12 KWI 2017

Beds.pl górą w starciu z PUB Kubryk!

Beds.pl 6:3 PUB KUBRYK

Pierwszym rywalem Bedsów po przerwie zimowej była ekipa PUB KUBRYK, która jest beniaminkiem Igi A, ale jak na pierwszy sezon radzi sobie całkiem nieźle. Zespół Bedsów myśląc realnie o zwycięstwie w lidze nie mógł sobie pozwolić na porażkę w  tym spotkaniu. Jaką formę zaprezentowały obie ekipy?

Bedsi zaczęli od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie, po dobrym wyrzucie z autu przez Bartka Zwierzchowskiego, bramkę zdobył Tomasz Bilecki. Po zaledwie 60 sekundach ten sam duet, zamieniając się jedyne rolami, zdobywa kolejny celny strzał na bramkę przeciwnika. W drugiej minucie Beds.pl prowadził już 2:0! Na pewno nie takiego rozpoczęcia meczu spodziewali się zawodnicy Kubryka. W kolejnych minutach mecz nieco się wyrównał, lecz nadal przewagę optyczną mieli zawodnicy Bedsów.  Po jednym z kontrataków w dość szczęśliwych okolicznościach bramkę kontaktową udało się strzelić Radkowi Jance, zmniejszając tym samym stratę do rywali. Równie dużo szczęścia przy kolejnej bramce dla Bedsów miał Łukasz Stasiak, który dobił strzał Tomasza Bileckiego. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Łukasza Rogattego 3:1.

Parę minut po wznowieniu meczu Łukasz Stasiak wywalczył sobie sytuację, po której znalazł się sam na sam z bramkarzem. Wykazał się zimną krwią do końca, pewnie pokonał bramkarza przy okazji zakładając mu „dziurkę”. Prowadzenie zwiększyło się do 4:1. Mimo dość wysokiej stary, zawodnicy Kubryka spisywali się nieźle. Od  czasu do czasu potrafili stworzyć sobie klarowne okazje, lecz w bramce rywali doskonale bronił Mateusz Widziński. W końcu udało im się znaleźć na niego sposób - w 35 minucie pokonał go Krzysztof Kiełkowski. Po tym trafieniu Kubryk nieco odżył. Po dobrym strzale Łukasza Lutowskiego Bedsów ratuje poprzeczka. W 45 minucie spotkania po celnym podaniu Bartka Zwierzchowskiego sytuacji nie marnuje Paweł Ruciński, który podwyższa wynik na 5:2.  Minutę później kolejna bramka dla Bedsów, tym razem strzela Bartosz Zwierzchowski. W końcówce spotkania do protokołu wpisał się jeszcze Patryk Kuczawski, który po podaniu z rzutu rożnego pewnie umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie Bedsi pokonali Kubryk 6:3.

Zasłużone zwycięstwo Bedsów. Mimo iż Kubryk jako beniaminek ligi spisuje się naprawdę nieźle, musiał w tym spotkaniu uznać wyższość swoich rywali. Dzięki zwycięstwu Bedsi znajdują się na 5 miejscu i do wyprzedzających ich Servi.pl tracą tylko 3 punkty. Wciąż należy pamiętać o zaległych spotkaniach, które mają do rozegrania. Pub Kubryk znajduje się na 8 miejscu wyprzedzając Daw-France, Warzelnię, Traco i IZOLBYD. W Kubryku jak zwykle za świetny występ możemy wyróżnić Patryka Kuczawskiego oraz Radosława Janke. Na bramce dobrze spisywał się też Kamil Urbaczewski. Z Bedsów na pochwałę zasługują Bartek Zwierzchowski, Łukasz Stasiak oraz Mateusz Widziński. Cała ta trójka bardzo przyczyniła się do zwycięstwa.

Zawodnik meczu: Ciężki wybór, ale postawiliśmy na Łukasza Stasiaka, który dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwników oraz dobrze radził sobie na połowie rywala, doświadczony zawodnik z którym nie małe problemy miałą drużyna Kubryka.

Beds.pl: Bartosz Zwierzchowski x2, Łukasz Stasiak x2, Tomasz Bilecki, Paweł Ruciński

PUB KUBRYK: Radosław Janka, Krzysztof Kiełkowski, Patryk Kuczawski