Podsumowanie IV Kolejki Extraliga-Bydgoszcz.

Kolejne emocje związane z czwartą kolejką Extraliga-Bydgoszcz już za nami. Doszło w niej do kilku ciekawych pojedynków, sypnęło również niespodziankami, pierwsza drużyna oddała mecz walkowerem :(. Odrabialiśmy również zaległości (mecz 1 kolejki DAW-FRANCE – Idea07). Zapraszamy na podsumowanie spotkań minionego tygodnia.

Najlepsza Szóstka IV kolejki:

* Michał Przybylski (Hurtownia PAAK)
* Jakub Szefka (Sanitrans&EFC), Tomasz Gajweski (Endoaccess)
* Jarosław Nowicki (J.S. Druk Team)

* Piotr Niedbalski (FLUGO), Marcin Napierała (EUROGOL-MDD-RODHE)

DAW-FRANCE – Sanitrans & EFConsulting.pl 4:5 (2:4)

Na otwarcie czwartej kolejki Extraliga-Bydgoszcz ekipa DAW-FRANCE podejmowała Sanitrans&EFConsulting.pl. Derbowy mecz zapowiadany jako mecz przyjaźni przyniósł wiele emocji i ostrych starć. Choć zawodnicy obydwu ekip znają się doskonale nikt tutaj nie odpuszczał, a sympatie pozostały w szatni. Od początku lepiej prezentował się zespół Bankierów, który po 25 minutach strzelił cztery bramki i zasłużenie prowadził 4:2. Po przerwie żadnej ze stron nie udało się podporządkować rywali i ta faza spotkania opierała się tylko na chwilowych przewagach obu drużyn. Z czasem doszło praktycznie do płynnej wymiany ciosów w której lepsza okazała się ekipa Bankierów zwyciężając ostatecznie DAW-FRANCE 5:4.

DAW-FRANCE                                                               Sanitrans&EFConsulting.pl

Rafał Wierzbicki x1                                                       Michał Bielec x1

Dawid Frątczak x1                                                        Jakub Szefka x1

Piotr Szurgot x1                                                            Sebastian Zieliński x1

Karo Bilski x1                                                                Tomasz Wolski x1

Rafał Wierzbicki x1-samobójcza

FLUGO – FC Pepsico  8:1 (2:0)

Wreszcie przełamali się zawodnicy FLUGO odnosząc pierwsze zwycięstwo w Extralidze po serii 3 porażek. Rywalem FC Pepsico, które w tym sezonie również nie zdobyło nawet punktu. Spotkanie wyrównane było tylko do przerwy, później zdziesiątkowana ekipa FC Pepsico opadła z sił i wynik  meczu mógł być tylko jeden. Drużyna podróżników dzięki efektownemu zwycięstwu 8:1  powinna nabrać większej pewności siebie i w kolejnych meczach zwiększać dorobek punktowy. Porażka z FLUGO może oznaczać dla drużyny FC Pepsico oswojenie się z szarą rzeczywistością ,w której raczej daleko do rywali z tabeli.

FLUGO                                                                                 FC Pepsico

Piotr Niedbalski x3                                                            Marcin Sobiechowski x1

Karol Chełkowski x1

Sławomir Dunaj x1

Szymon Gehrke x1

Mateusz Ptaszyński x1

Tomasz Witkowski x1

Traderhawk – IDEA07  3:0 WALKOWER!

Niestety niedzielny mecz na który ostrzyliśmy sobie zęby pomiędzy liderem Traderhawk, a IDEA07 zakończył się walkowerem oddanym przez ten drugi zespół. Ekipa IDEA07 z powodu braków kadrowych nie przystąpiła do spotkania. Skutkuje to punktem ujemnym i stosunkiem bramek 0:3. Jastrzębie nadal liderem po 4 serii spotkań.

Endoaccess – TaniRoaming.pl 7:3 (3:2)

Spotkanie dwóch dotychczasowych outsiderów rozgrywek było idealną szansą na pierwsze punkty dla obydwu ekip. Mecz lepiej zaczęli zawodnicy Endoaccess zdobywając bramkę na samym początku zawodów i tego prowadzenia do końca już nie oddali. Duża niespodzianka, ale śmiało można powiedzieć, że tak bardzo zdeterminowanego zespołu Endo jeszcze w tym sezonie nie oglądaliśmy. Organizacja gry oraz komunikacja pomiędzy zawodnikami tej drużyny pokazuje, że jak cały zespół chce to można zwyciężyć nawet z silniejszym rywalem. Zwycięstwo z drużyną TaniRoaming.pl 7:3 efektowne i w  pełni zasłużone. Pewnym pocieszeniem dla Roamingowców może być fakt, że zero po stronie punktów ma jeszcze jeden zespół.

