09 MAJ 2017

Masarnia górą w hicie!

Kasa Stefczyka 1:4 Zawistowski Masarnia

Bardzo ważne spotkanie dla obydwóch ekip. Aby liczyć się w stawce o mistrzostwo celowały tylko w zwycięstwo w tym spotkaniu. Jak poradziły sobie obie drużyny? Sędziował Darek Ignatowski.

Od początku spotkania zarówno Masarnia, jak i Kasa, toczyły zacięty bój na najwyższych obrotach. Walka praktycznie o każdą piłkę, żadna z ekip nie chciała odpuścić ani popełnić błędu. Zawodnicy dosłownie dawali z siebie 110% na boisku oraz grali bardzo mądrze. Na pierwsze trafienie w tym meczu musieliśmy czekać wyjątkowo długo. Dopiero w 27 minucie na prowadzenie wyszła Masarnia, dzięki trafieniu Szymona Spychały. Bramka „do szatni” na pewno nie podbudowała zawodników Kasy.

W drugiej połowie, podobnie jak pierwszej, można było zobaczyć bardzo dużo walki. W 34 minucie rzut karny dla Kasy Stefczyka na bramkę zamienił Pavel Gorobets. Gdy wydawało się, że mecz rozpocznie się od nowa, w pierwszej akcji po wznowieniu spotkania bramkę strzelił Jakub Klasło! Dobrze znalazł się w polu karnym i dopełnił tylko formalności. Masarnia znów na prowadzeniu, a Kasa wystawiona była na kolejną próbę odrobienia wyniku. Mimo sporego pecha w tamtym dniu, Kasa cały czas walczyła o korzystny rezultat w meczu. W 42 minucie po dobrym wznowieniu gry swoją sytuację wykorzystał Mateusz Smerliński, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Dzięki temu trafieniu Masarnia wyszła na prowadzenie 3:1. W końcówce spotkania druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Michał Lewandowski. Osłabienie wykorzystali zawodnicy Masarni i w 55 minucie jeszcze jedno trafienie na ich koncie, tym razem Karol Adamczyk. Wynik kończy się wynikiem 4:1.

Podsumowując, sporo pecha mieli zawodnicy Kasy - bramki stracone w samej końcówce pierwszej połowy oraz od razu po wykorzystaniu rzutu karnego na pewno nie dodały im skrzydeł. Również czerwona kartka nie pomogła wygrać tego mecz. Musieli uznać wyższość Masarni, która konsekwentnie zagrała w obronie wykorzystując nadarzające się sytuacje bramkowe. Był to prawdziwy mecz walki, rewanż na pewno będzie interesujący!

Zawodnik spotkania: Postawiliśmy na Jakuba Klasło. Bramka oraz dwie asysty w tak ważnym spotkaniu to bardzo dobry wynik. Zagrał pewnie w obronie i właśnie dzięki jego trafieniu zespół szybko odrobił stratę rzutu karnego.

Kasa Stefczyka: Pavel Gorobets

Zawistowski Masarnia : Jakub Klasło, Szymon Spychała, Mateusz Smerliński, Karol Adamczyk