12 KWI 2018

Peca Galaktyczni ogrywają Brygadę!

Peca Galaktyczni 7:2 Brygada

Po ostatniej porażce Pecy, był to dla nich mecz na przełamanie. Okazję do zaprezentowania się miał nowy nabytek – Paweł Dudzik. Brygada ostatnio zaskakuje nas całkiem niezłą grą, także rywale nie mogą ich zlekceważyć. Jak poradziła sobie Brygada z mocną ekipą Peca Galaktyczni?

Od początku spotkania można było zaobserwować wysokie tempo przeprowadzania akcji. Rywalizacja była wyrównana, obie drużyny miały chęć zgarnięcia trzech punktów. Pierwsze trafienie zobaczyliśmy dopiero w 13 minucie. Po dobrym wyrzucie z autu, piłkę do siatki głową umieścił Krystian Łuczak. Mimo straconej bramki Brygada nie poddawała się walcząc jak równy z równym z teoretycznie silniejszym rywalem. Na drugie trafienie znów musieliśmy trochę poczekać. Po dobrej akcji Pecy, uderzeniem z bliskiej odległości bramkarza rywali pokonał Patryk Wojciechowski. Mieliśmy już 2:0 dla Pecy. Wynik w tej połowie nie uległ już zmianie. Zaskoczyła nas dobra postawa Brygady, która bardzo poważnie potraktowała to spotkanie.

Druga część rozpoczęła się od mocnego uderzenia Pecy. Dwie szybkie bramki na samym początku tego spotkania. W 33 minucie dobrze wykonany rzut rożny na bramkę zamienił Piotr Szurgot. Zaledwie 3 minuty później obronę Brygady rozmontował Patryk Wojciechowski wykładając piłkę do Szuriego, który kolejny raz zdobywa bramkę. Prowadzenie 4:0, Peca mogła spokojnie grać nie martwiąc się o wynik. W 41 minucie bardzo ładą akcją indywidualną popisał się Mateusz Piórkowski, zdobył jak dotąd jedynie trafienie dla Brygady.  Do końca tego spotkania Peca dominowała w tym spotkaniu. Nie dając już szans na wyrwanie sobie zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem  7:2 dla Pecy.

Zawodnikiem spotkania został Piotr Szurgot, kolejny raz zaliczył bardzo dobre spotkanie. Jako obrońca zdobył 3 bramki oraz asystę, co potwierdza jego skłonności do gry ofensywnej w której, z reszta radzi sobie świetnie. W 9 spotkaniach ma już na swoim koncie 12 bramek oraz 6 asyst!

Podsumowując Peca nie zlekceważyła rywala z niższego miejsca w tabeli. Konsekwentnie realizowała swoje założenia regularnie zdobywając bramki w tym spotkaniu. Dzięki zwycięstwu utrzymują się na 4 miejscu aktualnie tracąc do NOVUMPLAST 1 punkt. Brygada mimo wysokiej porażki początek tego spotkania może zaliczyć za udany. Pokazali charakter i wolę walki. Obecnie znajdują się na 10 miejscu z 9 punktami na swoim koncie.

Peca Galaktyczni: Piotr Szurgot x3, Patryk Wojciechowski, Krystian Łuczak, Mateusz Gierlicki, Paweł Dudzik

Brygada: Marcin Miklaszewski, Mateusz Piórkowski