21 KWI 2017

Kasa lepsza od Vitalabo!

Kasa Stefczyka 10:4 Vitalabo

Kasa cały czas walcząca o tytuł mistrza w lidze A, na swojej drodze napotkała dobrze spisująca się w tej rundzie ekipę Vitalabo. Dla Kasy był to pierwszy mecz po przerwie, natomiast Vitalabo zdążyło już zdobyć swoje pierwsze punkty po dobrym spotkaniu z T-Traco. Mimo różnicy punktowej zapowiadał się dość wyrównany pojedynek. Jak poradziły sobie obie ekipy?

Dość szybko, bo już w 2 minucie, na prowadzenie wyszli zawodnicy Marcina Musialskiego. Strzelcem bramki był niezawodny Darek Dąbrowski. Nie zrobiło to jednak dużego wrażenia na zawodnikach Kasy, gdyż już w 4 minucie z błędu bramkarza skorzystał Marcin Leśniewski. Idealną okazję na podwyższenie miał Oskar Woźniak, jednak nie wykorzystał on rzutu karnego. Sytuacja zemściła się w 14 minucie, po rozegraniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Łukasz Borcowski. Kasa jednak znów wzięła się za odrabianie strat. Dwa trafienia w krótkim czasie (16, 19 min.) na koncie Marcina Leśniewskiego dały im prowadzenie w tym meczu. Kolejne minuty tego spotkania to sporo walki, częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Kasy, lecz Vitalabo konstruowało groźne kontrataki. Pod koniec pierwszej części spotkania Kasie udało się zdobyć jeszcze dwie bramki: Oskar Woźniak (27min.) , Łukasz Bliźnicki (28min.) dzięki czemu wyszli na prowadzenie 5:2.

Od początku drugiej połowy Vitalabo wyszło na mecz z nastawieniem, aby jak najszybciej odrobić straty. Udało im się dość szybko nawiązać kontakt z rywalem, bramki strzelali Marcin Musialski (34min.), który świetnie zachował się w polu karnym po czym pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi oraz Rafał Burda (40min.). Na tym skończyło się odrabianie strat, a Kasa wzięła się w garść i nie pozwoliła już strzelić sobie ani jednej bramki. Sami natomiast strzelili ich aż 5! Finalnie spotkanie skończyło się wynikiem 10:4.

Pierwsza połowa spotkania oraz początek drugiej części meczu były bardzo wyrównane. Zawodnicy walczyli o wynik, na zmianę strzelając sobie bramki. Jednak to końcówka spotkania należała do Kasy Stefczyka, nie dając szans rywalowi. Świetna forma strzelecka Marcina Leśniewskiego, który trafił do bramki aż 7 razy. W Vitalabo ciężko wskazać osobę, która wyróżniała się najbardziej, gdyż cała ekipa grała nieźle. Możemy jedynie powiedzieć, że bramkarz Vlad nie miał swojego najlepszego dnia. Przyzwyczaił nas do dużo lepszych występów, kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby był w swojej najlepszej dyspozycji?

Zawodnik meczu: Siedem bramek na koncie nie mogło przejść niezauważone! Marcin Leśniewski dzięki takiemu dorobkowi strzeleckiemu najbardziej zasłużył na tytuł zawodnika meczu.

Kasa Stefczyka: Marcin Leśniewski x7, Karol Woźny, Oskar Woźniak, Łukasz Bliźnicki

Vitalabo: Marcin Musialski, Dariusz Dąbrowski, Rafał Burda, Łukasz Borcowski