18 KWI 2017

Servi pokonuje Francuzów!

Daw- France 2:3 Servi.pl

Po ostatniej porażce z Warzelnią Piwa, Servi na pewno chciało zmazać plamę po nieudanym meczu.  Dla Francuzów było to pierwsze spotkanie. Niestety nie pojawili się w licznym składzie, zabrakło paru głównych ogniw takich jak Karol Bilski, Bartosz Stoppel czy Michał Szeremet. Servi stawiło się w znacznie liczniejszej ekipie. Jak zaprezentowały się obie ekipy? Sędzią spotkania był Michał Ksobiak.

Pierwsza część meczu zaczęła się dość spokojnie, dopiero po paru minutach drużyny zaczęły stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. W 10 minucie za faul na Adamie Wiśniewskim żółtą kartkę otrzymał Oskar Sierant. Rzut wolny na bramkę próbował zmienić sam poszkodowany, jednak nie udało mu się to. Pierwsza bramka padła dopiero w 16 minucie za sprawą Michała Dobrogowskiego, który ładnie minął Dawida Frątczaka oraz pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali. Przez dalszą cześć spotkania znów długo nie oglądaliśmy bramek, natomiast gra nieco zaostrzyła się. W 22 minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Bramkarz złapał piłkę po podaniu od jednego ze swoich obrońców, przez co sędzia podyktował rzut wolny w polu karnym. Była to idealna sytuacja na wyrównanie wyniku, lecz i tym razem nie udało się wykorzystać dogodnej sytuacji. Dopiero w końcówce spotkania po indywidualnej akcji ładnym strzałem z dystansu popisał się Adam Wiśniewski, który strzelił wyrównująca bramkę dla swojej ekipy. Pierwsze połowa skończyła się wynikiem 1:1 i nie było widać wyraźnego faworyta tego spotkania.

Podobnie jak w pierwszej części meczu, również w drugiej zawodnicy długo kazali czekać nam na bramki. W 39 minucie po  świetnym długim podaniu przez Adama Wiśniewskiego, znakomicie piłkę zgasił Dawid Frątczak, który odegrał do Piotra Szurgota by ten dokonał tylko formalności. Francuzi wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Servi jednak nie dało jeszcze za wygraną i już minutę później zdołali odrobić stratę. Strzelcem bramki był Szymon Dobrogowski, a zacięty mecz toczył się dalej. Obie ekipy walczyły o celny strzał dający 3 punkty w tym spotkaniu. Świetną okazję ku temu miało Servi. Po fenomenalnym dryblingu Arka Glazy, który idealnie wystawił piłkę Oskarowi Sierantowi, ale ten niestety chybił. Oskar wyciągnął jednak wnioski i parę minut później po dwójkowej akcji tych samych zawodników tym razem trafił. Dzięki jego bramce Servi wyszło na prowadzenie. Francuzi mieli jeszcze swoje sytuacje, lecz albo minimalnie chybiali albo dobrze interweniował Mateusz Poraziński. Servi udało się utrzymać prowadzenie i ostatecznie wygrali to spotkanie 3:2!

Wyrównany mecz, jednak finalnie to Servi mogło cieszyć się ze zwycięstwa. Mimo dobrze spisujących się zawodników Daw-France, szczęście tamtego dnia było po stronie Servi. Dobre spotkanie w ekipie Francuzów rozegrali Piotr Szurgot, Dawid Frątczak oraz Adam Wiśniewski. Jeżeli chodzi o Servi to na wyróżnienie na pewno zasługuje Arkadiusz Glaza, który asystował dwukrotnie.

Zawodnik meczu: Bez wątpienia najbardziej wyróżniającą się postacią spotkania był Adam Wiśniewski. Popisał się kilkoma znakomitymi piłkami posłanymi do swoich kolegów. Strzelił również bramkę oraz często brał na siebie ciężar gry.

Daw-France: Adam Wiśniewski, Piotr Szurgot

Servi.pl: Oskar Sierant, Michał Dobrogowski, Szymon Dobrogowski