Endoaccess                                                                                TaniRoaming.pl

Filip Siedlaczek x2                                                                      Rafał Kilichowski  x2

Jakub Pawlak x2                                                                         Rafał Skalinski x1

Mikołaj Laskowski x2

Tomasz Gajewski x1

Fine Arts Reaktywacja – PAAK Hurtownia  0:8 (0:2)

Szok, niedowierzanie, konsternacja! Aż osiem goli padło w tym spotkaniu-i strzelał je tylko jeden zespół! Ekipa ze Śródmieścia widocznie do serca wzięła sobie zapowiedzi przedmeczowe i zagrała bez kompleksów, odważnie i skutecznie. Takiej postawy Hurtowników jak w meczu z Fine Arts nikt się nie spodziewał. Zespół dotąd grający w kratkę wzbił się na wyżyny swoich umiejętności i nie dał żadnych szans rywalowi. Duże oczy robili zawodnicy Reaktywacji ,bo to co działo się na boisku, kompletnie nie oddawało tego, co założyli sobie przed meczem. Fine Arts grała bez pomysłu, wolno i kompletnie oddała pole Hurtowni PAAK. W konsekwencji jako jedyny zespół w stawce nie zdołała zdobyć nawet honorowej bramki, mocno komplikując sobie walkę o pudło w lidze!! PAAK  wygrał 8:0 pokazując  charakter  i potencjał, który drzemie w tej drużynie. W końcu dobrą partię rozegrał Jarosław Brończyk, strzelec dwóch goli.

Fine Arts Reaktywacja                                                       PAAK Hurtownia

Jarosław Brończyk x2

Krzysztof Krawczyk x2

Damian Stodolny x2

Paweł Grześkowiak x1

Krzysztof Szymkowiak x1

Zawistowski Masarnia – Zina Sport Bydgoszcz 4:6 (2:3)

Pierwszą porażkę w sezonie odniosła dotychczasowa rewelacja rozgrywek drużyna Masarni Zawistowski. Pogromcą okazała się Zina Sport Bydgoszcz, która najwidoczniej ma patent na liderów  (w 2 kolejce zwycięstwo z OKT 4:1). Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Obfite opady deszczu na szczęście nie przeszkodziły zawodnikom na grę na najwyższym poziomie. Masarnia zaczęła z wysokiego „C” i po pierwszych 6 minutach prowadziła 2:0 w pełni kontrolując wydarzenia na boisku. To był przełomowy moment spotkania. Na boisko weszli Arkadiusz Piskorski, Krzysztof Wasiak i Włodzimierz Korecki. Wspomniane trio całkowicie odmieniło grę Ziny i przejęło inicjatywę. Chwilę później był już remis, a na przerwę rozpędzona ekipa Ziny schodziła prowadząc 3:2.Druga połowa to walka na całym boisku i wiele ciekawych akcji. Pomimo wielu okazji z obu stron, to Zina strzela pierwsza bramkę. Do siatki trafia Patryk Szymański zdobywając najładniejszego gola zawodów, a być może i rundy jesiennej. Masarnia wygląda w tym fragmencie meczu na zagubioną i traci kolejne dwie bramki. Dopiero w końcówce spotkania zespół z Władysławowa znalazł receptę na rywala-strata niestety okazała się za duża i pomimo ambitnej gry przegrywa ostatecznie 6:4. Po tym meczu obie drużyny zrównały się punktami i nadal pozostają w grze o Mistrzostwo.

Zawistowski Masarnia                                                      Zina Sport Bydgoszcz

Patryk Kurowski x2                                                             Krzysztof Wasiak x2

Wojciech Bembnista x1                                                     Patryk Szymański x2

Tomasz Hałas x1                                                                  Jacek Zagórski x1

Arkadiusz Piskorski x1

EUROGOL-MDD-ROHDE Bydgoszcz – Summer Island Biuro Podróży 11 :3 (3:1)

HIT KOLEJKI , który rozpoczął środowe spotkania nie dostarczył spodziewanych emocji. Ekipa Summer Island, tylko w pierwszym fragmencie gry stawiała opór drużynie EUROGOL-MDD-ROHDE Bydgoszcz. Mecz rozpoczął się znakomicie dla zawodników Eurogola, którzy szybko zdobyli dwie bramki i mieli jeszcze przynajmniej trzy sytuacje do podwyższenia wyniku. Świetne zawody rozgrywał Marcin Napierała co chwilę groźnie atakując bramkę Summer. Do przerwy  3:1 dla Eurogola. Po zmianie stron na boisku prym wiódł tylko jeden zespół -     EUROGOL-MDD-ROHDE Bydgoszcz. Taktyka przyjęta na Summer sprawdziła się w 100%-odbiór piłki i prostopadłe zagranie do Arka Nowickiego lub Marcina Napierały! Efektem 11 strzelonych bramek z czego 8 padło łupem wspomnianej dwójki. Faworyt nie zawiódł i pewnie wygrał w hicie 11:3 utrzymując wspólnie z Traderhawk pozycję lidera Ligii. Rozpędzona lokomotywa Eurogola jedzie dalej  bez straty punktu! W ekipie Summer Island poziomem do zawodów dostosował się tylko strzelec 3 goli Femi Adenuga. Kompletnie zawiódł natomiast najlepszy strzelec drużyny Jerzy Zakulski.

