27 MAR 2018

Voip24sklep.pl wyrgywa w hicie kolejki!

voip24sklep.pl 13:7 City Parking Group S.A.

Dzięki porażce Bedsów z Pecą, voip24sklep.pl miał spore szansę na objęcie prowadzenia w lidze A. Musieli by jednak wygrać z aktualnym mistrzem Bydgoszczy – City Parking Group. Dla Parkingkowych jest to jedna z ostatnich szans aby nawiązać walkę z resztą stawki o tytuł mistrza Bydgoszczy. Takie okoliczności gwarantują nam zacięty pojedynek oraz duże emocje! Ale jak było naprawdę?

City nie pojawiło się w swoim najmocniejszym składzie zabrakło między innymi: Marcina Zużydło oraz Tomasza Ejankowskiego. Są to główne filary zespołu a więc na starcie przeciwnik notuję mocny handicap. Voip24sklep.pl również osłabione, część zawodników dotarło na murawę dopiero po kilkunastu minutach. Na pierwsze trefienie czekaliśmy jedynie 2 minuty, autorem bramki Łukasz Retlewski. Szybką odpowiedź na to trafienie miał Grzegorz Muzykiewicz! Minutę później z łatwością wyminął obrońcę i nie dał szans bramkarzowi doprowadzając do remisu. Szybka odpowiedź napędziła City do kolejnej bramki, po dobrym podaniu Muzyka gola zdobył Paweł Elszyn. Szybka przewaga wniosła trochę spokoju w ich grze. W 13 minucie po dobrym przechwycie i podaniu Oskara Raczkowskiego wyrównującą bramkę zdobył Szymon Spychała. Przez dłuższy okres drużyny nie zdobywały bramki, a tempo spotkania spadło. W 24 minucie kolejny błąd w defensywie Parkingowych, na listę strzelców wpisał się Oskar Raczkowski. Minutę później szybki kontratak oraz dobra wymiana piłki doprowadziła do kolejnego trafienia dla Voipu. Pod sam koniec spotkania bramkę zdobył jeszcze Dawid Retlewski, ustalając wynik 5:2.  Końcówka pierwszej cześci zdecydowanie dla Voipu!

Początek drugiej połowy to dobra akcja Darka Dąbrowskiego, który po minięciu dwóch rywali wyłożył piłkę do Łukasza Retlewskiego. Kolejna bramka dla Voipu! Ich przewaga na boisku robiła się coraz większa. W 33 minucie świetne podanie od Kamila Jarzęczki wykorzystał skuteczny w tym spotkaniu Paweł Elszyn. W kolejnej części meczu to Voip znacznie prowadził grę, coraz więcej bramek dawało im jeszcze większą pewność siebie. Natomiast City Parking z kolejnymi straconymi  golami zgubiło gdzieś  wolę walki. Błędy oraz rozluźnienie obrony bezlitośnie wykorzystywali piłkarze Voipu. Dobrym przykładem może być hat trick obrońcy Mateusza Pudo w niespełna 2 minuty. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 13:7 dla Voipu. To starcie nie przypominało jednak hitu kolejki a bardziej spotkanie sparingowe przed sezonem. Zawodnicy Kryspina Maroszczyka z wielkim luzem rozegrali to spotkanie oraz bez większego trudu pokonali aktualnych mistrzów Bydgoszczy. Po stronie City ewidentnie zabrakło paru kluczowych zawodników oraz woli walki. Nie pokazali „pazura”, na który liczyliśmy.

Zawodnikiem spotkania został Łukasz Retlewski! W niezwykle ważnym spotkaniu strzelił aż czterokrotnie oraz zanotował dwie asysty. Razem ze swoim bratem Dawidem oraz Oskarem Raczkowski siali popłoch w defensywie rywali.

Podsumowując, Voip w łatwy sposób zdobywa bardzo ważne zwycięstwo dzięki czemu obejmują pozycję lidera naszych rozgrywek!  Świetna gra kombinacyjna oraz skuteczność pozwoliły im na zwycięstwo w tym spotkaniu. City popełniało rażące błędy w defensywie oraz w kryciu rywala. W porównaniu do spotkania z IzolBydem o wiele słabszy występ w ich wykonaniu. Na wyróżnienie zasługuje jednak bardzo skuteczny występ Pawła Elszyna oraz znakomita gra Grzegorza Muzykiewicza.

voip24sklep.pl: Łukasz Retlewski x4, Mateusz Pudo x3, Oskar Raczkowski x3, Dawid Retlewski x2, Szymon Spychał

City Parking Group: Paweł Elszyn x4, Jan Burker, Radosław Zużydło, Grzegorz Muzykiewicz