12 CZE 2018

Koniec marzeń o mistrzostwie Bydgoszczy? City Parking wyrgywa z voip24sklep.pl!

voip24sklep.pl 9:11 City Parking Group S.A.

Pojedynek jednego z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego z aktualnym mistrzem Bydgoszczy. Dla Voipu to starcie miało być jednym z ostatnich w drodze na wyjazd na Mistrzostwa Polski w Grudziądzu. Ich ostatni remis z Pecą pokazał że są do pokonania. W meczu nie zabrakło emocji, nerwów oraz pięknych bramek. Co się wydarzyło w tym spotkaniu? Zapraszamy do relacji!

Drużyna Voipu nie lekceważąc rywala, stawiła się w bardzo silnym składzie. U parkingowych obecny był główny trzon zespołu, lecz do pełnego składu zabrakło obecności kilku zawodników. Po miejscu w tabeli oraz dotychczasowej formie, wydawać mogło się iż Voip jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu. Pierwsze kilka minut szybko zmieniły nasze zdanie. Od samego początku widać było głód zwycięstwa w zawodnikach City Parking, nie odpuszczali żadnego starcia co uświadomiło rywala iż nie będzie to łatwa przejażdżka. Początek spotkania idealnie ułożył się dla zawodników Voipu, w 2 minucie spotkania rzut karny pewnie na bramkę zamienił Łukasz Retlewski. Obie drużyny zdążyły stworzyć sobie po jednej klarownej sytuacji, lecz nie zobaczyliśmy zmiany wyniku. W 6 minucie po raz kolejny nie pomylił się Paweł Elszyn, wykorzystując świetne podanie od Radka Zużydło doprowadza do remisu. W 9 minucie firmowe zagranie Voipu, zagranie na tzw „ściankę” do Dawida Retlewskiego, ten znakomicie poradził sobie z obrońcami rywali i dał prowadzenie swojej ekipie! City jednak nie odpuszczało, w 14 minucie w polu karnym świetnie znalazł się Radek Zużydło i znów mamy remis w. Kilka minut później o swoim znakomitym instynkcie strzeleckim przypomniał Dawid Retlewski, świetnym strzałem z półwoleja nie dał szans bramkarzowi rywali. Mecz był bardzo wyrównany a tempo zdobywania bramek niesamowite! Parkingowi cały czas nie odpuszczali, zaledwie minutę po bramce Dawida, gola zdobył Tomasz Ejankowski. Trzeba wspomnieć o świetnym rajdzie i podaniu Kamila Jarzęczki! Bramka Ejana tylko napędziła drużynę City do jeszcze większego ataku, po tym trafieniu zaczęli dominować na boisku. W 18 i 19 minucie bramki Radka Zużydło pozwoliły im wyjść na dwubramkową przewagę. W 22 minucie świetne podłączenie się do ataku Kamila Jarzęczki poskutkowało kolejnym trafieniem. Wynik nie uległ już zmianie a City Parking niespodziewanie prowadziło do przerwy 6:3!