Eurogol-MDD-ROHDE Bydgoszcz                                      Summer Island Biuro Podróży

Marcin Napierała x5                                                             Femi Adenuga x3

Arkadiusz Nowicki x3

Łukasz Fryc x1

Olgierd Nartowicz x1

Daniel Szafraniec x1

EKO-DOM – J.S.Druk Team 6:6 (2:1)

Ekipa z Niemcza w tygodniu  pozyskała nowego sponsora -firmę EKO-DOM i jak to w takich przypadkach bywa w środę ujrzeliśmy zupełnie inny zespół. Oprócz zmiany nazwy zauważyć można też było pokaźna grupę zawodników, którzy nie zamierzają już dłużej okupować pozycji outsiderów ligi. Pierwszy krok w tym kierunku zrobili  wczoraj remisując z  J.S. Druk 6:6. Po pierwszych 25 minutach z minimalną przewagą (2:1) na przerwę schodziła drużyna EKO-DOM. Druga połowa rozpoczęła się od pięknej bramki Jarosława Nowickiego, który przelobował z połowy boiska goalkeepera EKO-DOM, a  chwilę później dorzucił kolejne trafienie. Dopiero po tych bramkach mecz nabrał rumieńców. Zespoły poszły na otwartą wojnę często zapominając o obronie. Na 15 sekund przed końcem drużyna z Niemcza prowadziła z J.S.Druk 6:5 i ….... no właśnie  skąd my to znamy:-) (J.S.Druk - DAW-FRANCE 6:6 w ostatniej sekundzie zawodów). Piłkę po błędzie Arkadiusza Rusina odzyskuje Jarek Nowicki i daje Drukarzom remis! Był to ostatni kontakt z piłką w meczu po którym sędzia zawodów gry już nie wznowił. Po bardzo ciekawym meczu remis 6:6. Drużyna EKO-DOM zdobywa pierwsze punkty w lidze i z optymizmem patrzy w przyszłość. Drukarze rzutem na taśmę remisują 2 mecz oddalając się tym samym od czołówki Extraligi.

EKO-DOM                                                                              J.S.Druk Team

Paweł Kamiński x2                                                               Jarosław Nowicki x4

Patryk Filipski x2                                                                  Patryk Nowak x1

Piotr Boliński x1                                                                   Krzysztof Pawełczak x1

Daniel Moś x1

IDEA07 – DAW-FRANCE  5:6(3:2)   Zaległy Mecz I Kolejki Extraliga-Bydgoszcz

Zaległe spotkanie I Kolejki pomiędzy zespołami DAW-FRANCE i Idea07 rozpoczęło poniedziałkowe zmagania w Extralidze. Oba zespoły planowo w niedzielę miały rozegrać swoje mecze  IV kolejki. DAW-FRANCE uległo 5:4 połączonym siłom Sanitrans&EFConsulting.pl, natomiast IDEA07 oddała mecz walkowerem z Traderhawk. Teoretycznie  ta druga drużyna wypoczęta i z większym zapasem sił przystępowała do pojedynku z Francuzami w roli faworyta. Tym bardziej, że Daw-FRANCE jeszcze w lidze nie wygrało (remis i dwie porażki). I choć to Francuzi już w pierwszej minucie zdobyli bramkę, a chwilę później zespół przeciwnika od utraty gola uratował słupek to po 25 minutach IDEA07  prowadziła 3:2. Po zmianie stron mecz nadal prowadzony był w szybkim tempie. Kolejną bramkę strzela IDEA07 i wydawało się, że spokojnie kontroluje grę. Wszystko co złe dla tego zespołu zaczęło się w 41 minucie gry. Wówczas DAW-FRANCE strzela bramkę kontaktową i w ciągu 200 sekund robi to jeszcze trzykrotnie! Te niespełna cztery minuty  wstrząsnęły ekipą IDEA07 na tyle, że drużyna  do  ostatniego gwizdka nie była w stanie odrobić strat. Pierwsze zwycięstwo Francuzów stało się faktem. Mecz stojący na wysokim poziomie, pełen dramaturgii i zwrotów akcji w opinii wielu widzów, należał do najciekawszych spotkań rozegranych do tej pory w bydgoskiej Extralidze.

IDEA07                                                                                  DAW-FRANCE

Łukasz Bobola x1                                                                Karol Bilski x3

Radosław Grodzki x1                                                          Piotr Szurgot x2

Szymon Spychała x1                                                           Michał Szeremet x1

Adam Retlewski x1

Liczby Kolejki:

75-Tyle goli padło w IV Kolejce Extraliga-Bydgoszcz.

0-Fine Arts Reaktywacja -jedyny zespół w lidze, który w meczu nie zdobył nawet bramki honorowej.

5-tyle żółtych kartek pokazali sędziowie w IV kolejce Extraliga-Bydgoszcz.