27 STY 2017

Zawistowski Masarnia nadal na fali.

Zawistowski Masarnia 15:4 RK 10 Hurtownia PAAK

W poprzednim starciu górą była ekipa Masarni, która wygrała wtedy 5:2. Od tamtego spotkania zawodnicy RK 10 bardziej się zgrali, a ich gra uległa znacznej poprawie. Zapowiadał się bardzo ciekawy mecz. W szeregach Masarni po raz pierwszy pod Balonem pojawił się Włodzimierz Korecki.

Początek spotkania to nieoczekiwane prowadzenie Kryminalnych. Już po dziesięciu minutach wyszli na dwubramkową przewagę. Najpierw dobrze w polu karnym zachował się Dawid Libera, który po minięciu rywala pewnie umieścił piłkę w siatce. Za drugim razem świetną akcję drużynową wykończył Łukasz Lutowski. Masarnia na pewno nie spodziewała się takiego obrotu wydarzeń, lecz stracone bramki dobrze na nich podziałały. W niewielkim odstępie czasowym gola kontaktowego zdobył Krzysztof Bucław. Masarnia poszła za ciosem i w niespełna 17 sekund Maciej Smerliński zdobywa dwa celne strzały, dzięki czemu szybko wyszli na prowadzenie. Tempo zdobywania bramek w tym spotkaniu było naprawdę niecodzienne. Hurtownia PAAK, pomimo wielkich starań, nie potrafiła znaleźć sposobu by pokonać Piotra Świetlika, wykorzystał to Maciej Smerliński znów trafiając dwukrotnie. W końcówce pierwszej połowy bramkę udało się strzelić Łukaszowi Walczakowi, dając jakąkolwiek nadzieję na korzystny rezultat dla swojej ekipy. Jak na razie Masarnia prowadzi 6:3.

Druga część meczu nie przynosi większych zmian w przebiegu spotkania. Już w pierwszych minutach prowadzenie powiększył Szymon Spychała. Pomimo kilku prób podjęcia walki Hurtowni PAAK nie udaje się dorównać poziomowi, jaki stawiała Masarnia. Z minuty na minutę tracili coraz więcej bramek, a w ich grę wdawała się niedokładność oraz narastające poirytowanie. Mecz skończył się wysokim zwycięstwem Masarni, która wygrała swój piąty mecz z rzędu. Świetne spotkanie rozegrał Maciej Smerliński, zdobywca aż 7 trafień dla swojej drużyny. Po tym spotkaniu na prowadzenie w kwalifikacji najlepszych asystujących wysunął się Marcin Andrzejewski. W kolejnym spotkaniu Masarnia zmierzy się z Melalbarkiem, który walczy o wyjście z grupy wraz z PASZĄ.

Zawistowski Masarnia: Maciej Smerliński x7, Krzysztof Bucław x3, Szymon Spychała x2, Mateusz Korecki, Krystian Szularecki, Marcin Andrzejewski

RK 10 Hurtownia PAAK: Łukasz Lutowski, Dawid Libera, Jakub Zawadzki, Łukasz Walczak