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia City Parking! Fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Ejankowski. City prowadziło już 7:3 i niespodziewany rezultat tego spotkania był już coraz bliżej! W grze Voipu podobnie jak w meczu z Pecą, znów mogliśmy zauważyć coraz więcej nerwów oraz niedokładności, mistrzostwo Bydgoszczy w tym momencie było mocno zagrożone. W 39 minucie w dość szczęśliwych okolicznościach bramkę a zarazem sygnał do ataku dał Dawid Retlewski! Jego drużyna wzięła się w garść i na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. W 42 minucie kolejna bramka starszego z braci Retlewskich. Potężnym uderzeniem z ostrego konta nie dał szans bramkarzowi. Wynik zmniejszył się do 7:5, a podopieczni Kryspina zdecydowanie odżyli. Niespełna dwie minuty później mocny strzał z dystansu Mateusza Koreckiego a tor lotu piłki zmieniony został lekko przez strzelca poprzednich bramek dla Voipu, bramkarz był kompletnie zaskoczony i przewaga City zmniejszyła się do zaledwie jednej bramki. W tej samej minucie tego pojedynku bramkę wyrównującą po raz kolejny zdobył Dawid Retlewski! Mecz stał się bardzo zacięty, dzięki swojemu snajperowi Voip znów wrócił do gry. Strata takiego prowadzenia, spowodowało by utratę pewności siebie 99% zespołów. Lecz City Parking tego dnia było nie do złamania. Mimo słabszego okresu w tym spotkaniu, po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę po pięknym uderzeniem ze szczupaka zdobył Damian Jaszczerski. Końcówka tego spotkania było bardzo obfita w bramki, zespoły na zmianę przejmowały prowadzenie w tym meczu. Minutę później w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Retlewski, stać się mogło tylko jedno. Kolejna, już 7 bramka na jego koncie! Znów mieliśmy remis w tym szalonym meczu. Bez wątpienia jedno z najciekawszych spotkań w tym sezonie. Odpowiedź City po raz kolejny bardzo błyskawiczna, Paweł Elszyn wykorzystał świetne dogranie i drugi raz pokonał Marcina Narlocha. City znów na prowadzeniu, a emocje w tym spotkaniu sięgały zenitu. W 53 minucie rzut karny dla Parkingowych! Była to idealna okazja do podwyższenia wyniku, oraz spokojnego rozegrania końcówki tego pojedynku. Do piłki podszedł niezawodny Radosław Zużydło i pewnym, spokojnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce! Do końca spotkania zostało niewiele czasu, a Voip rzucił się jeszcze rozpaczliwie do ataku. W 56 minucie bramkę po rzucie rożnym zdobył jeszcze Mateusz Pudo, lecz trafieniem w 59 minucie świetny występ przypieczętował Kamil Jarzęczka! Wygrana City stała się faktem, parkingowi pokonali pretendentów do tytułu mistrzowskiego po świetnym spotkaniu 11:9!

Zawodnik spotkania: tu mamy spory problem, z ekipy City szczególnie wyróżniało się 4 graczy! Tomasz Ejankowski, świetnie dyrygował grą o czym świadczą 3 asysty na jego koncie, dodatkowo zdobył 2 bramki mocno przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu. Grzegorz Muzykiewicz dał tego wieczora popis swoich umiejętności technicznych, mimo iż nie zanotował żadnej bramki oraz asysty, często po jego udanych dryblingach padały akcje bramkowe. Wkręcał w murawę nawet najbardziej doświadczonych zawodników. Radosław Zużydło, jak zwykle nie zawiódł w ataku jest główną siłą rażenia w tym sezonie co potwierdza w każdym możliwym spotkaniu. W meczu z tak ciężkim rywalem zdobył aż 4 trafienia! Kamil Jarzęczka, według nas najbardziej wartościowe wzmocnienie City w tym sezonie. Świetnie radził sobie w defensywie, a i w ataku miał sporo do powiedzenia, 2 bramki oraz 3 asysty to nie był przypadek. Nie mogliśmy oczywiście zapomnieć o snajperze Voipu – Dawidzie Retlewskim. W tym meczu zdobył aż 7 bramek. Bez wątpienie lider swojego zespołu. Kto w tym meczu był najlepszy? Wybór zostawiamy wam.

Podsumowując, City Parking rozegrało swój najlepszy mecz w tym sezonie. Widać było głód zwycięstwa oraz dużą chęć i radość z gry. Poprzez dobre podwojenie krycia najsilniejszego punktu Voipu – Dawida Retlewskiego, często odcinali go od gry utrudniając znacząco poczynania rywali. Mądre rozgrywanie piłki, oraz skuteczność pod bramką rywala dały im zwycięstwo w tym spotkaniu. Takim spotkaniem pokazują tylko że mają jeszcze sporo do pokazania, dzięki doświadczeniu oraz zgraniu, które zdobyli przez lata triumfowali w tym spotkaniu. Dla Voipu jest to bardzo bolesna strata punktów, tytuł mistrzowski jest na wyciągnięcie ręki dla NOVUMPLAST Bydgoszcz. Najbardziej realną szansą dla Voipu na zdobycie tytułu jest wygrana Pecy nad NOVUPLAST. Tak więc jak ułoży się finalnie najlepsze trójka sezonu przekonamy się już niebawem!

Voip24sklep.pl : D.Retlewski x7, Ł.Retlewski, M.Pudo

City Parking Group: R.Zużydło x4, T.Ejankowski x2, P.Elszyn x2, K.Jarzęczka x2, D.Jaszczerski