03 KWI 2018

Hit kolejki nie zawiódł! NOVUMPLAST awansuje na trzecie miejsce!

NOVUMPLAST Bydgoszcz 7:3 Peca Galaktyczni

Dla NOVUM było to spotkanie, dzięki któremu mogli awansować na 3 miejsce w lidze. Peca miała szansę umocnić swoją pozycję na trzecim miejscu i zmniejszyć przewagę do Beds.pl do zaledwie 1 punktu straty. Spotkanie rywali z najwyższej półki zapewniało nam sporą dawkę piłkarskich emocji! Jak przebiegło to spotkanie?

Peca pojawiła się tego dnia bez dwóch ważnych ogniw. Zabrakło Damiana Tokarskiego oraz Piotra Szurgota. Okazję do zaprezentowania się miał natomiast nowy zawodnik – Maciej Jarzembowski. NOVUMPLAST od początku postraszyło rywali prawie kompletnym składem oraz nowym nabytkiem Dawidem Gawęckim. Obie ekipy wiedziały o jaką stawkę grają, od samego startu zmagań próbowali jako pierwsi wyjść na prowadzenie cały czas  stwarzając sobie dogodne sytuacje. W 5 minucie zamieszanie pod polem karnym NOVUM, najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Krystian Łuczak i pewnym uderzeniem daje prowadzenie swojemu zespołowi. Tak szybko strzelona bramka mogła dać przewagę psychologiczną, lecz na NOVUM nie zrobiło to większego wrażenia. Już w 7 minucie powracający po kontuzji Jarosław Szymański wykorzystał świetne podanie Bartłomieja Turskiego, mamy już 1:1. Tempo zdobywania bramek w pierwszej połowie było bardzo szybkie. Kolejne trafienie na koncie PECY, tym razem Patryk Wojciechowski. Za pierwszym razem trafia w słupek, jednak drugi raz się nie myli i znów na prowadzeniu podopiecznie Mirosława Cierzniakowskiego. W 13 minucie po dwójkowym kontrataku zamieszanie w polu karnym wykorzystał Marcin Napierała. NOVUM znów doprowadza do remisu. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, drużyny zacięcie walczyły o wyjście na prowadzenie. Po ponownym remisie, tempo spotkania troszkę opadło. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 23 minuty. Tym razem na prowadzenie wychodzi NOVUMPLAST. Strzał Marcina Napierały dobił Mateusz Brąszkiewicz, który pozostał bez krycia obrońców PECY. W 27 minucie po dobrym podaniu Filipa Żurawskiego świetnie zastawił się Dawid Gawęcki, wystawił piłkę a Marcin Napierała dokonał tylko formalności. NOVUM prowadził już dwoma bramkami. W samej końcówce spotkania dużym spokojem popisał się Maciej Jarzembowski. Po położeniu bramkarza na ziemię, z łatwością go minął i strzelił kontaktowe trafienie dla PECY. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem NOVUM 4:3.

Druga część tej rywalizacji zaczęła się równie dynamicznie co poprzednia. Tylko 4 minuty czekaliśmy na kolejną bramkę. Po dobrej akcji indywidualnej Filipa Żurawskiego, drugiego gola ustrzelił Jarek Szymański. NOVUM prowadziło dwoma bramkami a spotkanie zaostrzyło się. Stawka była naprawdę duża, więc w ekipie PECY widać było coraz więcej nerwów. W tej części meczu widzieliśmy więcej starć piłkarzy a na bramki przyszło nam długo poczekać. Dopiero pod sam koniec doczekaliśmy się następnych goli. W 57 minucie w sytuacji sam na sam nie zawiódł Marcin Napierała, pewnym lobem umieszczając piłkę w siatce. Trzy bramkowa przewaga i tylko 3 minuty do końca, można powiedzieć że mecz zakończył się po tej bramce. Peca jednak wierzyła do końca, cały czas stawiali opór próbując jeszcze powalczyć o korzystny wynik. Lecz kolejny raz w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Napierała, który ustalił wynik spotkania na 7:3.

Zawodnikiem spotkania został Marcin Napierała. Popisał się w tym spotkaniu świetną skutecznością zdobywając aż 4 bramki w tak ważnym spotkaniu. Marcin jest ostatnio w świetnej dyspozycji w 2 spotkaniach zdobył 9 bramek oraz 3 asysty i po raz drugi zgarnął tytuł zawodnika spotkania.

Podsumowując wynik nie do końca odzwierciedla przebieg tego spotkania. Pierwsza połowa to zacięta i wyrównana walka obu drużyn. Dopiero końcówka spotkania przypieczętowała finalny wynik. Dzięki zwycięstwu NOVUM wskakuje na trzecie miejsce w lidze, Peca znajduję się tuż za nimi tracąc jedynie 1 punkt! Trzeba jednak pamiętać że NOVUM ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie zaległe. Hit nie zawiódł, mecz oglądało się bardzo przyjemnie nie zabrakło również walki oraz pięknych bramek. Czego chcieć więcej? Z niecierpliwością czekamy na rewanż!

NOVUMPLAST Bydgoszcz: Marcin Napierała x4, Jarek Szymański x2, Mateusz Brąszkiewicz

Peca Galaktyczni: Krystian Łuczak, Patryk Wojciechowski, Maciej Jarzembowski