07 CZE 2018

Remis w pojedynku na szczycie!

voip24sklep.pl 8:8 Peca Galaktyczni

Mecz zapowiadany jako hit kolejki absolutnie nie zawiódł naszych oczekiwań. Piękne bramki, emocje, wysoki poziom piłkarski oraz walka do ostatniego gwizdka. Kto nie oglądał tego spotkania na żywo, naprawdę może żałować. Jak przebiegała jedna z najciekawszych potyczek w tym sezonie?

W szeregach obu drużyn kadra zawodników aż „pękała w szwach”, nie zdziwiło nas to kompletnie gdyż jeśli chce się grać o najwyższą stawkę, trzeba dawać z siebie wszystko przez całe spotkanie. Początek tego pojedynku zdecydowanie należał do zawodników Kryspina Maroszczyka! Już w 3 minucie meczu, swoją sytuację wykorzystał Dawid Retlewski. Z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Nie zrobiło to większego wrażenia na zawodnikach Pecy, gdyż zaledwie minutę później do remisu doprowadził Patryk Wojciechowski! Tempo zdobywania bramek było niesamowite, swoje drugie trafienie zaliczył Dawid Retlewski. Uderzeniem z pierwszej piłki wykorzystał dobre podanie. Voip nie zwalniał tempa, i w 6 minucie kolejny raz swojej lewej nogi użył Retel, zdobywając hat-trick w 6 minucie meczu! Taki obrót spraw musiał już zrobić konkretne wrażenie na przeciwnikach. Kibice licznie zgromadzeni na meczu byli zaskoczeni taką ilością bramek w tym momencie spotkania a co dopiero zawodnicy Pecy. Swojego koncertowego występu nie miał zamiaru kończyć Dawid Retlewski, i w 9 minucie kolejna bramka na jego koncie. W 9 minucie tego pojedynku mieliśmy już prowadzenie 4:1 dla voipu! Mogłoby się wydawać że taka przewaga na początku meczu ustanowiła już zwycięzcę ale nic bardziej mylnego. Peca cały czas konsekwentnie starała się odrabiać straty. Pierwszym krokiem było trafienie Mateusza Gierlickiego w 11 minucie spotkania. Po świetnej akcji indywidualnej, w której minął 3 rywali pokonał bramkarza, zmniejszając nieco stratę do rywali. To trafienie zdecydowanie ożywiło jego drużynę. Peca zaczęła pomału dominować w tym spotkaniu. W 14 minucie, jednak to zawodnicy voipu zdołali zdobyć kolejnego gola, po dobrym wyrzucie z autu mocnym uderzeniem z głowy bramkę zdobył Albert „Tama” Maciejewski. Minutę później o obecności na boisku przypomniał wszystkim Dawid Retlewski. Strzałem z pierwszej piłki ze swojej słabszej nogi, zdobył gola, którego określać można tylko jednym wyrażeniem „Stadiony Świata!”.  Kolejne podwyższenie wyniku do 6:2, i znów mogło by się wydawać że mecz został rozstrzygnięty. Jednak tego dnia Peca była bardzo zacięta do walki o punkty! W 17 minucie kolejne dobre zachowanie Patryka Wojciechowskiego, dzięki czemu strata bramkowa została zmniejszona do trzech goli. W 20 minucie świetne podanie Damiana Tokarskiego wykorzystał Krystian Łuczak. Podczas gdy Peca szybko odrabiała straty, w ekipie Voipu ewidentnie coś się zacięło. Nie wykorzystywali sytuacji, które potrafili sobie stworzyć oraz popełniali coraz więcej błędów. Peca zauważyła moment słabości rywali i zdobywała kolejne trafienia. Bramki w 25 min.  Pawła Dudzika oraz 30 min. Mateusza Gierlickiego meczu doprowadziły do remisu w tym spotkaniu! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:6. Kto by się spodziewał takiego przebiegu meczu?

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla podopiecznych Mirosława Cierzniakowskiego, już w 31 minucie bramka dla jego zespołu. Dobre podanie wykorzystał Rafał Wlazło, dając prowadzenie swojemu zespołowi! Kolejne minuty to walka z obu stron, bramkarze w tym spotkaniu nie raz  ratowali swoje drużyny z opałów. Mimo wagi tego spotkania gra była czysta a rywale szanowali się wzajemnie. W 46 minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się  Rafał Wlazło i stało się to czego nikt się nie spodziewał! Peca Galaktyczni  nie dosyć że odrobiła starty z 2:6 doprowadzając do remisu, w tym momencie prowadzili już 8:6! Wypuszczenie takiego prowadzenia wprowadziło w szeregu Voipu sporo nerwów, ich gra nie była już tak dokładna a Mistrzostwo Bydgoszczy coraz bardziej się od nich oddalało.  Voip cały czas nie mógł znaleźć, kolejnego sposobu na rywali. Świetnie bronił też Kacper Cierzniakowski, który był pewnym punktem drużyny tego dnia. W końcu w 56 minucie, świetną podcinką popisał się Darek Dąbrowski. Kontaktowe trafienie dla Voipu i mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący! W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył nie kto inny jak Dawid Retlewski! Do końca meczu wynik nie zmienił się, Voip remisuje z Pecą 8:8!

Zawodnikiem spotkania zdecydowanie został Dawid Retlewski! Zdobył w tym meczu aż 6 bramek i to on był główną siłą rażenia Voipu! Aż strach pomyśleć, co by było gdyby nie on. Warto wspomnieć że dzięki bramkom z tego meczu Dawid przekroczył granicę 200 bramek w Extraliga.pl w swojej karierze. Dokładnie w 42 meczach zdobył 203 bramki! Niesamowite statystyki!

Podsumowując, uważamy że wynik tego spotkania jest sprawiedliwy i odzwierciedla przebieg tego spotkania. Zarówno Peca jak i Voip miały swoje lepsze i gorsze momenty. Zawodnikom możemy podziękować za kawał dobrego meczu oraz życzyć powodzenia w dalszej walce w naszej lidze. Dzięki remisowi Voip ma na swoim koncie 49 pkt. Taką samą ilość mają też piłkarze NOVUMPLAST, przed nimi jeszcze starcia z Servi, Pecą oraz NOVUMPLAST. Natomiast Voip zmierzy się jeszcze z City Parking, Timo-Trans oraz IzolBydem! Kwestia mistrzostwa Bydgoszczy cały czas jest otwarta!

voip24sklep.pl: D.Retlewski x6, Albert Maciejewski, Dariusz Dąbrowski

Peca Galaktyczni: P.Wojciechowski x2, R.Wlazło x2, M.Gierlicki x2, K.Łuczak