26 MAR 2018

Ważne punkty City Parking!

City Parking Group S.A 7:6 IzolByd

Pierwsze starcie najwyższej klasy rozgrywkowej  w rundzie wiosennej, to zaległe spotkanie City Parking Group S.A. z IzolBydem. Mimo sporej różnicy w tabeli spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco.  Obie drużyny miały za sobą bardzo udany poprzedni sezon czego do końca nie można powiedzieć o rundzie jesiennej.  Tak więc zarówno City jak i Izolbyd mają coś do udowodnienia w tej rundzie. Jak potoczyło się to spotkanie?

Zespoły stawiły się w prawie najmocniejszych składach, co świadczyło o tym jak poważnie potraktowali to starcie. Od początku obie drużyny narzuciły wysokie tempo meczu . Po paru szybkich podaniach wynik w 4 minucie otworzył Karol Gadawski. Ewidentnie rozdrażniło to zawodników City Parking! Na ich odpowiedź nie trzeba było długo czekać, odpłacili się ze sporą nawiązką. W 9 minut strzelili aż 4 bramki, pewnie wychodząc na prowadzenie. Przez dłuższą chwilę wynik nie ulegał zmianie a IzolByd cały czas starał się odrobić stratę bramkową. Udało im się to dwukrotnie w samej końcówce pierwszej części spotkania doprowadzając do wyniku 4:3. Drugą połowę meczu, City rozpoczęło od mocnego akcentu. W jednej z pierwszych akcji popisowym zwodem rywala minął Radosław Zużydło otwierając sobie drogę do bramki. Wykończenie było tylko formalnością, City prowadziło 5:3. Dwubramkowa przewaga uspokoiła nieco zapędy IzolBydu. Natomiast City konsekwentnie starało się podwyższyć wynik. Kolejną, trzecią bramkę w tym spotkaniu strzelił Mateusz Rościszewski po dobrym podaniu Ejana.  Rozgrywał bardzo dobre spotkanie tego dnia. IzolByd w samej końcówce rzucił się do odrabiania strat. W krótkim odstępie czasowym udało im się zdobyć trzy bramki. Jednak i to nie wystarczyło tego dnia, w międzyczasie City Parking dołożył kolejne trafienie co dało im jedno bramkową przewagę. Finalnie wygrywają to spotkanie 7:6.

Zawodnikiem spotkania został Tomasz Ejankowski! To on poprowadził swój zespół do zwycięstwa w tym spotkaniu, brał udział w większości kluczowych akcji w tym spotkaniu. Zanotował też 3 kluczowe podania po których padły bramki dla zespołu.

Tak jak przewidywaliśmy, spotkanie pełne walki. Ważne punkty dla City Parking, zwycięstwo pozwoli im włączyć się w walkę o podium. W spotkaniu zaprezentowali się także nowi zawodnicy City Parking: Mariusz Janiszewski oraz Kamil Jarzęczka. IzolByd w końcu pokazał charakter oraz grę do jakiej przyzwyczaili nas w poprzednim sezonie. Do debiutu również miał okazję Andrii Rybatchyn oraz Adrian Damski. Mimo porażki ten występ dobrze rokuję na dalszą część rundy wiosennej.

City Parking Group S.A.: Mateusz Rościszewski x3, Paweł Elszyn, Mariusz Janiszewski, Wojciech Konwiński, Radosław Zużydło

IzolByd: Daniel Kortas x3, Andrii Rybatchyn, Karol Gadawski, Mateusz Flejter