19 MAJ 2017

Przełamanie mistrzów!

City Parking Group S.A. 9:4 SERVI.pl

By wrócić na pozycję lidera City Parking potrzebowało 3 punktów w tym meczu. Ostatnio ponieśli dwie porażki z rzędu, a czekał na nich ciężki przeciwnik – SERVI. Jak potoczyło się spotkanie na szczycie? Sędziował Dariusz Ignatowski.

Mecz rozpoczął się paroma atakami ekip City Parking Group. Już w 1 minucie z rzutu wolnego dobrze uderzał Marcin Zużydło, lecz na posterunku stał Mateusz Poraziński. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte, widać o jaką stawkę grały dwie ekipy. Przy kolejnych atakach City znów świetnie interweniował bramkarz Servi. Pierwsza bramka padła dopiero w 21 minucie, zdobył ją Mateusz Nawrot po dobitce z rzutu wolnego uderzeniem z główki. Na odpowiedź nie musieliśmy jednak czekać zbyt długo. Po szybkiej akcji indywidualnej bramkę dla Servi zdobył Oskar Sierant. Wynik remisowy utrzymywał się do 27 minuty. Po ładnym minięciu rywala w polu karnym bramkę dla City zdobywa Marek Szymański. Minutę później po wzorowym kontrataku kolejna bramka dla City, tym razem trafienie na koncie Marcina Zużydło.  Servi jednak nie odpuszczało i udało się im trafić jeszcze w samej końcówce meczu. Strzelcem był niezawodny Oskar Sierant. Pierwsza połowa była bardzo zacięta z lekkim prowadzeniem ekipy City. Widać było, że Servi nie ma zamiaru odpuścić tego spotkania.

Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy, podobnie jak w pierwszej, mecz był bardzo zacięty. Obie ekipy stwarzały sobie okazje strzeleckie. Do 41 minuty obraz meczu nie zmieniał się, dopiero po trafieniu Marcina Zużydło po kolejnym kontrataku City zaczęło uzyskiwać coraz większą przewagę. W 43 minucie po szybkim indywidualnym ataku sam na sam znalazł się Radosław Zużydło, który do końca zachował zimną krew, minął bramkarza i podwyższył wynik do 5:2 dla City Parking. Po tej bramce było widać, że mecz praktycznie jest już rozstrzygnięty. Ostatecznie walka kończy się wynikiem 9:4.

Całą pierwszą połowę i początek drugiej mieliśmy okazję zobaczyć naprawdę zacięty mecz, żadna z ekip nie zamierzała oddać punktów rywalowi. Dopiero ostatnie 19 minut meczu zweryfikowało to spotkanie. W końcówce lepsi okazali się zawodnicy City Parking Group, którzy mogli spokojnie kontrolować grę zdobywając kolejne bramki. Świetny mecz w wykonaniu Marcina Zużydło, na jego koncie aż 4 trafienia dla swojej ekipy. Dzięki zwycięstwu nad Servi, City Parking z powrotem wskakuje na najwyższe miejsce. Dzieli je jednak z Kasą, która ma lepszy bilans bramkowy. W Servi kolejny mistrzowski mecz pomiędzy słupkami rozegrał Mateusz Poraziński, natomiast w polu hat-trickiem popisał się Oskar Sierant.

Zawodnik spotkania: Bez wątpienia to Marcin Zużydło! Poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa w tym meczu, dodatkowo zdobył aż 4 bramki!

City Parking: Marcin Zużydło x4, Radek Zużydło, Maciej Nawrot, Paweł Elszyn, Marek Szymański, Marek Gwit

Servi.pl: Oskar Sierant x3, Marcin Napierała